İçeriğe Yönlendir

Karter havalandırma hortumu

Süleyman Akdoğan

Recommended Posts

Süleyman Akdoğan

selamlar

focus 1 de karter havalandırma hortumunu kendimiz söküp temizleyebilirmiyiz ve delik olup olmadığını kontrol edebilirmiyiz?

Ustalar pek yormuyorlar kendilerini bunu sökmek için. Görüntüsüne bakıp yorum yapıyorlar.

Ayrıca yerinden sökmek için özel alet gereklimidir?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Semih İzgi

Konu çok eski biliyorum fakat; bu hortum nerede yardımcı olurmusunuz? Resimli anlatabilmeniz için 2 adet fotoğraf ekliyorum

dscf0228l.jpg

dscf0231s.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sarı yağ çubuğunun hemen üst tarafında 4 adet kıvrımlı boru diyeyim onların altında.Yani manifolt arkasında kalan T şeklinde bir hortum var.Dikkatlice bakarsanız aradan görebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4 adet kıvrımlı boru dediğin şey emme manifoltu abi :D

evet onun altında T şeklinde bir hortum. ben kendim değişmiştim. araç ilk çalışmada fazla gaz veriyordu vs. aslında usta değişti göya da takmayı becerememiş çıkmış bende söküp tekrar taktıydım. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Erkek

İlk resimde sarı yağ çubuğunun altındaki metal aksam "rölanti valfi" Onun sol tarafına doğru uzanan siyah plastik hortum, yırtık-yarık-delik oldumu araç boşta stop eder. Kendinde kolayca değiştirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
4 adet kıvrımlı boru dediğin şey emme manifoltu abi :p

evet onun altında T şeklinde bir hortum. ben kendim değişmiştim. araç ilk çalışmada fazla gaz veriyordu vs. aslında usta değişti göya da takmayı becerememiş çıkmış bende söküp tekrar taktıydım. :p

Mustafa halk dilinden konuşmak gerekiyor. :p Zaten manifolt olduğunu da ayrıca yukarıdaki mesajımda şöylemişim.Emme-egzos manifoltlarına girersek emin ol bu T şeklindeki hortum bulunmaz :p Benim dediğim yere baksın eliyle koymuş gibi bulur.Motor bilgisi olmayan birine öncelikle manifoltun yerini tarif etmemiz gerekir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...