İçeriğe Yönlendir

Firewall ve antivirüs programları?

Ahmet Özdemir

Recommended Posts

Ahmet Özdemir

Yakın bir zamanda bilgisayarımı formatlamam gerekiyor.

Bu durumdada antivirüs ve firewall programları kurmam gerekecek.

Şu an antivirüs olarak norton ve firewall olarak da zonealarm kullanıyorum ama lisanslı değiller?

Birde spybot kurulu.

Sizler hangi programları kullanıyorsunuz ve hangi programları tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne kurarsan kur, 1-1.5 sene periyotlu format gerekiyor :) Norton Sec. kullanıyorum, Nod32 tavsiye edenleri çok duydum.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

NOD32 kullanıyorum, memnunum. Bir uzakdoğu sitesi de güncel olarak kullanıcı adı ve şifresini yayınlıyor. Bu nedenle pek bir sıkıntı yaşamıyorum.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Nod 32 kullanıyorum.. parayla satın aldım.. çakma şifre kullanmıyorum.. yasal yazılım taraftarıyım, özellikle virüs programı konusunda..

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Avira antivir kullanıyorum evde, gayet kullanışlı ve iyi bir program..Özellikle bilgisayarı yormasın ve işini yapsın diyorsanız tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
Avira antivir kullanıyorum evde, gayet kullanışlı ve iyi bir program..Özellikle bilgisayarı yormasın ve işini yapsın diyorsanız tavsiye ederim..

Kesinlikle +1

Yorum bağlantısı
İlhan Can

Avast kullanıyorum .Tavsiye ederim.Bugüne kadar büyük sorunlarla karşılaşmadım. Güvenlik açısından yeterli ve bilgisayarı fazla kasmıyor.

Yorum bağlantısı
Ersin Karaca

Nod32 o kadar övülecek bi program değil ancak Eset smart security'e bişey diyemem...

En iyi antivirüs programı olmayan antivirüs programıdır :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
En iyi antivirüs programı yoktur az virüs vardır. ;)

virüs yoktur.. bilmediği linki tıklayan kullanıcı vardır :D

Yorum bağlantısı
Ersin Karaca
virüs yoktur.. bilmediği linki tıklayan kullanıcı vardır :D

Bu daha güzeldi ;) ;)

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Firewall olarak Comodo kullanmaya başladım. Pro programı ücretsiz, chip dergiside tam sürümünü vermişti bu ay. Gayetde başarılı.

nod32-spybot-comodo

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım
(düzenlendi)

KIS... ;)

Nod32 başlarda iyidi...Şmdi paranoyak bişey...Her gördüğüne TRJ yapıştırıyor

tarihinde O?uz Y?ld?r?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

2 yıl avast kullandıktan sonra 1 yıldır da nod 32 kullanıyorum.Nod 32 daha iyi gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Doğan Karabulak

Mcafee veya trend micro dan şaşmayın tabi lisanslı olacak çakma olmayacak.

selamlar

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu işlerle uğraşan birisi olarak size önerim NOD32 olacaktır.Sisteminizi yormadan arka planda çalışır.Güncellemelerinde size bişey sormadan update işlemini yapar.Tabii full version olması önemlidir.Ayrıca virüs programları hangisi olursa olsun sizi tam olarak korumayacaktır.Yani yine sisteminize virüs bulaşabilir.Antivirüs üreticilerinin birçoğu aynı zamanda virüs yazanlara destek olmaktadır.Mesela X virüsü çıkartılıyor ve peşinden bunu ilk önce biz temizliyoruz diye reklam yapılıyor.Bir başka firma Y virüsü yazdırıyor ve bunu sadece bizim program siliyor diye reklam yapıyor.Yani lafın kısası şu ; Amaçları program satmak ve bunun içinde herşey mübah.Artık siz karar verin hangi program daha iyi diye :unsure: Hepsi aynı yolun yolcusu.Çok eski virüsler hariç güncel virüslerde birinin tanımlayıp sildiğini diğeri silmez.Onun için fazla kafa yormayın.5-6 ayda bir format atmak Carbon Clean etkisi gösterir :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

uzun yıllar norton kullandım son 2 yıldır ,başarısız olduğunu gördüm,kaspersky 8. kullanıyorum ,gerçekten mükemmel yazılım.lisanslı 1 yıllık 49 ytl

internetten alabiliyorsunuz.

tezgahtan virüs programı almayın

,virüs programı kurdum diyerek ,elinizdeki tüm gizli verileri bankacılık işlemlerini kopya virüs programcılarına kaptırabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Bilgin Aksoy

Normalde antivirüs programı kullanmazdım. Sadece arada bir kurup tarama yaptırıp sonrada kaldırırdım. Ama dosya aktarımı için kullandığımız flashdiskler sayesinde her türlü virüs bulaştı hamdolsun. Baktım olmuyor bende gidip orjinal Kaspersky 8.0 aldım. Yaklaşık 5 aydır sorunsuz kullanıyorum ve çok memnunum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...