İçeriğe Yönlendir

Connect 90 hp yağ eksiltiyor

Halit Saygın

Recommended Posts

Halit Saygın

Arkadaşlar selamlar.Şirkette kullandığımız 2007 90 lık connecte yağ eksiltiyo.Geçen gün yağ çubuğunu bi çektim yağ bayağı bi miktar eksilmiş.Araba 27000 km de bakımına 3 bin km var ama yağ miktarı şöyle söylüyim çubuğun en ucunun biraz altında.Bu işte bi anormallik var gibi geldi bana bilgisi olna arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

800 ml eksiği var gibi, bence enterasan bir durum yok. kullanılan güzergah da önemli.

Yorum bağlantısı
Halit Saygın
En son koyulan yağ neydi...

En son bakımında sanırım mobil 1 10/30 yağ konuldu.Bu gün aradım fakat mobil bulamadım bende ford un tavsiye ettiği yağdan koydum yaklaşık 1 lt civarında.Kaputta yazan yağın aynısı.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

nedeni motora koyulan yağın her ne marka olursa olsun 15000 km gitmeyeceğidir fabrika yağ değişim aralığını bayağı bir abartmış 8-9000 den sonra bukadar eksiltme normal

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Demir

abii tırt ne kelimee resmen corttt bu yağların hepsii !!! adamlar ne güsel bağlıyolar kendilerine bizi ! arabayı sıfırr all yok opetten mazotu all yok opetin yağını koy (:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
En son bakımında sanırım mobil 1 10/30 yağ konuldu.Bu gün aradım fakat mobil bulamadım bende ford un tavsiye ettiği yağdan koydum yaklaşık 1 lt civarında.Kaputta yazan yağın aynısı.

mobil 1 10/ 30 yağı yok biliyorum.

zaten connectte mobil 1 akıllara zarar. connectte uygun yağ mobil delvac 10 / 30

aşırı yağ eksiltmesi subap veya segman boşluğu akla getiriyor,veya karter ve karter tapasından yağ sızdırıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
mobil ct 10w30 var güzel bir yağ ben kullanıyorum

mobil ct kodlu yağ ile delvac aynı yağdır

mobil 1 tam sentetik özellikle benzinli yüksek devirli makinalar için üretilmiş,yüksek viskosite sınıfına ait yağdır.

mobil ct delvac 10/30 connect için ideal yağdır..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...