İçeriğe Yönlendir

Sıralı Sistem LPG'de Çalışma Nasıl Oluyor?

Ali Rıza Varan

Recommended Posts

Ali Rıza Varan

Selamlar.

Aracımda LONGAS Marka bir sıralı LPG sistemi takılı. Fakat araç çalışırken bana sanki, ilk çalışmasının haricinde LPG ile çalışırken de Benzin harcıyormuş gibi geliyor. Bu olabilir mi? Yani Araç LPG ile çalışırken hem benzin hem de LPG kullanabilir mi? Birilerinden bazı LPG sistemlerinin çalışırken belli oranlarda Benzin ve LPG'yi karıştırdığını duymuştum. Acaba doğruluk payı var mıdır?

Cevaplar için şimdiden bolca teşekkür. Saygılar.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bugün kuzenle havalanına giderken benzin lambası yandı..Araba LPG'li Golf 4..LPG ile giderken benzin lambasının yanmasına bir anlam veremedik..

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Varan

Sorunlu çalışma olmaz mı? LPG sistemim zaten baştan aşağıya sorun. Satan firma ile şu anda mahkemeliğiz. Bin türlü sorun var.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

aklıma gelenler hararet sensör arızası, benzin enjektör kaçağı, program hatası

Murat İnce tüpçü babasıdır, ona da danışalım

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Varan

Benim asıl problemim adam gibi usta bulamamak. Ustalara bir soru sorduğunuzda ya yarım cevap veriyorlar, yada hiç cevap vermiyorlar. Ne mutlu ki bu forumu buldum. Herkes birbirine yardıma uğraşıyor. Teşekkürler. Cevapları sabırsızlıkla bekliyorum.

Acaba bu bahsettiğiniz arızaların hangisi olduğunu, aracı Ford servisinde bilgisayara bağlatsam bulabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

elbette bulunur, yeter ki doğru yere gidin, ikamet ilinizi de yazarsanız yardım şansı artar ( mümkünse avatarınıza eklemenizi öneririm)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
İkamet yerim Antalya

Geçmiş olsun.Yeni sanayi Uludağ Otogazda Gökhan ustaya götürün bence.

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Varan

Araçtaki benzinin çok çabuk tükeniyor olması , Sonradan da LPG sistemleri ile ilgili yukarıda paylaştığım duyumlarım bana bunu düşündürdü.

Araçta sistem ilk takıldığından beri kalkışlarda araç bazen duracak gibi oluyor, daha yüksek hızlarda bazen bir an geliyor araç boğuluyormuş gibi teklemeye başlıyor. ECU ayarı sık sık bozuluyor, bu yüzden ayar için çok sık gitmek zorunda kaldım hep. Fakat daha sistemin garantisi bile bitmeden LPG sistemini takan firma bana "Bir daha gelirseniz ayar için para ödeyeceksiniz" dedi.

Kızdım ve distribütör firmayı aradım. Onlar da bana zaten kendilerinin de aynı firma ile mahkemelik olduklarını, kendi garanti belgeleri ile distribütör haricinde kaçak yollarla gelen malları araçlara taktıklarını söylediler. Sonradan anlaşıldı ki benim aracımdaki sistem de aynı kaçak sistemden. Zaten bu yüzden Tüketici Mahkemesinde açtığım dava hala sürüyor.

Geçmiş olsun.Yeni sanayi Uludağ Otogazda Gökhan ustaya götürün bence.

Sağolun. Taktırmak için lk olarak oraya gitmiştim zaten. Fakat ben Öğretmenim, Taksitte biraz ısrar ettim anlaşamadık. Ödeme planları uygun gelmediğinden dolayı başka yer aradım.

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Varan
O zaman lpg ye geçmiyor olabilir araç, büyük ihtimalle savsaklanmış montaj ve kalibrasyon hatası. Yada direk ECu nun kensisi arızalı bu sonuçları doğuruyor?

Aracı benzinde denedinizmi hiç, yani aracın kendinden kaynaklanan bir sorun yok dimi?

Yok denedim tabii ki benzinle ama benzinde araç zehir gibi. Daha önce Aracın beynini bilgisayarlı teste de sokmuştum birşey bulamadılar.

Zaten satıcıların kılıfı hazır," Aracının benzinde çalışmasında problem var, bizim sistemimiz gayet iyi çalışıyor, aracın benzindeki sorunları LPGde 1000 kat fazla kendini gösterir " vesaire

O zaman lpg ye geçmiyor olabilir araç, büyük ihtimalle savsaklanmış montaj ve kalibrasyon hatası. Yada direk ECu nun kensisi arızalı bu sonuçları doğuruyor?

Aracı benzinde denedinizmi hiç, yani aracın kendinden kaynaklanan bir sorun yok dimi?

Zor bir durum sizinkisi umarım tüketici mahkemesi bir an önce çözüm bulurda kiti değiştirirler, eğerki çokda sıkıntılı bir durum olur ve bu hukuki süreç uzarsa söktürüp düzgün bir kit ve montaj deneyin derim...

Doğru öyle ama 1300YTL para verdim bu kite. hani dedim ya Öğretmenim diye, benim için çok para bu yani dediğinizi yaparsam birincisi yasal olarak suçlu duruma düşebilirim (süren mahkeme açısından ), ikincisi bu adamların yanına yaptıklarını kar bırakmayı da hiç istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Varan
Zor bir durum gerçekten, paranla rezil olmak işte... Umarım işiniz rast giderde atlatırsınız bu durumu, geçmiş olsun...

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Nurullah Demir
(düzenlendi)

ortalık sahtekar kaynıyor Allah muhafaza etsin bizleri böyle asalaklardan :D:D

sayin hocam mahkeme sonucu ne oldu şimdi??

tarihinde Nurullah Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
ve meganlardaki bir durumu söyleyeyim; araç yol bilgisayarına göre benzin göstergesini düşürüyor.. yani lpg iken ışığın yanması megane için çok normal :good1: ve bir daha benzin alana kadar ibre aynı kalıyor... azıcık alıyorsunuz gerçek seviyeyi gösteriyor. yahut test moda gireceksiniz.. ya da yol bilg. benzin tamamen bitti sanacak- bir sonraki çalıştırmanızda normale dönecek gösterge :unknw: renault işte!

Sonra para ile cheater (kandırıkçı) alıp takmak zorunda kalıyorsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...