İçeriğe Yönlendir

Hararet sıvısı ikazı

Levent Altuntaş

Recommended Posts

Levent Altuntaş
(düzenlendi)

şu an 1999 model mondeo ghia var. bu ikinci 4 yıl önce 1997 ghia vardı... sorun şu ki arabamın hareket sıvısını eksik ikazı veriyo yol bilgisayarından....suya bakıyorum problem yok. daha önceki arabamda hortum patlaması sonucu takılan kötü bir hortum yüzünden oluşan hava nedeniyle ikaz veriyordu.. bende su tamam görünce hiç şüphelenmedim. tabi araç hava yapmış ve hararetten conta yaktıydı.. şimdi yine su ikazı veriyo.. ama gram eksilme yok, fokurdama yok... herşey normal. ama araç ısınınca yanı hararet göstergesi ortalara yaklaşınca (ki ortayı hiç geçmez) ışık yanıyo... acaba takılan sıralı lpg yüzünden (takılan ilave hortum yüzünden) sistem eksik su mu zannediyo.. ustalar bişey yok diyo ama merzifonda iyi ustası yok bu araçların...... sizce bu ışık niye yanar ısınınca....su biraz fazla maksimumu geçmiş acaba ondanmı... hem eksik hem fazlayıda mı gösterir...

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Gerekmedik
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç soğutma sıvısı uyarısını genleşme kabındaki müşürden okuyor...

Aşağıdaki resimdeki solda gördüğünüz içi antifiriz su karışımı dolu olan bidon...

Burda su az bişey eksilirse bu uyarıyı yakıyor...

Benimki tüp takma işlemi sırasında az bişey eksiltilmişti.. Aracı rampa yukarı park ettiğim zaman yanıyordu.. Su normal seviyede olduğu için ben müşür bozuktur diye düşünerek müşür buldum bir tane.. Ama takmama gerek kalmadı.. Suyu üst çizgiye kadar doldurunca düzeldi...

Ancak sizinki biraz farklı görünüyor... Isınınca yanması garip.. Çünkü ısınıca su seviyesi düşmüyor...

Lpg takılı olması hortumların çoğalması da önemli değil çünkü müşür direk genleşme kabından okuyor...

Ben direk müşürü suçluyorum... ama tabi izlemek, gözlemek lazım...

23.JPG

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...