İçeriğe Yönlendir

JVC-CH-1500RF MP3 12'li CD Changer

Murat Ceylan

Recommended Posts

Murat Ceylan

Merhaba Arkadaşlar...

Ben daha önce de size yazmıştım. 2004 Focus collection arabamın orjinal teybini ve direksiyon kumandasını bozmadan MP3 dinlemek için CD CHANGER arayışına başlamıştım. Forumdan bana SONY CDX-T70' i önerdiler. Ben hem sony' nin yerel bayisi ile (KONYA) hem de İstanbuldaki iletişim merkezi ile görüştüm ancak aldığım bilgi artık bu cd changer' ların üretilmediği, üstelik sony' nin sadece otomobil firmaları için firmaların talepte bulunduğu modellere özel üretim yaptığı oldu. Yani SONY işi hüsrana dönüştü.

Ancak sony bayisinin yönlendirdiği bir otomobil ses ve görüntü sistemleri çözümü yapan firma bana başlıkta da yazdığım gibi JVC-CH-1500RF MP3 CD CHANGER' ı önerdi. bu cihaz 6'lı değil 12li. Bu avantajı gibi... Yalnız bu alet radyo frekansından çalışıyormuş, cihazın çıkışı antene bağlanıyormuş yani. Anten çıkışından alınan müzik orjinal teypte dinlenebiliyormuş. Bir de bilgi ekranı varmış galiba, araç içerisine monte ediliyormuş. 5 kasa BMW' lerde özellikle bu cihazın montajı oldukça revaçtaymış. Fiyatı ise 650 YTL.

Ürünün internet adresi:

http://mobile.jvc.com/product.jsp?modelId=...d=56&page=1

Şimdi sorum: Kullanan var mı? Önerileriniz, yönlendirmeleriniz neler olur? Ne yapmalıyım?

Cevaplarınız için şimdiden tşk.

MURAT CEYLAN

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

650 ytl bütçe ile çok daha kaliteli seçenekler bulabilirsiniz, tabi ki direksiyondan kumanda detayı ne kadar önemli o sizin takdiriniz. Benzer, radyo anten girişinden kumandalı Pioneer ım var, ses kalitesi ne iyi ne kötü, ama bu parayı vermezdim.

Yorum bağlantısı
Murat Ceylan

Çağlar bey cevabınız için teşekkür ederim.

Direksiyondan kumanda gözleri yoldan ve elleri direksiyondan ayırmadan müziğe müdahale şansı verdiği için oldukça önemli diye düşünmüştüm aslında....

Direksiyondan kumandanın önemli olduğu ve olmadığı durumlar için herhangi bir alternatif önerebilir misiniz?

Mesela direksiyondan kumandayı geçersiz kılıp USB' li bir mp3 müzik seti daha mı uygun olur?

Focus için 20 YTL gibi bir fiyata çerçeve takılarak böyle bir set monte edilebiliyormuş galiba... Çerçeve+montaj+kenwood marka usb'li mp3 çalar müzik setine 400 ytl gibi bir fiyat verdiler.

Ya da direksiyondan kumandayı heba etmeden başka neler yapılabilir?

Ses sistemleri hakkında çok fazla bilgim olmadığı için önerileriniz ve yönlendirmeleriniz benim için önemlidir.

Tekrar Teşekkür ederim...

Murat

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ses sisteminin sonu yoktur, yani tavsiye değil de, makul bütçe ile max. verim diyelim. Markalı mp3 çalarlarda aux in veya usb girişi olabiliyor, sd card olmuyor. Mesela 300-350 ytl seviyesinde çok güzel bir Pioneer-Sony vb. mp3 çalar alabilirsiniz. Orjinal hoparlörü zorlamadan ses ayarı yapınca da sonuç çok güzel olabilir. Teyp çerçevesi ile monte edilirler.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Pioneer 6050ub 7950ub,Jvc nin teyplerini öneririm.Sonynin tiz çok güzel ama berraklık ve bass açısından yeterli değil.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Teyp değiştikten sonra ben o kumandaya hiç ihtiyaç duymadım...Zaten teybin kendi kumandası oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...