İçeriğe Yönlendir

Eksoz dan yakıt geliyor

Taner Kaplan

Recommended Posts

Taner Kaplan

selam abilerim coktandır dikkat ediyorum motor sıcakken bakıyorum eksozdan sıvı damlıyor.benzindir neden yapar bunu acaba.su olmasına imkan yok aracım bir saat trafikte kaldı.egzosa bir baktım damlalar damlıyor.yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

arac lpg lide hic lpg yle kullanmıyorum bu ara hep benzinde aracım.uzun manadır dikkat ediyorum .ekzosu dumanın atıldıgı yer bukadar asırı nemleniyo.ıslaklık olusuyor.motor bayagı sıcak .hadi ilk calıstırmada su atar tamam ama 1 saat trafikte kaldım

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

benim bildiğim kadarıyla eksozdan su damlaması motorun hava yakıt karışımını çok iyi yaktığı anlamına geliyor bu bence sevindirici ama farklı düşünürsek benzin diyorsunuz eğerki motordan benzin geliyorsa bu bence imkansız eksozdan damlamaz yada damlayamaz sıcak eksozda o yanar ,yine farklı düşünelim eksozdan su geliyorsa bu benim başıma geldi hemde kış günü silindir kapak contası eskimiştir ve çok küçük bir yerden kaçırıyordur ama sonuç olarak aracınız su eksiltiyorsa ama bence sizin araçta sorun yok aracınızı motoru çok iyi yakıtı yokıyor buda eksozda su biriktiriyor onu atıyor . bunlar benim fikrim

Yorum bağlantısı
Murat İmeci
selam abilerim coktandır dikkat ediyorum motor sıcakken bakıyorum eksozdan sıvı damlıyor.benzindir neden yapar bunu acaba.su olmasına imkan yok aracım bir saat trafikte kaldı.egzosa bir baktım damlalar damlıyor.yardımcı olursanız sevinirim

Bana göre normal bi durum ,anı hava değişimlerde egsozun biraz terleme yapması doğal ,aldınız yakıt kac oktan birde 95 oktanı deneyin.

çakmak ile dene yanmıyorsa normal :)

Ömürsünüz Yaşar usta :D:)

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

yasar usta ben deneyip gelicem ekzosa cakmaı tutunca bell olur bencede mantıklı .)))))))))))

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Savaş Top

o damlacıklar su damlası araçta katalitik konvektör vardır oda eksosdan çıkan gazları ayrıştırarak su damlaçıklarına ceviriyor araçta sorun yok sıkıntı yapma.

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

savas bey eve ama motor sıcakkende arac calısırken ekzosun duman attıgı bolge cok asırı nemlesiyor

o yuzden kafama takılmıstı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...