İçeriğe Yönlendir

Lpg'nin geleceğini nasıl g&#246rüyorsunuz ?

Aydın Bengü

Recommended Posts

Aydın Bengü

Son haftalarda dikkatinizi çekiyorsa benzin ve motorin 3-5 ykr ucuzlatılırken ertesi günde lpg 3-5 ykr zamlanıyor.ve bunlar artık haberlerede yansımaz oldu.ancak pompada yada netten dağıtım şirketlerinin sayfalarında öğrenebiliyoruz.

Durum böyle olunca bende merak ettim ve 2007 ağustosunda lpg kiti takmıştım, o günden buyana ne değişti inceledim.buyurun

sonuç:

2007 ağustosunda lpg:1.53 , benzin:2.92 2.92/1.53=1.91

2008 ekiminde lpg:1.92 , benzin:3.17 3.17/1.92=1.65 (lpg aygazdan, benzin opetten alımıştır)

sizce makas dahada daralacak mı?

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Daralır tabii ki.

Hükümetlerin görevi insanları daraltmak olduğu sürece makas da daralır...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Türkiye 'de vatandaşın çıkış bulmasına ve nefes almasına izin verilmez...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

ikamelerden hangisine rağbet varsa onun üzerine afiyetle çullanılır.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

+1

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Budur...

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

durmak yok yola devam diyorsunuz yani :D

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Makas yavaş yavaş kapanır bence, onun için şu anda lpg taktıranlar makas kapanana kadar çoktan kara geçmiş olurlar.Yıllar sonraki yakıt fiyatlarını,alternatiflerini tahmin etmek zor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

10 yıldır kapanacak o makas. Bugün taktıran adam 10 liraya gideceği yolu 6 liraya gider,bu kadar basit.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
10 yıldır kapanacak o makas. Bugün taktıran adam 10 liraya gideceği yolu 6 liraya gider,bu kadar basit.

İyi de sıralı sistemlerin geçmişi ne kadar ki... Daha 3 sene önce gene burada SamiHoca için neler yazıldığını hatırlıyorum ben.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

bende şans yok ilk arabam benzinliydi benzin aldı başını giderken sattım dizel aldım bu seferde benzin sabit kalmaya dizel yükselmeye başladı bu sefer gittim sıfır focus 2 aldım benzinli bu kezde benzin aldı başını gitmeye başladı dizel düşüşe geçti böyle olmaz dedim sattım focusu lpg li mondeo aldım şimdilerdede lpg yükselişe geçti bunu birde arabistanda deniycem :nazar:

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
(düzenlendi)
bende şans yok ilk arabam benzinliydi benzin aldı başını giderken sattım dizel aldım bu seferde benzin sabit kalmaya dizel yükselmeye başladı bu sefer gittim sıfır focus 2 aldım benzinli bu kezde benzin aldı başını gitmeye başladı dizel düşüşe geçti böyle olmaz dedim sattım focusu lpg li mondeo aldım şimdilerdede lpg yükselişe geçti bunu birde arabistanda deniycem :nazar:

Ya hocam senmiydin o.Niye taktırdınki LPG yi.bak bizide yaktın yaaa.:)

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Montaj işine mi girdin? Kürk işini kuruttun herhal :angry:

Bu arabayla olmuyor o iş... Ayrıca amacım reklam yapmak falan değil... Ben 30 bin kilometredenfazla kullandım lpg'yi bi yamuğunu görmedim.. :angry:

Bundan sonra ne olur dersek;

Ben lpg avantajının belli bir oranda devam edeceği kanısındayım...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Ben lpg avantajının belli bir oranda devam edeceği kanısındayım...

+1

Olmaz ise, benzinle gezeriz. :angry: Şimdiye kadar LPG kit masrafı çıktı zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Artarsa da artsın o zaman hibrit alırız :angry:

Olmazsa takarız... :angry:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Bengü

bu gün için 30 ykr indirim olduğundan ibre tekrar lpg ye döndü.

benzin=3.24

lpg=1.74

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
bu gün için 30 ykr indirim olduğundan ibre tekrar lpg ye döndü.

benzin=3.24

lpg=1.74

işte bu yüzden lpg nin gelecegini tahmin etmek zor 3 gün önce 5 krs zam yapmışlardı 3 gün sonra 30ykr indirdiler

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benzin 2.80 olur ve bi süre sabit kalırsa trafik oranı %25 oranında artar gibi bi belirlem yapmıştı bizim hocalardan biri.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Üstelik te ÖTV oranlarında değişme olmamasına rağmen. Tüpraş tatlı kar ediyordu. 1-2 Bakan konuşunca fiyat azaldı. Benzinde de indirim bekliyorum.

şimdi hakan bey tüpras tatlı kar ediyordu demişsiniz hersey tamamen tüpras ın keyfine mi kalmış birsey yani yarın tüpraş lpg 2.5 benzin 4 ytl oldu derse bunu düzenleyen denetleyen bir kurum yok mu tatlı yerine makul kar etmesini saglayacak bir mekanizma yok mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Artık yakıtlarda , fiyatı Tüpraş_Koç belirliyor, serbest piyasa düzeni, ithalat ta serbest, isteyen yurt dışından ithal de edebilir. Rakamlar Akdeniz rafineri çıkışları baz alınarak tespit ediliyor. Ama Akdeniz rafinelerileri içinde en karlısı Tüpraş bilginize, yorumsuz.

2. Buraya dikkat: Lpg artıyor demek mutfak tüpü de zamlanıyor demek, kapısına doğalgaz gelenleri de doğalgaza kışkışlamak için yaptırım mıdır, merak ederim.

3. Geleceğin araçları şu anda benzin-elektrikli motoru ile Hibrid gibi gözüküyor, ama Hibridlerde kullanım alışkanlığı çok değişik olmak zorunda, kitabına uygun kullanmassanız, verdiğiniz satın alma parası fena halde batıyor, elektrik motoru devreye hiç girmiyor.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

bende anlamıyorum bu zam düzeneğini... günlük 3-5 ykr zam gören lpg birden 30 ykr indirime gitti.gitmeseydi ben lpg kullanmaktan vazgeçip benzine dönmeyi kafaya koymuştum. dün haberlerde seyrettim başbakan benzin fiatlarında indirime gidilmemesini eleştiriyordu; gerekirse yargı yoluna gidileceğini söylüyordu.inşallah bi iş çıkar da fiatlar düşer.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...