İçeriğe Yönlendir

Ford Connect'im Önceden transitmiydi yardım lütfen

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sol arka kapı opsiyoneldi...

Yani modeli bağlayıcı bişey değil..

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Ruhsatınızda aracın ismi tam olarak ne geciyor.

Bildiğim kadarı ile transit yazmasının bir önemi yok ,transit ismi tumunu kapliyor ama

k 210s yaziyorsa ,tourneo connect

t 220s yaziyorsa ,transit connect olarak gecmektedir..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ne fark eder ki, öyle görüp beğenmişsiniz ve bu haliyle işinizi görüyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ticari ismi: Transit Connect. Transitin başarısı ortada olduğu için, Connect çıktığında böyle bir yol bulmuşlar. sizin araç koltuklu camlı hususi tek kapılı. İstanbulda 1. köprüye de giriyor ne güzel .

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Ticari ismi: Transit Connect. Transitin başarısı ortada olduğu için, Connect çıktığında böyle bir yol bulmuşlar. sizin araç koltuklu camlı hususi tek kapılı. İstanbulda 1. köprüye de giriyor ne güzel .

girmez malesef

hususi - ticari kavramı eğer araçtan direk kazanç varsa( minübüs taksi gb) o zaman ticari yazıyor ama hepsinde araç cinsi kamyonettir..

ek bilgilerde camlı çift sıra koltuklu diye bir ibare olabilir ama buda köprüye girmek için yeterli değil malesef..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

hiçbiri

ruhsatında otomobil yazan varsa geçebilir, sıfır alırken ötv farkı verilirse belki yazarlar doblo'da bi modelde yapıyorlar ama hiç görmedim, yaptıklarınıda duymadım açıkçası..

1.köprüden ticari araçlar geçemez diye bir kaide yok bakınız taksiler dolmuşlar ticaridir, 1.köprüden kamyon ve kamyonet geçemez diye bir kanun var..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2001 model Şirket Doblosu ile geçiyorduk, şimdi aklıma takıldı, yani yenilerden; Hiçbir Connect, Caddy, Doblo 1. köprüden geçemiyor mu?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

eğer yüzde 10 olan ötv yerinde örneğin 1.8 connect için yüzde 60 öderseniz aracınızı köprüden geçirebilirsiniz..

ama ben bu kadar aradaki farkı vereni görmedim, tek fark köprüden geçmek bide hız limitleri biraz daha yüksek..

bu arada şirket aracınızın plakasını hatırlıyormusunz?

edit: bu arada eski doblolarda otomobil olan var sanırım o ötv tasası değişmeden öncekiler, arada çok fark yoktu bi aralar ötvler arasında, connectte var ama hepsinin sayısı çok az..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizim 1,9 jtd vardı.Ruhsatta hususi yazıyordu.2002 modeldi ve köprüde durduran polisle epey bir röportajdan sonra geçmeye hakkım olduğu konusunda uzlaşmıştık.Sene 2003 galiba,bagajda fotokopi ve baskı makinaları vardı ve tam doluydu.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

aracın yan camları dışarı doğru çıkıntılysa sonradan camlıya çevirmedir orjinal camlılarda cam yuvası vardır ve cam tamamıyla kaportaya sıfır hizadadır

Yorum bağlantısı
M. Tarık Yeşil
2001 model Şirket Doblosu ile geçiyorduk, şimdi aklıma takıldı, yani yenilerden; Hiçbir Connect, Caddy, Doblo 1. köprüden geçemiyor mu?

benim bu konuda bildiğim 2003 yılının 11 ayından önce trafiğe çıkan camlı ticari kargo tipi araçların 1, köprüden geçebildiğidir.

şu an ki durumu net bilmiyorum ama öyleydi.

bende fiesta van var ve 1, köprüden geçemiyorum. :(:(:)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

2005temi ne bi değişiklik olmuştu ondan sonra kimse aracını otomobil olarak yazdıramadı çünkü ötv farkı çok arttı.. hatta o yasadan önce bayiler bile o zamanlar 1.7dti corsavanlar vardı, bunları kamyonet olarak alıp koltuk cam takıp otomobile çevirdiklerinde aynı aracı hazır halinin satış fiyatından çok daha ucuza geliyordu, sonra yasa değişti kimse kamyonetini otomobile çevirmeye yanaşamadı..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Arkadaşlar sizlere çoooooooooook teşekkür ederim.Camlarda çıkıntı yok kaportaya sıfır yani araç orjinal :kutlama:. Bu iyi Ama 1. köprüden geçemiyorum sanırım. Tam olarak yazarsanız sevinirim. Kesin emin olmak için, sonra ceza yemeyelim.Tekrar teşekkür ederim.

aracınızın plakasını söylerseniz yardımcı olucam..

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
Onların dikkat ettiği adına kamyonet denilen araçlar değil,cidden bildiğimiz kamyonet olan araçlardır.Hangi aklıevvel hangi düşünce ile yırtmak için bunlara kamyonet dediyse zaten.....

Vergiden yırtmayı düşünen bir aklıevvel olabilir mi o :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Köprüde gişeler varken (paralı) dediğiniz belki uygulanırdı.Ancak şu anda bu mümkün değil zaten,ayrıca şimdiye kadar gişeler otomatik olduğundan beride çevrilen bir araç görmedim,çünki o hızlı geçiş buna müsait değil.Ayrıca köprü çıkışında artık öyle ekipte yok zaten.

Onların dikkat ettiği adına kamyonet denilen araçlar değil,cidden bildiğimiz kamyonet olan araçlardır.Hangi aklıevvel hangi düşünce ile yırtmak için bunlara kamyonet dediyse zaten.....

Sevgiler

1. köprü için konuşursak avrupadan asyaya giderken ikitane dikkat edilmesi gerek nokta var, biri mecidiyeköy köprüsünün altındaki polis noktası, diğeri yıldızdan gelen araçların köprüye bağlandığı nokta, ikisini atlattınız mı problem yok tavsiyem en soldan gidin,ben genelde otobüslerin arkasına fln saklanıyorum :)

asyadan avrupaya geçerkende altunizade köprüsü girişi ve çıkışı ile tam köprü gişelerinin hizasındaki noktalar var..

aslında kafası çalışan adam ogs geçişlerinden tek tek hangi tip araçların geçtiğini tesbit edip ona göre ceza yazabilir..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
06 k 0970 de ne alaka ruhsatta kamyonet yazıyor plakadan ne cıkar anlamadım ama yinede sağol.........

bende plakanızdan bakarak ruhsatta ne yazdığına bakıcaktım..

kamyonet yazıyor demişsiniz malesef hususide yazsa ticaride yazsa 1.köprüyü kullanamazsınız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...