İçeriğe Yönlendir

Lpg devir kesici

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

geçen performaslı bi kalkış yaptım bi baktım araç devir kesici huyunu değiştirmiş allah allah dedim acaba noldu normalde 7000 devirden bi önceki çişzgiye kadar devir kesmiyo ve orda da sabit kalıyodu şimdi lpg de ise devir 6700 gibi kesiyo ve 6500 lere doğru iniyo sonra 6500 ile 700 arasında gidip geliyo ve arabayı silkeliyo bu ne kadar normal acaba lpg ayarından mı yapıyo bide benzinde devirlenme esnasında üst devirlerde hiç duraksamayan araç lpg de giderken 5500 e kadar normal devirleniyo 5500 de bi iki sn kadar bi duraksama yapıyo be 6700 e kadar tırmanıyo sanki lpg devirlenirken bana şöyle der gibi 5500 de geliyo ''len hem ekonomi yapacam dedin tüp taktın hem de dip pedal gidiyon (1-2 sngeçer ) la yine acıdım haline devam et bakalım 6700 de görürüm seni :selo: ''

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ustaya sordum yakıttan olabilir dedi bakalım başka bi istasyondan alacam farkedecek mi

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Zaten 1.6 zetec se motor 6750 devirde devir kesiciye girer. Benzin daha yanıcı olduğundan, lpg'ye göre daha hızlı devirlenme normal. Ancak bunu herkes farkedemiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bizim araç devir kesiciye 7 binden önce ki çizgide giriyo kitapcıkta 6675 yazıyo fakat daha ilerde giriyo ve sabit kalıyo ama lpg de 6700de giriyo ve 6500 e kadar düşüp sabit kalmıyo bu arada araç zetec-s acaba yazılımsal bi fark olabilir mi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

zaten gerekmediği sürece zorlamıyoz gerektiğinde limitleri kullnıyoruz :) ama ne varsa 97 oktanda var ilk zamanlar lpg çok ii di de şimdi benzin düşünce pişmanlık duymuyo değilim (lanet olsun içimdeki 97 oktan sevgisi)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...