İçeriğe Yönlendir

Yeni Ruhsat Hakkında

Osman Nazlı

Recommended Posts

Uğur Aksoy
faturaya baktım ordada StilPaket yazmıyor neolacak şimdii??

arabanızı alacak olan kişi connectten anlayan biri olacak demekki !.

şunuda belirteyim alırken verdiğiniz ekstradan stil paket veya güvenlik paketi gibi opsiyonlar , model eskidikçe çok göz önüne alınmayacak, araçınızın durumunun iyi olması kriter olacak , az kullanılmış olursada opsiyonlar duruma göre connect için 300 - 500 ytl fark eder.

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı
(düzenlendi)

Bu da benim ruhsatta ki!!! Araç 07.01.08 tarihli trafiğe çıkışlı, kamyonet, transit connect, kapasite 5 kişilik...hususi. Arabam glx ve stil paketli olmasına rağmen camlar filimli diye falan yazmıyo veya camlı koltuklu... :nazar: Umarım ilerde sorun çıkarmaz.

Ama bayiden aldığım belge de stil paketli yazıyo...

tarihinde Bar?s Ak?nc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Benim yeni ruhsatta da aracın modeli var ancak trafiğe çıkış tarihi diye bir bilgi yok. İlk tescil tarihi var, o da tescil tarihi ile aynı yazılmış (17.09.2008).Bir de renk eskiden şimşek grisi yazardı, şimdi sadece "gri".

Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt

valla arkadaslar bu ruhsat mevzusu böyle galiba

canım türkiyemde ne düzgünki ruhsattaki yazılarda düzgün olsun bu durumu böyle kabul edecegiz galiba

kalın saglıcakla..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim taunusun ruhsatta ağırlığı fazla yazmışlardı bankada vergi öderken sorun çıkmıştı trafikten bir yazı alıp ruhsata koydumki bidaha sorun çıkmasın, tarfikte ruhsatı gösterdiğimde (ruhsatı aldğım yer üstelik) memur olmaz öyle hata deyip sinirli bir şekilde kim yapmış bu aptallığı diyince ben gülmeye başladım adam pispsi yüzüme baktı sonra ruhsattaki imzayı görünce kızarıp hiç bişey demeden yazıyı verdi hehehe, daha komiği ise ehliyetim; ana baba adı ters yazılmış tam ehliyeti aldığımda görüp anında müdahale etmiştim, bana şukadar para lazım dediler, kardeşim şimdi gözümün önünde siz yaptınız benmi suçluyum dedim, memurun biri gelip önemli değil yenisini basarsak bizden parasını alırlar dedi, banane kardeşim diye çıkışıncada sorun çıkmaz sadece yurt dışına kamyon şoförü olarak çıkarsan sorun çıkar böyle kullan demişti, sorun tabiki çıkar bu B sınıfı ehliyet diyince iyice kitlendi adam, fakat amirleriydi galiba o garanti verince razı olmuştum :)

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Benim arabanın ruhsatındada sadece Titanium yazıyor (asında öylede değil yazan zat 'y' ile yani Titanyum yazmış) X Paket falan diye bişey yazmıyor..

Yorum bağlantısı
Nedim Erol

Merhaba;

Araçların sahip olduğu paketler kaskoda da fark ediyor. ( dlx-sp gibi )

Benim aracım dlx olmasına rağmen ruhsata göre standart paket olarak kabul edip ona göre işlem yaptılar .( Ruhsatta dlx yazmıyor 2006 model)

Dlx paketle normal paket arasında 2000 ytl fark var.. ( Kasko bedeli olarak )

Allah göstermesinde araba pert falan olursa normal

paketten işlem görecek.. Bizim aradaki meblada uçup gidecek..

Ben olsaydım muhakkak ruhsata paket tipini yazdırırdım..

Selammlar...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat İmeci

Ruhsatınızdaki yazılanlar normal görünüyor ,ayrıca istiap haddi 4+1 ve diğer bilgiler bölümünde CAMLI yaziyorsa bir sorun teşkil etmez,

fakat KAPALI KASA KAMYONET yazması beni şupelendirdi ,benimkinde sadece KAMYONET ibaresi yazılı,yeni ruhsat mezuyatı değişmiş olabilir

yinede siz şupede kalmayin ve tekrar ayrıntılı şekide sorun ,ayrıca belirli saatler dışında kızılay gibi merkezlere giremezsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Doğan Uzgun
valla abiler bende yeni ruhsat aldım ve hiç bişey anlamadım bu emniyrt işleri iyice çığrından çıkardı.bende 90 ps dlux modeli var.ve kafam karma karışık.ruhsatta yazanları aynen yazıyorum bi yanlışlık varsa uyarın beni.lütfen yardım bekliyorum.

(D.1)--->FORD

(D.2)--->TRANSİT CON.COM

(D.3)--->TRANSİT CON.

(D.4)--->MODEL YILI

(D.5)--->KAPALI KASA KAMYONET

işte ek olarak araç sınıfı N1 ve çift sıra kolt. kapalı kasa kamyonet ,hususi yük nakli yazıyo.

yani benim kafama takılanlar:

1)benim araba tourneo connect olmasına rağmen transit yazıyo

2)dlux paket olduğu belirtilmemiş

3)kapalı kasa olması şehir merkezlerine girişi engellermi

bunlar benim kafamı karıştırıyor.

yardım ederseniz sevinirim bi hata varmı yoktur inşallah

saygılarla

21.12.2009 tarihinde 2005 coonnect1.8 tdcı dlux aldım benim ruhsattada transit connect yazıyor bilgiler seninkiyle aynı ama benimki kamyonet olarak geçiyor ayrıca şu N1 in ne anlama geldiğini bilen birileri açıklarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı
Stil pakette camlar filmli değildir,kendinden renklidir.Sizinki filmli ise bence soruşturun bunu :s

Sevgiler

Yanlış ifade etmişim, filmli değil, renkli cam... Sonradan yaptırmadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...