İçeriğe Yönlendir

Çoğumuzda olabilir diye düşünüyorum!

İbrahim Fındıklı

Recommended Posts

Gökhan Tuna

Yanlis biliyor olabilirim, aramizdaki doktor arkadaslar aciklama getirirlerse sevinirim:

Yapilanin genel anestezi olmamasi lazim, sedatif etki iceren ilaclar kullaniyorlar ve buna da sedasyon deniyor sanirim.. Genel anestezi cok daha komplike bir operasyon bildigim kadariyla.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Yanlis biliyor olabilirim, aramizdaki doktor arkadaslar aciklama getirirlerse sevinirim:

Yapilanin genel anestezi olmamasi lazim, sedatif etki iceren ilaclar kullaniyorlar ve buna da sedasyon deniyor sanirim.. Genel anestezi cok daha komplike bir operasyon bildigim kadariyla.

Anestezi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

eee benimki ne oluyo şimdi :unsure:

iyi de uyumuştum:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yazkan

Bana genel anestezi yapmışlardı. Hatta anestezi yapılabilmesi için akciğer filmi çekiyorlar ve bazı kan tahlilleri yapıyorlar, eğer uygun sonuçlar çıkarsa anestezi yapamıyorlar. Benim tedavim sırasında aldığım aşırı dozdaki ilaçlar (48 doz penisilin mesela) nedeniyle karaciğerde birikim olmuş ve ekim başında olacağım ameliyat ekim sonuna ertelenmişti bu nedenle.

Hakikatten çoğumuzun başına gelmiş. :p

Ben de 3 sene önce olmuştum aynı ameliyattan genel anesteiziyle yaptılar. Ertesi gün buruna nasıl soktuklarını anlamadığım koca tamponların çıkartılışı haricinde keyifli bir ameliyattı. Ancak bu ameliyat etkisini zamanla gösteriyor, tam etkiyi görebilmek için 2-3 yıl geçmesi lazım.

Benim tamponlar çıkarılırken hiç acımamıştı ama tamponla geçen 3 gün çok berbattı. Ağzımla nesef almak zorunda olduğum için ağzımın içi ve boğazım tahriş olmuştu, bu nedenle bırakın yemek yemeyi yutkunurken bile işkence çekiyordum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...