İçeriğe Yönlendir

Sıralı sistem ayarı

Selahattin Akyüz

Recommended Posts

Selahattin Akyüz

Arkadaşlar aracımda OMWL marka tüp var.Yaklaşık 1 sene oldu. Araç 2100 devirde tekleme yapıyor. Gazdan olduğu kesin benzinde hiç bir sorun yok.Taktırdığım yere kaç sefer gittim yapıyorlar bu seferde başka bir ayarını bozuyorlar. Gitmekten sıkıldım artık. bildiğiniz bu işten anlayan Ankara'da iyi bir usta varmı ve ücret ne alıyorlar. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji kablosu, bobin, buji..

Bu üçlüden biri yaramazlık yapıyor olabilir....

Yorum bağlantısı
Selahattin Akyüz

Bujileri değiştireli 2 ay olduda buji kablolarını hatırlamıyorum. Ne kadar ömrü var buji kablolarının.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bende de aynı sorun olmuştu buji ve buji kablolarını degiştirin demişlerdi bakımı yakın oldugu için daha gitmedim birde cok rahatsız edici bir tekleme degil

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önce buji kablosu... periyodik bir ömrü yoktur... Bozulunca değiştirilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karıştırmasın... Araç lpg'de iken daha hassastır...

Lpg, araçtaki elektronik arızaları hemen belli eder...

Yorum bağlantısı
Buji kablosu, bobin, buji..

Teşhis doğru bence. Bir an önce baktırın özellikle buji kablosuna.

Bende kesikliğin nedeni bujiler çıktı.

Daha sonra ben çok hissetmedim, Tunalı'da(servis) dikkatlerini çekti. Gaza yüklenince belli aralıklarda devir takılma yaparak hızlanıyordu, ancak sürekli değil. Önce bobine baktılar, sonra buji kablosu değişimi ile düzeldi.

Benzinde bu problemler ortaya çıkmadığı için zaten ömrünün sonuna kadar bu parçaları kullanıyorsunuz, şu anda değişim zamanlarının geldiğini LPG sisteminiz belirtiyor. Arıza tespitinize yardımcı oluyor bir nevi :nazar:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji tırnak aralığı....

Teleflexteki Veli bey.. en son çıkarken öyle bişey dediydi bana...

Sorun yaşarsan buji tırnak aralığı 0,6 yaptır dediydi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Murat ben de 1,0 diye biliyordum... Ama 0,6 dedi eyvallah dedim.. zaten ayar falanda yaptırmadım...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben 4 bujiyide değiştirdim ondan sonra rolanti de sapıtma oldu sanki tırnak aralıklarına falan hiç bakılmadı olduğu gibi takıldı? Motorcraft orjinal bujiler.Mutlaka bakmak gerekir mi?Belkide en buyuk sıkıntı burdan kaynaklı..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Hakan Yağlı

Bendeki de omvl ivedik organizede çevik otogaz diye bir yer var .. açık adresi yok bende ama herhangi bir otogazcıya sor gösterir.. bence masraf yapmadan direk oraya götür.. kendileri omwl servisi ve iyi anlıyorlar.. mutlaka götür sorunun halletmeden seni bırakmazlar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...