İçeriğe Yönlendir

DuraTork nedir?

Sancak Zengin

Recommended Posts

Sancak Zengin

Arkadaşımla geçen konuşuyorduk.. Benim 2007 Focus II Ghia TDCI aldığımı söyledim... Tesadüf işte onun babasıda bu araçtan kullanıyormuş.. Neyse öyle böyle konuşurken benim araçın ayna ve cam çıtalarının farklı oldugunu anladım mesela benim aynalar sinyalli onunki normal buarada oda 2007 Focus.. En son olarakta o bana sordu motor DuraTorkmu? diye bende yağ koydururken motor kapağındaki o yazıyı hatırladım.. Benim araçta DuraTorkmuş demek oluyo.. İyi ama ne fark var nedir bu DuraTork farkı bilgisi olan arkafdaşlara.. Bilgilendirdikleri için şimdiden teşekkürler..

***Bilgi Paylaştıkça Çoğalır***

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

DuraTorq = TDCi yani fordun yeni nesil turbo dizel motoru.. turbo dizel common-rail.. biri size 2007 focus unuz duratorq mu dediğinde aslında dizelmi?? diye sormuş oluyor.. dizelmi benzinlimi sorusunun süslü hali.. duratec = benzinli, duratorq = dizel

ikisi de 2007 FII ise ayna ve cam çıtalarının farklı oluşunu anlşayamadım.. zira o aralar makyaj olayı olmadı.. varsa da ben bilmiyorum.. bende de 2007 foki TDCi var.. DuraTorq :D

son olarak forumdan ses çıkmıyor kısmını anlayamadım.. :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
DuraTorq = TDCi yani fordun yeni nesil turbo dizel motoru.. turbo dizel common-rail.. biri size 2007 focus unuz duratorq mu dediğinde aslında dizelmi?? diye sormuş oluyor.. dizelmi benzinlimi sorusunun süslü hali.. duratec = benzinli, duratorq = dizel

ikisi de 2007 FII ise ayna ve cam çıtalarının farklı oluşunu anlşayamadım.. zira o aralar makyaj olayı olmadı.. varsa da ben bilmiyorum.. bende de 2007 foki TDCi var.. DuraTorq :D

son olarak forumdan ses çıkmıyor kısmını anlayamadım.. :)

+Motorun İsmi yani, Her firma kendine has isim koyuyor motorlarına..Geliştirdikçede isim değiştiriyor,Nurininde dediği gibi süslüyor. :)

Bir önceki benzinli motorların Zetec motor olması gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her marka motorlarına isim verir, Kent, Zetec, Ecotec, Duratorq vb. motorun özelliğini yansıtır, ama her zaman teknik olarak değil: Kent=şehir ismiydi, Zetec=zero emission tech. gibi.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Arkadaşınızın babasının arabası da Ghia mı? Aynalar ve çıtalar o yüzden farklı olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Benimki "yaşlı ve kel" focus 2007 ozaman.. ayrıca kare sony teyp te çok tırt, sürekli zıngırdayıp yumruk yiyor benden.. :D

Yorum bağlantısı
Sancak Zengin

evet onun aracıda Focus II Ghia.. Ayrıca benzinli değil bana sorarkende onu sormadı mesela.. Belkide onun bilgisizliğindende olabilir ama bana bizim araba sadece normal TDCI dedi bu DuraTech 2007 modellerde farklı iki çeşit olarakmı uygulandı acaba..

Aracı orjinal aldık hiç makyajsız.. Cam çıtaları ve kapı kolları parlak metal..

***Forumdan ses gelmiyordan kastımda yeni konular açılmıyor bi duraksama var gibi geldi espiri olsun diye yazmıştım. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
evet onun aracıda Focus II Ghia.. Ayrıca benzinli değil bana sorarkende onu sormadı mesela.. Belkide onun bilgisizliğindende olabilir ama bana bizim araba sadece normal TDCI dedi bu DuraTech 2007 modellerde farklı iki çeşit olarakmı uygulandı acaba..

Aracı orjinal aldık hiç makyajsız.. Cam çıtaları ve kapı kolları parlak metal..

***Forumdan ses gelmiyordan kastımda yeni konular açılmıyor bi duraksama var gibi geldi espiri olsun diye yazmıştım. Saygılar.

Normal TDCi yada DuraTorq TDCi ayrımı yok bildiğim kadarıyla.. sadece 90 PS ve 109 PS ayrımı var.. 90 PS pek bulunan bir motor değil focuslarda.. belki o normalden kasıt 90 PS dir ama sanmam.. onlar da duratorq.. daha iyi bilen arkadaşlarımız var.. konuyu daha ayrıntılı aydınlatırlar..

Arada bir duraksamasında fayda var.. yetişemiyoruz sonra :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...