İçeriğe Yönlendir

Ehliyetimi Kaybettim

Arzu Gürkan

Recommended Posts

Arzu Gürkan

Bulamıyorum...

Sorgulama yaptığımda şunlar listelendi:

Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 Adet.)

Kaybolan sürücü belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi.

İki adet fotoğraf

Sürücü belgesi ücreti. 32 YTL.

Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne mi gitmem gerekiyor, Emniyet Müdürlüğünde işlemler hallolur mu?

Ehliyeti hemen çıkartıp verirler mi?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Bulamıyorum...

Sorgulama yaptığımda şunlar listelendi:

Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 Adet.)

Kaybolan sürücü belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi.

İki adet fotoğraf

Sürücü belgesi ücreti. 32 YTL.

Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne mi gitmem gerekiyor, Emniyet Müdürlüğünde işlemler hallolur mu?

Ehliyeti hemen çıkartıp verirler mi?

Doğrudur Arzu hanım. Ücret 35 YTL. Ben Küçükçekmece sınırları içinde oturuyorum ve Sefaköy'deki Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğünden yenilettim yakın zamanda. Eğer daha önce İstanbul'dan almışsanız ertesi gün veriyorlardı. Benim ehliyeti ilk alışım Ankara olduğu için uzun sürdü biraz.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Teşekkür ederim.

Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne gitmek biraz sıkıntı olacak. Umarım işlemler Emniyet Müdürlüğünde biter.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İstanbul'u bilmem.. Nevşehir'de olsan işin Trafik tescil şubesinde olurdu...

Hatırladığım kadarıyla Mondeo'yu almaya gittiğimde Vatan Caddesindeki Emniyet müdürlüğünün içindeki trafik tescil bürosunun bir bölümü ehliyet işine bakıyordu... Millet sabah 6 da gelip sıra alıyormuş.. Saat 4 de sırası gelmeyenler hoplayıp zıplıyordu...

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Millet bi ehliyetine sahip çıkamıyor mu yaa... Yapmasınlar kalabalık falan... Hayret bişey :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
İstanbul'u bilmem.. Nevşehir'de olsan işin Trafik tescil şubesinde olurdu...

Hatırladığım kadarıyla Mondeo'yu almaya gittiğimde Vatan Caddesindeki Emniyet müdürlüğünün içindeki trafik tescil bürosunun bir bölümü ehliyet işine bakıyordu... Millet sabah 6 da gelip sıra alıyormuş.. Saat 4 de sırası gelmeyenler hoplayıp zıplıyordu...

Benim aldığım yerde de önce gün veriyorlardı. Günlük 50 kişi ile sınırlamışlar. Evvela bir randevu alıyorsunuz, ki yaklaşık 2 hafta sonrası oluyor, ve randevu günü gidip belgelerinizle başvuruda bulunuyorsunuz.

Millet bi ehliyetine sahip çıkamıyor mu yaa... Yapmasınlar kalabalık falan... Hayret bişey :)

Olumlu tarafından bakın lütfen. Sağlık raporundan muafsınız :)

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Ehliyet kontrole denk gelirmişim yarın :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Can Karacaer

Numarasını söylersen, bilgisaydan sorguluyorlar. biraz da alttan alırsan hiçbir şey olmuyor

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
kayıp durumlarında hükümsüz ilanı kalktı mı???

Bence de ilk iş olarak "hükümsüzdür" ilanı verdirseydiniz. Çok basit bir durum çok büyük sıkıntılar yaratmasın diye. Tecrübe ile sabittir.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
peki numarasını bulmanın bir yolu var mı?

Valla ben biraz arızalı olduğumdan, aldığımdan beri ezbere biliyorum. Belki de nasıl olsa orda burda unuturum diye ezberlemişimdir, çok işime yaradı :(

Yorum bağlantısı
Şafak Uçar
Valla ben biraz arızalı olduğumdan, aldığımdan beri ezbere biliyorum. Belki de nasıl olsa orda burda unuturum diye ezberlemişimdir, çok işime yaradı :(

Can alemsin valla.Ben tc kimliği bile yeni ezberledim :(

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Benden ilan vermemi istemediler. Sanırım emniyet müdürlüğüne kayıp dilekçesi vermek yeterli oluyor.

Özgür, ehliyetini bir de karakolda ara.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
nasıl yaradı işine ?

Ehliyetsiz 2-3 kez çevirmeye girdim, hiçbirinde ceza yemedim :( Belki numarayı söylemesem de ceza yemezdim ama söyleyip de kontrol edilince bir problem kalmıyor. Biraz da iyi niyet faktörü işliyor, çünkü ben zaten kimlik taşımıyorum. ehliyet de olmayınca hiçbir şey kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Cüzdanımda daima fotokopisini taşırım, bir kaç kez ehliyetsiz çevirmeye girdim, tatlı dil, birde fotokopiyi gösterince birşey olmadı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İlker Kadılar
Bu adamlar dalga mı geçiyorlar yahu. Adam hiçbirşey sormadan direkt harç yatırmaya gönderdi.

harçla alakası yok ben geçen sene kaybettim ehlitetimi..40 yada 50 liraya malaldu kople... sana yanlış demişler harç olayını bence,

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Gürsoy
Bu mereti en hızlı veren yer neresi acaba?

Bir önceki kaybımda parmak izi dediler ve yaklaşık 2.5 ay beklettiler. Şimdi arıyorum ve 1 haftada çıkar diyorlar. Bunu hemen çıkaran bir yer yok mudur?

her şube veririmi bilmiyorum ama sarıyer deki şube herzaman boş 2 saat te veriyorlar . ama senin ehliyetin arşivi hangi şubede onu bilmek lazım abi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
her şube veririmi bilmiyorum ama sarıyer deki şube herzaman boş 2 saat te veriyorlar . ama senin ehliyetin arşivi hangi şubede onu bilmek lazım abi.
İlk olarak pendikten almıştım. Sonrakini de ümraniye'den çıkartmıştım.

Nerede kaldı e-devlet o zaman?

Numarası buydu verin bana ehliyetimi deyin, bende iki günde yeniledim ama kalabalıktı Ankara'da tek yer veriyor....

Yorum bağlantısı
Murathan Yüksel

en korktuğum şeydir bu ehliyet kaybetmek :blink: ehliyet ve nüfus cüzdanımın küçücük renkli fotokopilerini kaplattım anahtarlık olarak kullanıyorum :D kaybolsalar da tüm bilgilerim var yani bende. gerçi ya anahtarlığı kaybedersem? :s:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şaka gibi ama yine kaybettim :blink:

Bu arada dün akşamda aracıma iyice sürttüler. Tutanak tuttuk ama ehliyet yok elimde. Mecburen yenisini çıkartmayı bekleyeceğim. Yeni ehliyet alırken Sürücü Belge No'su değişiyor mu?

Gerçi bulmuşsun ama...

Senin kazanda aracın park halindeydi..

Dolayısı ile sana ehliyet diye tutturamazlar..

Olmasa da olur bence...

Ehliyet gardrop'ta gömleğimin bir tanesinin cebinden çıktı.

Alışkanlık olsun.. hep ruhsatın arasında dursun...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...