İçeriğe Yönlendir

Pır Pır ediyo motor nedendir :(

Musa Aygör

Recommended Posts

Musa Aygör

Cumartesi günü 3 haftadır kullanamadığım aracıma bindim. Marşa basatıktan sonra ilk dikkatimi çeken şey motorun pıt pıt pıt pıt gibi kesik kesik çalaışması ve aracın içinde bunu hissetirmesi oldu. Ve gaza basar basmaz yüksek bir ses uğultu sanki abart egzos taktırmışım gibi. İndim ve araçtan egzos ortadan patlamış ses ordan ama şu anda aklıma takılan neden tekliyo arabaam :)

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

Bendeki sesin egzostan geldiğini çözdüm. Ama sadece motor pıt pıt yani seke seke çalışıyo sanki gazı bi alıp bi almıyomus motor bı çalışıp bi çalışmıyormuş gibi. Bide mesela vites değiştirirken bayağı bi yavaş yavaş gidiyo sonra topluyo. Gaz yemiyo.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

Galip beyin dediği gibi, kelebek kirliliği olma şansı yüksek, depo pisliği, kalitesiz yakıt vs... den kaynaklı olabilir

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

Kelebek dediğinizi tam anlayamadım nerde bu parça. lpg

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

Bu olay kac ytl mal olmuştu size yani ne kadar hazırlanıyım

birde acaba egzosun sadece orta kısmını değiştirmeliyim yoksa yekpare olarakmı

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Ateşleme sistemi olmasın?Bobin buji kabloları vede bujiler? Bobin patladığında aynı olay benim başımada gelmişti araba subaru gibi çalışıyordu boxer motor gibi...

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Aygör

seyir halinde de devam ediyor. Gaz da da benzinde de fark etmiyor araba pır pırlıyor. bujileri 1 ay önce değiştirdim orjinal taktırdım

özellikle rolantide bariz belli oluyo giderken cok az ayagımda hissediyorum pır pırı birde gaz yemiyo

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
kablolara baktırdım ama bobine baktırmadım.

Büyük ihtimalle bobiniz patladı.65-80 ytl arasıda fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

o zaman inşallah demeliyim sanırım. Çünkü ben beyinde falan bir sorun vardır diye düşünüp korkmuştum aslında.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
o zaman inşallah demeliyim sanırım. Çünkü ben beyinde falan bir sorun vardır diye düşünüp korkmuştum aslında.

Bi gösterin Musa bey ;)

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

Teşekürler yarın kısmetse gideceğim göstermeye. Sonucu ertesi gün yazarım teşekürler.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Teşekürler yarın kısmetse gideceğim göstermeye. Sonucu ertesi gün yazarım teşekürler.

Rica ederiz.Kolay gelsin,geçmiş olsun tekrardan.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Araç lpgli ise enjektörlere giden hortumlar teker teker sökülerek gaz akışı da kontrol edilebilir. Benimkinde küçük bir kıvrılmadan ötürü birine az gaz gittiğinden motor sarsıntı yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

evet oda olabilir onada bi baktırmalıyım sanırım. teşekürler

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

Arabamı çıkardım çok şükür eski halini aldı. Yapılanları yazmak istedim. Ateşleme bobini (100 ytl)+bujiler (20 ytl), beyne program ve hata kontrolü ( 50 ytl )( nedir bilmiyorum ), manifolttan sonra komple egzos( 190 ytl ). Hepsi 360 ytl tuttu + işçilik toplamda 400 ytl.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Arabamı çıkardım çok şükür eski halini aldı. Yapılanları yazmak istedim. Ateşleme bobini (100 ytl)+bujiler (20 ytl), beyne program ve hata kontrolü ( 50 ytl )( nedir bilmiyorum ), manifolttan sonra komple egzos( 190 ytl ). Hepsi 360 ytl tuttu + işçilik toplamda 400 ytl.

Geçmiş olsun. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ömer F. Aktaş
benim focus ta da devir düşüyor pır pır ediyor sanki pislik var gibi arabanın titrediğini çok hissediyorsun veeeee sonunda gösterge panelinin sol altta turuncu lamba yanmaya başladı galiba şanzımanla ilgili bende garaja çektim servise götüreceğim günü bekliyorum.

mehmet bey iyi akşamlar. Aynı sorun olduğundan topic kirliliği olması diye bu konuya yazmayı uygun gördüm

Aracım dün geceden aynen konuda arkadaşın bahsettiği gibi pır pır ederek çalışıyor ve de sizinkinde olduğu gibi motor ikaz ışığı yanmakta.. Hatta dün gece birkaç kez marş basmadı.. Aracıma hiç LPG takılmadı ve de 3 ay önce egzosunu komple değiştirdim... Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımlarını esirgemesinler :D

Yorum bağlantısı
Ömer F. Aktaş

arkadaşlar bu sorunlar büyük ihtimalle enjektör bobininden kaynaklanıyormuş.. Arabayı aldığımda değiştirmediğim ender parçalarından biriydi onu da bu vesileyle yenilemiş oldum.. Bobin değiştikten sonra araba ciddi anlamda rahatlıyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem bobine odaklanmaları :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...