İçeriğe Yönlendir

Almak üzereyiz

Murat Edin

Recommended Posts

Murat Edin

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.yardımınıza ihtiyacım var.

2006 model tornoe connect 75 lik beyaz 33000 de klimalı kaset çalarli yani öyle cafcaflı değilde düz bi araba servs bakımlı temiz 17750 ye anlaştık sizce nasıl uygunmu yoksa karşı veya zaralımıyız birde şu sorum olacak yarın arabayı satmaya kalksak satabillirmiyiz hemen şimdiiden teşekkür ederim ilgilnenlere...

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

murat bey ,kriz malumunuz,2 elde oto satışları neredeyse yok. yeni otomobillerin cazip kampanyaları özellikle ticari araç tabir edilen connect ,doblo,kangoo,opel combo vs vs araçlarda ciddi indirimler mevcut .

1 yıla kadar vade farksız ödeme planıda cabası

bende 2006 model 90 hp 23000 km aracımı satmak istiyordum,piyasanın bu halini görünce vazgeçtim

Yorum bağlantısı
Murat Edin

öncelikle tesekkürler fakat ben izmittteyim adana yazıyor ama farketmeden öyle olmuş.yanız ben bu aracı alırsan kardamı lurum zarardamı anlamadım peşin faizsiz alıcam nakit yani ama bilemiyorum net bir cevap verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

http://www.ford.com.tr/transitconnectkombi/

adresinden sıfır km 2009 model araç fiyatları ,tavsiye edilen satış fiyatları sizi düşündürmesin,bu fiyatlara 1000 ytl varan indirim yapabiliyorlar,kredi kartına taksit yapanlar bile var , banka muamele işlem ücreti alınmıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Edin

bankalarla uğraşmayı sevmiyorum işim olmaz bankayla o bakımdan..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

siz bilirsiniz almak istediğiniz aracın sıfırını 2 yıl servis garantili 24000 ytl alabilirsiniz.

takdir sizin ,hayırlı olsun..

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Sar?o?lu
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.yardımınıza ihtiyacım var.

2006 model tornoe connect 75 lik beyaz 33000 de klimalı kaset çalarli yani öyle cafcaflı değilde düz bi araba servs bakımlı temiz 17750 ye anlaştık sizce nasıl uygunmu yoksa karşı veya zaralımıyız birde şu sorum olacak yarın arabayı satmaya kalksak satabillirmiyiz hemen şimdiiden teşekkür ederim ilgilnenlere...

arkadaşım selam bende senin gibi yeniyim burda ama tabiki bu konuda azda olsa tecrubem var benim sana tavsiyem 90lıhını alman cünki 75 ps olanı hem ikinci el olsun hemyakıt konusunda fazla tutulmuyor cünki kasa ahır olduhu için fazla yakıyor ama 90lıhı cok ideal hem yakıt yönunden hem ikinci el olsun daha cok tercih ediliyor sana tavsiyem iyi düşünmen

:D

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Bence alınacak araçın en doğru bilgilerini bazı araştırmalardan sonra yapılmasında fayda vardır.Yinede en son kararı alıcı verecektir,alacağınız connect hangisi olursa olsun ,doğru tercih derim,güle güle kullanın ;)

Bu arada 2007 yılında 27500 (kredili) aldığım araçımı duyduma göre ,aynı fiyata (nakit) GLX sp. Veriyorlarmış ;) şaşırdım,sanırım kampanyanın ve krizinde etkisi var ,stokları eritecekler ,yılbaşından sonra ne olur bakalım!!

Bu konu ile ilgili bir yazı buldum:

ALINTI:

Connect lerin en oturmuş ve en sorunsuz motor seçeneği TDDİ-TDCİ 75 ps dir. 75ps visteon işletim sistemi (yazılım) ve bosch yakıt enjeksiyon sistemi kullanılmıştır. ilk kez 90ps lerde kullanılan ford işletim sistemi SMECU(yazılım)ve delphi yakıt enjeksiyon sistemi hüsranla sonuçlanmıştır. 90ps lerin yakıt sorununun sebebi de budur. 110ps lerde siemens PCM ve yine siemens yakıt enjeksiyon sistemi kullanılmıştır. 110ps olmasına rağmen 90ps lerden daha ekonomiktir. yeni araç alacak arkadaşlar bence 75 veya 110 ps seçmelidirler. Ayrıca TDDİ-TDCİ kavramları tamamen yakıt enjeksiyon sistemi farkından kaynaklanıyor kullanıcıların büyük bir kısmı faklı motor zannediyor ama aksine motor aynı motor. Tek fark bu sistem ve dolayısı ile TDCİ motorlu araçların euro diesel kullanma mecburiyetidir.TDCİ (75ps-90ps-110ps) sahiplerine tavsiyem, akaryakıt istasyonunuzu iyi seçin. Size euro diesel yerine normal diesel satmasınlar. Aksi taktirde yakıt enjeksiyon sisteminizde ciddi zararlar oluşacaktır.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

Murat bey ,mustafa bey'in 75 ps araçları kötülemesi ve sizin 90 ps araçları kötülmenizi çok iyi anlıyorum.

eski 75 ps ler tddi makinaya sahip araçlardır,common rail teknolojisi yoktur,euro diesel yakıt kullanım zorunluluğuda yoktur.

75 ps makinalar görünüm itibariyle aynıdır ,fakat işletim sistemi ve sıkıştırma oranı farkı bulunmaktadır,pistonu silindir kapağına daha fazla sıkıştırma yapmaktadır.

yakıt ekonomiside 3 makinanında aralarında 2 uç makinayı baz alırsak 75 - 110 ps hemen hemen aynıdır,90 ps makinada işletim sistemi farkıyla yaklaşık ortalama tüketimde % 3 - % 4 daha fazla harcar.

75 ps ile arasında 35 ps fark olan 110 ps makina,performans ve ekonomi ortalaması bakımından en idealidir

90 ps makinaların sorunlu olması düşünceniz bence kötü yakıt kullanımıdır.hepsi için geçerlidir

kendi aracımı baz almıyorum çünkü 23000 km de., arkadaşımın 90 ps 175000 km aracı bu güne kadar yakıt sistemi ve işletim sistemi ile sorunu olmamıştır.

bu problemsizlik tamamen bakımını aksatmamak ,iyi yakıt kullanmaktan geçer.

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Edin

öncelikle herkese teşekkür ederim connect 75ps tdci 2007 model 38000 de bir araç satın aldık.bilmiyorum iyimi yaptık kötümü araç delüx modeldir.ne kadar araç baktıysak en avantajlısı bu geldi bize.konfor olsun yol tutuş olsun güzel bir araç.aile için kullanılacak.koprtada ufak tefek çizikler var ama onlarda sorun değil.nazar olarak yorumladık.19700 lira geldi.allah utndırmasın güzel bir araba.bundan ince başka bir araca baktık 2004 78000 de 18500 istiyordu.bilmiyorum artık nasıl oldu.inşalah hayırlı olur..

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Sayın Uğur Aksoy;

Yazdınız teknik bilgiler acısından ,size aynen katıliyorum ,ancak

öncelikle yazdığım yazıda hiçbir arkadaşımın araçını “kötülemek” gibi bir yazı ibaresini kullanmadım :unsure: ,tam aksine yazdıklarıma dikkatli bakılırsa “alacanız connect hangisi olursa olsun, doğru tercihdir” diye belirtiyorum,ayrıca yazımda hic bir arkadaşımın ismini yazarak ,her hangi bir kişiyi belirtmiyorum ,tamamen şahsi ve acık göruşlerimdir.

Yazımda eklediğim alıntı yazı kişisel bir görüştür,doğru veya yanlış bulmak tamamen kişiye özel bir tercihdir…

Burda yeni katılan arkadaşımızında 75ps olan araçralardaki kücümseme ifadelerini :) ,hangi kaynaktan aldını merak ediyorum ,Fort otosandaki teknik özelikderdeki yakıt tüketim verilerine bakmasına tavsiye ederim. :)

Benim araçim TDDİ olmasına rağmen bügüne kadar hep eurodizel aldım ,araçımızı uzun süre korumak istiyorsak,uzun motor ömru olsun,performans olsun vs. sistem (TDDİ-TDCİ) hangisi olursa olsun mutlaka eurodizelden harici kullanmamak gerekir.

Bu araçlara şahsım olarak çok ilgi ve sıcaklık duyuyorum ,yani bir sürücü araçını sevecek ve güven duyacak ben bunu güveni connecte buldum. Bügün bu araçımı satacak olsam ,ileriki zamanda bir ticari araç alacak olursam ,bu kesinlikle yine CONNECT olur ama yangisi denk gelir (75-90-110) bilemem.GLX lerin 110ps lik gücüne ve 280 nm torka sahip olduna bakarsak ,bende hayran kaliyorum bu 110pslerin performansına :clapping: ,peşine takamiyacak ticari araç yoktur ancak maddi imkanlardan bakılırsa aralarında 3000 tl(75ps) fark var.

Ben araçların teknik bilgilerinden fazla anlamam ancak yazılanları cok dikkatli ve merakla takip ederim ,18 yıllık şöförlum olmasına rağmen dizel ve connect araçladaki tecrubem yok denecek kadar azdı ,iki yıldan beri araçımı kullaniyorum vede memnunum :) o bakımdan forumda bilgi ve tecrubelerini belirterek paylaşan sizin ve arkadaşlardan cok değerli bilgiler edindik ,görüşlerini belirten bütün arkadaşlarada teşekkür ederim. :)

Saygılar…

öncelikle herkese teşekkür ederim connect 75ps tdci 2007 model 38000 de bir araç satın aldık.bilmiyorum iyimi yaptık kötümü araç delüx modeldir.ne kadar araç baktıysak en avantajlısı bu geldi bize.konfor olsun yol tutuş olsun güzel bir araç.aile için kullanılacak.koprtada ufak tefek çizikler var ama onlarda sorun değil.nazar olarak yorumladık.19700 lira geldi.allah utndırmasın güzel bir araba.bundan ince başka bir araca baktık 2004 78000 de 18500 istiyordu.bilmiyorum artık nasıl oldu.inşalah hayırlı olur..

Hayirli olsun connectiniz ,kazasız belasiz kullanın :) aracı kullandıkca doğru tercih yaptınızı anliyacaksınız

Fiyatıda baya uygunmuş ,

Murat bey,araç tddi olmasın ,tddi ler aralık 2007 itibaren yerini tdci lere bıraktı!

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Murat bey alıntı yaptığınız bölümdeki yazılar kimin tarafından yazılmışki

burada anlayanda anlamayanda herşeyi yazabiliyor,tamamen serbest kürsü formatında.herkese saygım sonsuz,bende iddia etmem ben bilirim diye,hatta kimsede etmemesi lazım,ford servislerindeki ustalar bile bazen yanılabilirler,bir servisin problemi çözemediğini öteki servis kolaylıkla çözebiliyor.

alıntı yaptığınız yazıdaki yazılarla , bende onaylıyorum demek oluyor gibi geldi .

connect iyi bir seçim ,84 yılından beri çok çeşitli orta sınıf araç kullandım ,connectti alırken biraz iş biraz seyahet düşüncesi vardı,iyiki almışım der dururum,imkanım olursa 110 ps düşünüyorum .motor sesi probleminden başka hiç bir şikayetim yok.

hangi beygir gücünü alırlarsa alsınlar ,gerçekten yürüyen aksamı çok sağlam ve sorunsuz,motor olarakta uzun yıllar hizmet verecek bir makinaya sahip.

herkese kazasız belasız güle güle kullanmak dileğiyle.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Can
(düzenlendi)

Connect süper bir tercih derim, bizde yeni aldık ama süper bir araba Caddy den sonra sınıfının lideri...

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
K
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...