İçeriğe Yönlendir

90000 km bakımı

Bahadır Görgeç

Recommended Posts

Bahadır Görgeç

slm Arkadaşlar arabam 85000km cıvarında ama 90000km bakımı yapmak istiyorum servisi ve sanayideki diğer ford servislerine ve yedek parçacılara fiyat sordum.(ANTALYA)

1.Antalyanın tanınmış fort servisi 860ytl istedi(yağ ve tiriger kayışı değişimi takım halinde ) ben hemen anladım artık LORD olmuşuşum:) :)

2 Sanayide bir ford servisi aynı iş için 280ytl tutar dedi.

3Yedek parçacılardan biri tiriger kayışı takımına 250 ytl bir diğeri ise 280 ytl fiyat verdi. :nazar:

Soru ;

1 ve 2 mad. fiyat farkı ile 2 ve 3 mad. fiyat çelişkisi nedir?

sizdede buna benzer sıkıntılar varmı? :nazar:

Yorum bağlantısı
Ahmet Tekin
slm Arkadaşlar arabam 85000km cıvarında ama 90000km bakımı yapmak istiyorum servisi ve sanayideki diğer ford servislerine ve yedek parçacılara fiyat sordum.(ANTALYA)

1.Antalyanın tanınmış fort servisi 860ytl istedi(yağ ve tiriger kayışı değişimi takım halinde ) ben hemen anladım artık LORD olmuşuşum:) :)

3Yedek parçacılardan biri tiriger kayışı takımına 250 ytl bir diğeri ise 280 ytl fiyat verdi. :nazar:

Soru ;

sizdede buna benzer sıkıntılar varmı? :nazar:

Bahadır Bey,

Benm Ford 2002 Focusum vardı. Yeni sattım 2008 Fusion aldım. Focusun 90000 bakımını üç ay önce, yedek parça ve işçilik (triger kayışı değişimi dahil) yaklaşık 450 YTL ye Ankarada özel bir servise yaptırdım.

Bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben 2 ay önce 750 ye yaptırdım. Bunun içinde normal 250 ytl lik periodik bakım da var. özelde 450 yetkilise 700-800 normal fiyatlar bence. 280 ise sadece işçilik ya da hiç yapmadan değiştirdik diye para alacaktır.

280 ytl ye triger kayışını ancak sadece kayış olarak anadoluda değiştirebilirsiniz. Takım denince içinde gerdirmesi cartı curtu vardır. 20 ytl ye felan kayış bulunamaz.

Triger işleminin büyük kısmı işçiliktir. İşçiliği uygun bir serviste ekonomik yaptırabilirsiniz. Ama ucuz işçinin de sizin aracı ilk kez görüyor olmaması lazım.

Aynı mantıkla akrabası olan yetkili reno servise seat aracının trigerini değiştirten arkadaşım 3 sene hatalı avans ayarıyla çok benzin yakarak gezdi. Üç kez debrijyaj balatası değiştirdi. Nerde yaparsanız yapın, değiştiren kişi 1.6 motor değiştirmiş olması lazım.

Mesajdan ve araç yılından anladığım kadarı ile sizin araç benzinli 1.6 duratec.

daha ucuz olması gerekir gibime geliyor. Sözümü geri alıyor, 200 ytl daha rakamları aşağı çekiyorum. Yani yetkili serviste 500-600 felan olmalı.

aracınız 85 binde ise trigeri 100binde değiştirin, daha erken.

Ayrıca genelde servisler önce son fiyatı söylemez bu işlerde, motoru açınca görürler ki su pompası vs vs de değişecek. Telefon açarlar onay alır fiyatı yukarı çekerler. buna da dikkat edin. Bana sorarsanız 100bini bekleyin. Duratec motorların triger değişim kilometresi 90 bin olmayabilir. onu da araştırın.

Yorum bağlantısı
Bahadır Görgeç

Ahmet ve Mehmet bey teşekkür ederim tavsiye ve bilgileriniz için.

100000km kadar tiriger kayışı değişimi sıkıntı olurmu!

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Erdo?an Y?ld?z

1.Antalyanın tanınmış fort servisi 860ytl istedi(yağ ve tiriger kayışı değişimi takım halinde ) ben hemen anladım artık LORD olmuşuşum:) :rofl:

3Yedek parçacılardan biri tiriger kayışı takımına 250 ytl bir diğeri ise 280 ytl fiyat verdi. :rofl:

Soru ;

sizdede buna benzer sıkıntılar varmı? :melek:

Bahadır bey en son ne yaptınız 90000 bakımını nerede yaptırdınız ve kaça mal oldu.Benim de bu günlerde yapmam lazım.Tereddütteyim servise mi gitsem yoksa sanayi yemi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Orhan

arkadaşlar,

serviste 90.000 km bakım denilince yağ servisinin dışında sadece akla kayışlar gelmesin. Kayışlarla beraber gergi bilyaları da değişmektedir ( arızalı olmasa bile) . Çünkü bu bakımda yüksek işçilik ödersiniz, eğer ileride sadece bilya arızası olursa tekrar aynı işçilik ödenmesin ve bilya arızası farkına varılmazsa motor için ciddi sorunlar açacağı için riske girmeden değiştirilir. bu yüzden servislerde kayış değişimi fazla çıkmaktadır.

zaten servislerde şu ara ciddi indirim kampanyaları düzenlenmektedir.

Yorum bağlantısı
Bahadır Görgeç
Bahadır bey en son ne yaptınız 90000 bakımını nerede yaptırdınız ve kaça mal oldu.Benim de bu günlerde yapmam lazım.Tereddütteyim servise mi gitsem yoksa sanayi yemi?

Hayır daha gitmedim ama gidicem. Yedek parçacıları kendim gezdim 80-90 dediler takıma 50-100 civarı bi parayada işcilik tutar dediler .

İlk yazımdaki yorumlar doğrultusunda 90.000 km bekliyorum .

siz değiştirdinizmi ?

ant pil fab. yanında bir ford servisi varmış iyi bir servis diye duydum ama gitmedim onlar bana fiyat olarak 250 tl gibi fiyat vermişti zaten.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Osman Mutlu

Öncelikle herkese merhabalar.ben de 2,5aydır ford fusion kullanıyorum ve aracımın kmsi şuan 86000 civarında.bildiğim kadarıyla 90000 ağır bakımı var.ben de bakımını serviste yapmayı düşünüyorum ama ne kadar maliyeti var tam kestiremiyorum?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Bostancı

merhaba bende aracimi 21000de yeni aldim 90000 bakımından once hangi periyotlarda neleri degismek gerekir?tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Osman Mutlu
merhaba bende aracimi 21000de yeni aldim 90000 bakımından once hangi periyotlarda neleri degismek gerekir?tesekkurler

Merhabalar Cengiz bey,

Bildiğim kadarıyla bizim aracın 15-45-75 binde standart bakımları, 30ve60binde genel bakımları yapılıyor.Bilgilerinize...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mikail Sevinç

merhaba ;

ben arabayı yeni aldım 2005 focus II 128.000 km de aldığım kişi trger takımının değişip değişmediğini bilmiyor önceki sahibinide tanımıyoruz.. sizce bir araç 128.000 e gelene kadar bir kere olsun trger seti değimiş midir??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

%1 şüphe var ise, hiç beklemeden değiştirin. Hazır oralara girişmişken devirdaim de kontrol edilsin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Timuçin Soydan

Bende yeni Fusion sahibi oldum. 2007 Model 1.6dtci lux.

Herkes 90.000 km. de triger setinin değişmesinden bahsediyor ama kitapçıktaki bakım planında triger setinin 120.00 km. de veya 5 yıl da değişimi görülüyor.

Bu 90.000 km nerden çıktı acaba. ?

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu

Ben Triger setini ankara acl ikiler yetkili servisinde işcilik dahil 200 lira ya değiştirdim...Otosan marka set takıldı...

90 bin bakımda yağ hariç başka birşey yapılmıyorsa tutacağı fiyat 400 civarı olmalı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...