İçeriğe Yönlendir

2001 fiesta motor ikaz ışığı

Serkan Koç

Recommended Posts

Serkan Koç

Selam ben Aranıza yeni katıldım Edirnede ikamet etmekteyim. Yaklaşık iki üç ay önce 2001 model fiesta flair 1,25 aldım aracımda son bir aydır motor arıza lambası yandı sanayide elektrikçi arkadaşıma arıza tespit yaptırdım (katalizör karışımı kötü) arızasını gösterdi bunu sildik bir ay snra tekrar yandı yine sildim yine yandı. Sizce ne yapmalıyım katalizör sensörü arızalı olabilir dediler yada elektrkçi yerine motor ustasına mı baktırsam bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Avatara kendi vesikalık benzei resminizi koymanız forum kurallarınca gereklidir, profilde iliniz yazar ise seviniriz.

Arıza lambasını söndürmek arızayı gideremiyor, adı üzerinde arıza halinde yanan bir lamba bu. Arıza teşhisinde teknisyene yol gösteren, okunan arıza kodudur. Yazılanlardan çıkardığım, katalizörünüz tıkanmış olabilir, hego kirlenmiş, ömrünü doldurmuş olabilir. Her 2 seçenekte de yakıt tüketiminiz artmış ve motordan max. verimi almadan kullanıyorsunuz demektir. Ehil bir servise gitmenizde yarar var.

Yorum bağlantısı
Serkan Koç
Avatara kendi vesikalık benzei resminizi koymanız forum kurallarınca gereklidir, profilde iliniz yazar ise seviniriz.

Arıza lambasını söndürmek arızayı gideremiyor, adı üzerinde arıza halinde yanan bir lamba bu. Arıza teşhisinde teknisyene yol gösteren, okunan arıza kodudur. Yazılanlardan çıkardığım, katalizörünüz tıkanmış olabilir, hego kirlenmiş, ömrünü doldurmuş olabilir. Her 2 seçenekte de yakıt tüketiminiz artmış ve motordan max. verimi almadan kullanıyorsunuz demektir. Ehil bir servise gitmenizde yarar var.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Serkan Koç
:nazar: serkan bey bir soru sormuş soruçağınada pişman olmuş..

valla doğru söze ne hacet :nazar:

Lpg var mı sormadık?

Hayır LPG yok Çağlar abi arabam 47000 km de

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

muhtemelen katalitik konvertör arızalı degiştirmeniz gerekiyor. arıza kodunu söylerseniz daha net cevap verebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sina Güran

47000 km de nasıl bozuldu yahu, bende km yi başta okumayınca herhalde 100.000 olmuştur diyordum... :huh:

Yorum bağlantısı
Serkan Koç
Serkan bey Hoşgeldiniz,bu arada enişteniz sayılırım (eşim edirneli) allah izin verirse bayramda edirnedeyim,

ama kara ağaca gitmiçem bu sefer bütün kapı ayarlarım kaçıyor yahu :blink:

Çok sevindim müsait olursanız görüşmek isterim tanışmış oluruz Karaağaca gitmeden olmaz benim arabayla gidebiliriz benimki alışık :)

47000 km de nasıl bozuldu yahu, bende km yi başta okumayınca herhalde 100.000 olmuştur diyordum... :huh:

Valla ben arabayı yeni aldım akıbetini pek bilmiyorum ama km orjinal 40000 km de bakım yapılmış tekirdağ fordta.Servise gösterdim alırken arabayı sistemden baktılar km orjinal dediler bende anlam veremiyorum kötü kullanım olabilir belki zaten arabayı bayan kullanmış debriyaj balatasıda azalmış.

Katalitik konvertör değişim maliyeti aşağı yukarı nedir bide bu hegonun temizliği nasıl yapılır :unsure:

Yorum bağlantısı
Serkan Koç
Niye pişman olsun yahu.Sadece uyardık.Aramıza hoşgeldiniz. :)

Hoşbulduk :blink:

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Çok sevindim müsait olursanız görüşmek isterim tanışmış oluruz Karaağaca gitmeden olmaz benim arabayla gidebiliriz benimki alışık :B)

Valla ben arabayı yeni aldım akıbetini pek bilmiyorum ama km orjinal 40000 km de bakım yapılmış tekirdağ fordta.Servise gösterdim alırken arabayı sistemden baktılar km orjinal dediler bende anlam veremiyorum kötü kullanım olabilir belki zaten arabayı bayan kullanmış debriyaj balatasıda azalmış.

Katalitik konvertör değişim maliyeti aşağı yukarı nedir bide bu hegonun temizliği nasıl yapılır :)

Bayandan aldıysanız herşey normaldir zaten, bende 30.000km civarındayken almıştım, fren diskleri bitmişti. Balata demiyorum, diskler bitmişti. Azım açık kalmıştı desem yeridir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Koç

ışık hala yanıyor Dün servise gittim, tekrar söndürdük ama şu hego sensörünün değişmesi lazımmış 422 ytl parça fiatı verdiler (yetkili servis) ama bana çok gibi geldi sizce fiat nasıl arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Bu parça katalizörün üstündeki 1.sensör sistem bank 1 sensörü diyor çıkma bulunabilirmi yan sanayisi varmı şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Koç

bu hego sensörü hakkında fiat bilgisi olan yokmu

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Ömer Vural

2000 model fiesta flairlarda arıza lambası varmı kontağı ilk açtığımda dahi yanımıyo acaba bi sıkıntı mı var diye dşündüm eğer varsa bilgisayara bağlantı soketi nerede yardımcı olursanız senvinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...