İçeriğe Yönlendir

Farkı nedir ?

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

bir sorum olucak 1hafta önce lpg tankını fullediler 61ytl aldı bugün öğlen gaz bitince tekrar bu sefer gene otoaygaz ama farklı bir istasyondan aldığımda 85ytlye doldu bu neden olur ikisindede gaz bitip benzine geçtiği zaman almıştım farklı bi uygulamam söz konusu değil neden olur bu pompa basıncı falan farkedermi.

tarihinde Yavuz Emrem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mühim olan, dolan gaz miktarı ile kaç km yaptığınız.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

İstasyonların dolum basınçlarından kaynaklanan farktan olabilir diye düşünüyorum..Normalde tııır tıır diye ses geldiğinde kesmek gerekir.Ses devam ettiğinde yapılan gaz dolumu tankın emniyet açısından boş kalması gereken %20'lik kısma gaz basmaktadır...

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
İstasyonların dolum basınçlarından kaynaklanan farktan olabilir diye düşünüyorum..Normalde tııır tıır diye ses geldiğinde kesmek gerekir.Ses devam ettiğinde yapılan gaz dolumu tankın emniyet açısından boş kalması gereken %20'lik kısma gaz basmaktadır...

büyük olasılık sizin dediğiniz doğru tırrr tırrr ses geldi pompa basmaya devam etti bu tırr edince pompacımı kesmesi gerekli.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)
Evet, o tırr sesini duyunca pompacı kesmezse, siz kestirteceksiniz...

anladım bunuda öğrenmiş oldum tekrarında bastırmam tanka birde hep aynı yerden almaya özen göster dediler gazı ,bunun gerçeklik payı varmı ,az yakar falan dediler bu uygulama tekrarlandığında.

tarihinde Yavuz Emrem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg istasyonlarını; konuya meraklı olduğum için incelediğimde, 11 bar ile basanda görüyorum 15 bar ile basanda görüyorum..

Bu tamamen buna bağlı...

11 bar normal, 15 bar yüksek...

Bu sebeple gaz alırken, "doldur" demek yerine almak istediğiniz tutarı lira cinsinden söylerseniz içiniz rahat eder...

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
Lpg istasyonlarını; konuya meraklı olduğum için incelediğimde, 11 bar ile basanda görüyorum 15 bar ile basanda görüyorum..

Bu tamamen buna bağlı...

11 bar normal, 15 bar yüksek...

Bu sebeple gaz alırken, "doldur" demek yerine almak istediğiniz tutarı lira cinsinden söylerseniz içiniz rahat eder...

abi alışmaya çalışıyorum lpg kullanımına öğrencem artık sayenizde detayları ,ilk defa kullanıyorum lpgli bir aracı, ben bundan sonra sorularımla bilgilerinize başvurcam şimdiden kusura bakmayın. :p

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

tankınız kaç lt acaba aradki fiyat farkı neredeyse 8lt gaz yapar istasyonlar arası bu kadar fark olmamalı 85 ytl lik gaz aldıgınız istasyon güvenilir mi acaba

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
tankınız kaç lt acaba aradki fiyat farkı neredeyse 8lt gaz yapar istasyonlar arası bu kadar fark olmamalı 85 ytl lik gaz aldıgınız istasyon güvenilir mi acaba

tankım 50lt heralde nerde yazar bakıyım ama 48lt gaz bastı yani pompada öyle yazıyordu diğer istasyonda ise 36lt gaz basmıştı zaten bende sizin yukarıda belirttiğiniz noktaya takıldığım için bu konuyu açtım.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

yavuz bey 48 lt cok fazla normalde %20 si mutlaka boş kalsın diyor uzmanlar güvenlik açısından yani sizin tank için max 40 lt olmalı 36 normal deger zaten belli kullanımdan sonra sanırım içinde hava olusuyor genelde %20 den fazla boşluk kalıyor tamamen doldururken

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Barış Erçetin

yüksek basınçla basan istasyonlardan lpg almamanızı öneririm. valfinizi bozar, sayaçta da doğru okuma yapmayabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...