İçeriğe Yönlendir

Mondeomda klima gazı eksilmesi ?

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Serviste, kaç gr gaz eksildiğini nasıl teşhis ettiler, nasıl bir ölçme yöntemi ile?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Klima cihazına araç soğutmadığı için mi bağlıyorlar? Yoksa kontrol amaçlı mı, gaz dolum sonrası soğuklk fark ediyor mu? Faturaya gaz ve ayrıca işçilik ücreti yazıyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ben böyle bir ölçümü en azında boşaltıp tekrar basmazlarsa yapabileceklerini zannetmiyorum.Polen filitrenize bir baktırın. birde arasıra kışta olsa klimanızı çalıştırın.

.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cidden çok merak ettim, hangi servis bu(mahsuru yoksa). Peki gaz öncesi sonrası , soğutmada fark oluyormuydu?

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

benim serviste de var bu cihaz, dolum yapmadan önce ne kadar eksik önce bu rakamı belirliyor, Oğuz bey, sistemde kaçak var , umarım kolay tespit edilir, yoksa işiniz zor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Açıkçası gaz dolumundan hemen sonra bile gaz çekerek tamamını hiç firesiz çekebiliyormuyuz kontrol etmeli. Yani öncelikle kendi kendini test gibi. Bir de gaz kaçağı var ise, test sıvısı basarak renk kontrolü ile bulunamıyor ise, %99 pompada olduğu bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mecidiyeköyde bir klimacı tavsiye edeyim. Hasan Koçkaya 0212 267 18 07. Özel klima servisi, yani sadece klima işi yapıyor, referansı kabarıktır, ismimi verebilirsiniz, söyleyin fazla kilitlemesin :)

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Karaba?o?lu

Merhaba arkadaşlar... (1996 mondeo ghia)

Bu sorun benim arabada da vardı ve ben bunu 3 yıl dert edindim.

Defalarca servise götürdüm. nafile...

gaz dolumu, ultraviyole ışıkla gaz kaçağı kontrolü vs vs....

Herşey normal ama gaz basımından 1 ay sonra soğutmuyor.

Nihayet bir klimacı buldum...

ve bu sorunu 1,5 2 saatte halletti.Problem klima motor veya pompası (ismini tam bilemiyorum) ondanmış. Keçeleri kaçırıyormuş. Sizin dediğiniz gibi motor falan sökülmedi.

Araba havaya kaldırılıp oradan söküldü...

Şu an uzun süredir çalışıyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...