İçeriğe Yönlendir

OGS kaçak geçiş

Ahmet Kalkan

Recommended Posts

Ahmet Kalkan

Slm ogs cihazımı yapıştırmamıştım aracın göğsünde kalırsa okur diye düşündüm :rolleyes: otobana girerken cihazdan ses falan gelmedi.Çıkışta da kaçak geçiş uyarısı verdi ve ekranda 47.50 YTL göründü (yanlış görmediysem ) normalde ödemem gereken miktar 2.25 YTL idi :( Benden şimdi ne kadar tahsil ederler ,nasıl tahsil ederler ? Bir yere başvurmam gerekli mi? Tşkler...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ogs kredi bilginiz ile yani o tarihte yeterli kredi olduğuna dair başvurursanız ceza ödemezsiniz.Sanırım bilgi Ziraat bankasından ogs şifreniz ile alınabiliyor.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Plakaya kayıtlı OGS varsa orda ceza yazsa da normal ücret düşüyorlar..

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Benim OGS torpidoda duruyor, hep unutuyorum köprüden geçerken tutmayı..

Kaçak geçiş uyarısı veriyor ama normal kredi çekiyor hesaptan.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Ogs cihazım aracıma ait plakama kayıtlı.Alırken 30 YTL de bakiye yükledim,İlk kez bu gece kullandım başıma böyle birşey geldi :rolleyes: inşallah dediğiniz gibi olur cevaplar için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Problem şöyle oluyor. Eğer girişte okumadıysa en uzun noktadan girmiş gibi para alıyor. Yani kaç? 15 YTL mi? Öyle birşey alıyor. Bu problem bolu tüneli yapıldıktna sonra ciddi olmaya başladı. Girerken okumadığında ama çıkarken okuduğunda sorun oluyor. Hem girerken hem çıkarken okumuyorsa biraz daha vaziyet iyi. Her halukarda 444 ile başlayan telefonu arayıp o gün nerden nereye gittiğinizi not ettirmeniz gerekiyor (diyordu iki ayda bir gelen ekstrenin arkasında).

Bir keresinde otobana girerken OGS takılı değilmiş benim araçta çıkarken aptal gibi taktım ve bana ankara'dan geliyor gibi para yazdı. Düzelttirmek çok zor.

O yüzden otoban girişlerinde ogs den çok yavaş geçerek girin. Çıkışta hızlı çıkabilirsiniz.

sizin kaçak geçiş durumunda toplam ücretin 10 katını almaya kalkıyor. OGS takılı değil diye düşünüyor. OGS takılı olduğu plaka fotosundan meydana çıktığında ise nereden girdiğinize bilgisayardan bakıp normal ücreti kesebilirler. Ama girişte de okumadıysa girişte filim çekilmediğinden 10 kat değil ama en uzun mesafe ücretini yersiniz. En uzun mesafeyi kullandıysanız o zaman problem yok :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
(düzenlendi)
Problem şöyle oluyor. Eğer girişte okumadıysa en uzun noktadan girmiş gibi para alıyor. Yani kaç? 15 YTL mi? Öyle birşey alıyor. Bu problem bolu tüneli yapıldıktna sonra ciddi olmaya başladı. Girerken okumadığında ama çıkarken okuduğunda sorun oluyor. Hem girerken hem çıkarken okumuyorsa biraz daha vaziyet iyi. Her halukarda 444 ile başlayan telefonu arayıp o gün nerden nereye gittiğinizi not ettirmeniz gerekiyor (diyordu iki ayda bir gelen ekstrenin arkasında).

Bir keresinde otobana girerken OGS takılı değilmiş benim araçta çıkarken aptal gibi taktım ve bana ankara'dan geliyor gibi para yazdı. Düzelttirmek çok zor.

O yüzden otoban girişlerinde ogs den çok yavaş geçerek girin. Çıkışta hızlı çıkabilirsiniz.

sizin kaçak geçiş durumunda toplam ücretin 10 katını almaya kalkıyor. OGS takılı değil diye düşünüyor. OGS takılı olduğu plaka fotosundan meydana çıktığında ise nereden girdiğinize bilgisayardan bakıp normal ücreti kesebilirler. Ama girişte de okumadıysa girişte filim çekilmediğinden 10 kat değil ama en uzun mesafe ücretini yersiniz. En uzun mesafeyi kullandıysanız o zaman problem yok :rolleyes:

Maalesef en kısa mesafeyi kulllandım 44 km hepsi :( neyse en uzun mesafe Adana- Gaziantep 4.75 YTL sanırım o da 47.5 den az :(

444 ? nolu tlf nun tamamı ?

tarihinde Ahmet Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Bir ara OGSmiz durduk yerde saçmalamıştı. Saçmaladığı sırada da Bolu Tünelini kullanarak Karabük'e gidip gelmiş, tüm gişelerden kaçak geçiş muamelesi görmüştük. Dönüşte Ziraat Bankasına gidip geçiş listesine baktım. Geçerken 80 lira,120 lira ceza yazan yerler normal fiyatı gösteriyordu. OGS araca kayıtlıysa asla fazla para falan ödemiyorsunuz.

Yani aynen şöle oluyor meraklanmayın.

Aracınıza kayıtlı bir ogs cihazınız varsa normal geçiş ücreti düşer hesabınızdan merak etmeyin . Bazen ogs camda olsada gişe okumuyor ,ceza yazıyor tabelada ama sonradan ekstrede görüyorsuniki sadece geçiş ücreti düşmüş .
Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
Adana Gaziantep 4 lira filan olması lazım Narlı'da çıkınca 3,75 alıyorlar yanlış hatırlamıyorsam.

Doğrudur ben tahmini söyledim kaçak geçişte 47.5 YTL yazınca 10 a böldüm :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bu arada not:

Artık köprüden kaçak geçenler için 3 gün içinde köprü bedeli ödenirse ceza gelmez olayı kalkmış. Hafta sonu Keşan'dan gelen akrabamız nereye para ödeyeceğine bakınırken geçmiş bulunmuş. Ceza gelecek hiçbir yolu yok dediler...

İstanbul dışında yaşayanlara tuzak kurmuşlar, aman dikkat edin... Gelmeden önce en azından bir KGS edinin...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Bu arada not:

Artık köprüden kaçak geçenler için 3 gün içinde köprü bedeli ödenirse ceza gelmez olayı kalkmış. Hafta sonu Keşan'dan gelen akrabamız nereye para ödeyeceğine bakınırken geçmiş bulunmuş. Ceza gelecek hiçbir yolu yok dediler...

İstanbul dışında yaşayanlara tuzak kurmuşlar, aman dikkat edin... Gelmeden önce en azından bir KGS edinin...

Ahh benim güzel ülkem ya :)

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

OGS ekstrenizde görürsünüz düşen bakiye plakadan tespit diye geçer. yüzde 10 ogs indirimsiz en uzak mesaf bedeli tahsil edelir.benimde bir kaç defa başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
OGS ve KGS cezaları araç satışında temiz kağıdı alırken çıkmıyor sanırım. Ben geçenlerde köprüde bir ceza sordurayım dedim ve arabanın bana ait olmadığı dönemden köprü geçiş borcu vardı :)

aracın ogs cihazı araç devri ile ya yeni sahibine hangi bankaya ait ise orda devredilmeli yada eski sahibi eski cihazını almalı yeni sahibide araca yeni bir cihaz almalı prosedür bu mantıkla işliyor.böyle işledigine göre o borçta eski sahibinden tahsil edilmeli bence...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yücel Doğan

OGS ile kaçak geçiş cezası değil de en uzun mesafe cezası aldığımızda bunu iptal ettirmenin yolu var mı ?

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Ben eski arabamdaki ogsyi söküp yeni arabaya yapıştırdım. OGS cihazı benim adıma ve eski plakaya kayıtlı. Yeni arabamın ruhsatı ablamın üzerine. OGS'nin bilgilerinde değişiklik yapabiliyormuyuz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...