İçeriğe Yönlendir

Pioner Deh-5750Mp hakkında detaylı bilgi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Çoğu ses sistemi montajcısı, hoparlör bağlantısı -anfi şaselemeyi bile doğru dürüst yapamaz, onları hariç tutsak bile geri kalanlar da taktıları-sattıkları üniteler hakkında detaylı bilgi sahibi olamıyor, normaldir, her markanın her modelinin detayını bilmezelar, bilinçli tüketici kullanma kılavuzunu okumak zorundadır.

Bu cihazın ses frekans ayarlama özellikleri ve anfi çıkışlarının köprülenme özelliği çok ilginçtir:

1. Arka hoparlör çıkışları köprülenmek sureti ile subwoofer bağlanabiliyor, yani anfiniz yoksa bile, ön kapılardaki hoparlörlerden normal ses alabilir ve bagaja 20 cm lik bir subwoofer monte ederek, arka hoparlör çıkışlarını köprüleyip 1x70 W gücünü kullanabiliyorsunuz.

2. 4 kapıya teybin hoparlör çıkışlarını kullanabilir ve ilave olarak 2 anfi + 1 sub anfisi bağlayabilir, sub anfisine giden sesi 50-80-120 Hz frekanslarında ayarlayabilirisiniz

3. Kendi çıkışları ve 2 anfi çıkışına giden sesin frekanslarını ayarlamak ayrı zevk:

Ayarlanabilir frekans bolluğu:

1. 3 farklı seviyede Loud ayarı (bazı markaların aksine hem bas hem tiz artar)

2. Frekansı ayarlanabilir bas-mid-tiz

3. Frekansı ayarlanabilir bas-tiz (normal montajda bu seçenek ekranda çıkmaz, tuş yardımı ile aktive ediliiyor)

4. İkinci maddeden farklı Frekansı ve frekans eğrisi (Loop) ayarlanabilir bas-mid-tiz

5. Tüm bunlardan bağımsız sub frekans ayarı.

6. Radyo ve cd için ayrı ses seviyesi ayarı

7. Kendi çıkışlarına bağlanan hoparlörlere giden seslerin alt frekans engeli, yani mesela kapı hoparlörleri zorlanıyorsa bas frekansını 50-80-125 Hz den aşağı gelen frekansları engelliyor.

Pioneerin cihaz içindeki anfi kalitesine göre başlangıç modelidir, yani iç elektroniği aynıdır ama ekranında balıklar yüzmez , Rds si yoktur, profesyonel ellere düşeceği için, kullanıcı hangi radyoyu dinlediğinin idrakindedir :)

1001816gk1.jpg

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Allahım yarabbim bu ne böyle ?? Rengarenk aleymi sema gibi paynır teyp. Hintliler için mi yapılmış bu böyle cafcaflı ?

Raj Kapurun araba teybi bu demi ?

Düğmelerin biri yeşil, biri bonibon mavi, ekran devekuşu kuyruğu gibi aynen.

bu sonu 50 ile biten serilere çan-çin-çom diyorlar

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Hehehee, kallavi hakaret Bodrum sularından geldi :)

yok abi şuan istanbul havası alıyorum

belki ondan :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bu ses ayarları çoğu teypte var ama yani benim bundan önceki kenwoodda vardı, avt doubledinde vardı, şimdiki alpineda da var, ama en çok ses ayarı alpineda var yani yukarıdakilerden daha fazla :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Amfi çıkışı kaç V tu çağlar abi?

Bu laf Sinan'ın içinde yunus balıkları yüzen teybine :)

Sinan sana taş attı 2758, gel.

Sinan sen amaötür müsün ? Kanalları RDS olmazsa bulamıyor musun ?

Abi bendede RDS yok :) Radyoda dinlemem zaten :) Yunuslarda var Uçaktan atlayanlarda var :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Satıcı tuzaklarında kıvranan müşteri kitlesine gözlerim yaşlar içinde bakarken, güzellik izafidir, de ki görünümün şusu güzel, ama merak ediyorum da teyple ne yapılacak, kol kola girilip gezilecek mi yoksa verdiği ses mi dinlenecek, düğmesi kırık olsun, sesi güzel olsun derim.

Frekans! ayarlarının bu bolluğunu Deq9200 den beri görememiştim, diğer markalarda nasıl frekans ayarları var acep?

Anfi çıkış Voltu için kitapçığa bakmam lazım ama bu nesil 6 V civarı olmalı.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bildiğim kadarıyla..Sonylerde 2.2 benım kullandıgım sony 670us de 2.5tu..Alpine ve pioneerlerde 4V diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

tiz ve bas tonları için frekans seçimi var mesela şuan elimdeki alpine için konuşursam, tizler için 5 farklı, basslar içinse yine 5 farklı frekans seçimi var, mesela ben sub'ın sadece çok alt frekanslarda vurmasını istediğim için en alt frekansı seçiyordum..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bas--mid-tiz 3 ayrı frekans tercihli ve aynı zamanda loop (keskinlik eğrisi) + bas-tiz 3 ayrı frekan seçimli + ayrıca bas-mid-tiz 3 ayrı frekans seçimli olduğunu sanmıyorum. Yani 3 defa?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

anlamadım :) ama yani bass ve tiz için frekans ayarı var ayrı ayrı, loop ve bide hyper bişi var unuttum açılımını, ayrıca mesela teybin normal çıkışlarını kapatabiliyorum sadece anfi çıkışlarına bağladığım hoparlörleri dinleyebiliyorum..

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
ayrıca mesela teybin normal çıkışlarını kapatabiliyorum sadece anfi çıkışlarına bağladığım hoparlörleri dinleyebiliyorum..

Bu çok güzel bi özellik işte..Alpinede var.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Alpine de bi özellik daha var :)

Menude Subwssys1 ve Subwssys2 diye bir şeçenek var... 1. seçenekde baslar insancıl , sound quality için ...2. seçtiğinizde bass lar baya sert ve uzun oluyor |)

Birde Defeat diye bir olay var , oda bassın tonlamasını değiştiriyor... Loud on of hi özellikleri var |) Ben JVC alıcaktım ama sanırım bu teybe çökecem =)

EQ ayarlarıda Oğuzun dediği gibi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...