İçeriğe Yönlendir

Fusion için ampul tavsiyesi

Mehmet İsmail Topal

Recommended Posts

Mehmet İsmail Topal

arkadaşlar aracımın farlarından memnun değilim.ancak xenon kit taktırmayı düşünmüyorum.sadece yeni ampul almak istiyorum.sizinde tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

sizce PHILIPS DIAMOND VISION, OSRAM H4 NIGHTBREAKER %90 FAZLA+%10 BEYAZ, Osram Cool Blue, MTEC H4 COSMOS BLUE, OSRAM 5000 KALVİN COOL BLUE H4 , OSRAM H4 HYPER WHITE 5000 KELVİN..vb ampullerden hangisini tavsiye edersiniz?

şimdiden ilginize teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Tam bende soracaktım bu soruyu isabet olmuş. xenonları söktüm attım H4 ve merceksiz olduğu zaman (yani Fusionda) hevesiniz geçtikten sonra işe yaramadığını anlıyorsunuz. banada güzel aydınlatan birşeyler lazım.

Bu arada xenondan önce osram cool blue yu 2 sene kullandım memnundum diye hatırlıyorum. ama yinede daha iyisi varsa önerin onu alalım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kelvin, blue yazan ampuller iyi aydınlatmaz. Nightbreaker öneririm resimdeki iki tip camlı kutululardan satın alın.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sami Güngör

arkadaşlar bu ampüllerin fiyatları nedir? bir de kullanana arkadaşlar var mı fusion için?

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Çifti 30-40 TL arası. Silverstar ile Nightbreaker'ı bizzat deneyip farkını söyleyebilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Silverstarın iddiası % 50 daha fazla ışık idi..

Nightbreaker'ın iddiası ise % 90 daha fazla ışık ve % 10 daha beyazlık..

Silverstar kullandım. Nightbreaker kullanmadım...

Silverstar normal ampule göre çok başarılı idi..

Yorum bağlantısı
Sami Güngör
Silverstarın iddiası % 50 daha fazla ışık idi..

Nightbreaker'ın iddiası ise % 90 daha fazla ışık ve % 10 daha beyazlık..

Silverstar kullandım. Nightbreaker kullanmadım...

Silverstar normal ampule göre çok başarılı idi..

arkadaşlar böyle fark anlatılarak belli olmuyor bizzat denemiş arkdaşlardan yorum alabilirmiyiz var sa aramızda?

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Silverstar ı yeni taktırdım eskisine göre daha iyi.Çiftini 25 ytl ye aldım.Nightbreaker lar da genelde çabuk patladığını söylemişler forumda o yüzden silverstara yöneldim.Mavi işık verenlerden uzak durun iyi aydınlatma yapmıyor.

Ama ne kadar uğraşırsanız uğraşın h4 ampullerde yağmurda görüş yinede çok az.

Yorum bağlantısı
Üstün Doğan

orjinal olarak ne marka(lar) ve ne tip kullanılıyor fusion'da? (araca gidip bakmak için akşama kadar sabredemedim)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türkmen

Osram Night Breaker ampülleri Focus aracım da yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. Çok memnunum. Eski standart halojen ampüllere göre çok iyi aydınlatıyor. O zaman Ankara piyasasında bulamayıp Praktiker yapı marketlerinden çiftini yanılmıyorsam 50 Lira gibi bir fiyata almıştım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Koray Ünlü

arkadaşlar fusi10'uma 1-2 hafta önce osram 5000k h4 cool blue ampul aldım.aydınlatması gerçekten iyi. tatmin edecek kadarda beyaz ışık veriyor. :)

ancak diğer tüm ampullerde olduğu gibi yağmurlu havalarda aydınlatma çok iyi değil.. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan Dönmez

Narva range power whıte 4500 kelvin 6 aydır kullanıyorum yağmurda iyi gösteriyor çok memnunum fiyatı 25tl ye aldım alman malı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Narva range power whıte 4500 kelvin 6 aydır kullanıyorum yağmurda iyi gösteriyor çok memnunum fiyatı 25tl ye aldım alman malı.

100 Watt mı.. ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş

Beyaz ışık için ise Philips DiamondVision derim kullanıyorum memnunum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...