İçeriğe Yönlendir

Rolantide gelen şıkır şıkır sesler

Süleyman Akdoğan

Recommended Posts

Süleyman Akdoğan

rolantide beklerken titremeyle beraber şıkır şıkır sesler geliyor fakat debriyaja basınca bu sesler kesiliyor titreme devam ediyor.

sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araç kaç binde? Debriyaj ile ilgili ne gibi işlemler yapılmıştı? Bakımlarda neler yaptırdınız?

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
Araç kaç binde? Debriyaj ile ilgili ne gibi işlemler yapılmıştı? Bakımlarda neler yaptırdınız?

araç 62bin km de. 2000model 2000 motor. Aracı alalı 3bin km oldu. Benden önceki sahibi debriyaj da bir işlem yaptırdımı bilmiyorum ama ben yaptırmadım hiçbirşey.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne güzel düşük km li bir araç, bence yetkili serviste baktırın hem de, tüm geçmiş servis kayıtlarını alabilirsiniz, tüm servisler birbirine bağlıdır.

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
Ne güzel düşük km li bir araç, bence yetkili serviste baktırın hem de, tüm geçmiş servis kayıtlarını alabilirsiniz, tüm servisler birbirine bağlıdır.

maalesef araç lpg li olduğu için servise uğramamış gibi neredeyse. Haliyle bende götüremiyorum.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Şıkır şıkır deyince lpg enjektörleri geldi aklıma ama debriyajla bir alakası olmaması lazım onlarında...

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
Lpg enjektör sesi, özellikle ilk devreye girdiği anda daha fazla duyuluyor, debriyaja basınca rolanti düşüyorsa sesde azalıyor olabilir?

Bu arada aracınız lacivertmi, İstanbul dan mı aldınız? Resimleri ne zaman görücez :D Lpg kitinin markası nedir?

ankaradan aldım.

debriyaja basınca rolanti düşmüyor ayrıca aynı sorun benzınde de oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şıkırtı sesi bilyadan geliyordur..

Debriyaja basılınca kesiliyorsa dert etmeyin...

Ama titremenin boyutu nedir.. Neresi titriyordur, incelemek lazım...

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

duyduğunuz ses sübapların sesi.bizim araçlarda sübaplar yağ basıncı ile çalıştığından motor yağı alt seviyede olduğunda ve yağ değişimine yaklaştığınızda yani yağ özelliğini kaybetmeye başladığında ses dahada artıyor.ya benim gibi gittiği kadar gitsin diyeceksiniz ya üst kapak yaptıracaksınız.muhtemelen sizden önceki kullanıcı yağ değişim zamanına ve seviyesine dikkat etmemiş.

ama merak etmeyin ben aracı aldığımda 70.000 deydi ses vardı,şimdi 150.000 de ses hala var.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

kim diyor bunları tamamı yanlış bilgi itimat etmeyiniz.

debriyaja basınca kesilen ses şanzıman içerisinden gelir. arıza cözümüne şanzıman yagını kontrol ederek başlaya bilirsiniz

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Focus I'deki Zetec-E motorlarda hidrolik süpap kullanılmamış zaten.

Tapetler tam dolmasa bile şıkırtı sesi yapmaz? Araç tekler, gaz yemez?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...