İçeriğe Yönlendir

Airbag Işığı

Murat Karahan

Recommended Posts

Murat Karahan

Merhabalar.

Arabanın kontağını çevirirken bütün ışıklar yanmasına rağmen airbag ışığının yanmadığını farkettim.arabayı alalı yaklaşık iki ay oldu yeni farkettim sorun nerde acaba?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Airbag lambasının en güzel üçkağıtlarından birisi, yağ lambası ile beraber yanıp sönmesini sağlamak. O usul daha başarılı :lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Bende sizler gibi düşünüyorum.

Aracı alırken klima çalışmıyordu.(kompresör değişti)

Abs tcs çalışmıyordu.Abs sensörü değişti.

el freni tutmuyordu.el freni değişti

motor yağ yakıyordu.komple motor yapıldı.

lastiklerin nerdeyse telleri görünüyordu.4 sıfır lastik alındı.

ve daha sayamadığım bir sürü şey.

Benim bir usta var onun lafı çok hoşuma gitti.

Neden besleyemeyekleri bir araba alırlar anlamıyorum dedi.Madem arabaya bakamıyorlar binsinler bir şahine dedi.

ustanın bu lafına kesinlikle katılıyorum ve airbag sorunu da normal karşılıyorum.ne sorun olmuşsa adam geçiştirmiş veya işin kurnazlığına kaçmış.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Ford servisine gittim.sahibi araç için 10.500 ytl istiyordu.serviste ustaya ne kadar masrafım gider sorunları halletmem için dedim.servis lastik klima el freni farlar vs vs. 2,500 ytl dedi.bende adamın istediği 10.500 den indim 8.500 ytl ye aldım aracı ama servisin görmediği !!! bu sorunların dışında motorun yağ yakması sorunu...

bütün sorunları giderdikten sonra baktım acayip yağ yakıyor 500 km de 1 litre.normal bir ustaya götürdüm motor yapılacak dedi.servis bunu nedense göremedi.bütün sorunları kabul etmiştim ama motor olayını bilseydim almazdım arabayı.

fazladan motoru da kendi cebimden yaptırdım anlayacağınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:lol2: Bundan sonra aracımı İstanbul da satılığa çıkarmayacağım. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

bu kadar masraf açan bir arabada lambanın bozulmasına ben pek ihtimal vermiyorum. büyük ihtimal bir çakallık vardır. aracın olduğundan pahalıya gelmesine üzüldüm... geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...