İçeriğe Yönlendir

09 focus tıtanyum problemlerım cokkkkkk

Ali Dura

Recommended Posts

Arabamı alalı iki hafta oldu ve arabamın sürücü koltuğu çat çut sesler geliyor, götürdüm koltuğun mekanizması değişecek dediler, neyse

kapıları ikinci kilitlememde sanki sol kapıların birinden daha yüksek caztt diye bir ses geliyor. Birde sabahları dizel motorlar sanki biraz daha gürültülü mü oluyor yoksa benimki mi (gürültü çok değil ama işte)

arkadan sanki su dolu bidondan su sesi gibi ses geliyor hareket ederken.....

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
(düzenlendi)
Arabamı alalı iki hafta oldu ve arabamın sürücü koltuğu çat çut sesler geliyor, götürdüm koltuğun mekanizması değişecek dediler, neyse

kapıları ikinci kilitlememde sanki sol kapıların birinden daha yüksek caztt diye bir ses geliyor. Birde sabahları dizel motorlar sanki biraz daha gürültülü mü oluyor yoksa benimki mi (gürültü çok değil ama işte)

arkadan sanki su dolu bidondan su sesi gibi ses geliyor hareket ederken.....

Hoşgeldiniz Ali bey...Koltuk kızaklarını servis dışında bir döşemeciye gösterin,eminim iyi bir usta halleder..Çünkü ben çok yaptım..Yenileri inanılmaz pahalı..Kapı kilit mekanizmasınında bakım ve yağlamayla düzeliceğini sanıyorum...Arkadan gelen seste depodaki yakıtın çalkalanma sesi,biraz rahatsız eder ama dert etmeyin derim..Selamlar.. :) Aracınız garanti kapsamında..Servise gidip bütün rahatsızlıklarınızı kesin bir şekilde dile getirin..Yapsınlar,yaptırtın..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

yaaa haklısın benım ılk defa ford arabam oldu ve sıfır aldım ılk defa sorunlar boyle cıkınca bıraz ıster ıstemez canım sıkıldı yoksa arabamı cok sevıyoreum

Yorum bağlantısı

su an koltuk cok onemlı gozukmuyor servıse dun gosterdım ve koltuk kızagı degısecekmıs yenısını ıstedıler yaklasık 15 20 gun surer dedıler hadı onu hallettık dıyelım

kaıdan gelen ses sankı artık cazırtı kopar gıbı ıkıncı kılıtte kapanıyor sanırım dıslı gıbı bıseyler cazırtıyor ınsallah bunuda gosterıcem yaparlar

bıde sayın arkadaslar dızeller ılk zamanlar bıraz fazlamı yakar ?

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
(düzenlendi)

Yeni üretilen araçlarda bu gibi sorunlara sıkça rastlanıyor..Sorunlar değerlendiriliyor,sonraki üretimlerde bunlar gideriliyor,çoğu markada var..İstikrarlı bir şekilde servisten rahatsızlıklarınızın giderilmesini talep edin..Kolay gelsin.. :rolleyes: Yakıt sarfiyatıda düzene giricek merak etmeyin..

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

tesekkeur ederım mesala sey sorucam dızeller yenı focuslar bır depoyla sehır ıcı adana gıbı duz bır yerde ne kadar km yapar tabı arada bır 3 bın 4 bın 5 bın devırlerıde goruyorken

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Ekonomik kullanım ile, fark basmanız arasında çok muazzam değişir... 1.6 focus tdci ile 1000 km de yaptım, 550 de ... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Benim karışık ortalamam şu anda 5,2 l/100km. En son depoyu doldurduğumda 950 km yazmıştı. Ama o zaman ortalama 5,6'da idi. Bakalım gelecek sefere ne yazacak. Sanırım henüz 1500 km.deki bir araba için bunlar iyi bir değerler. Dizeller soğukken daha gürültülü çalışır. Gerçi ben yüksek ses vs. duymuyorum.

5,2 yi nasıl yapıyorsunuz biraz taktik alabilirmiyim :s benimki 6,4 den başka birşey göstermiyo :s bozukmu ne :p

Yorum bağlantısı
Kiliti de garantiden değişecekler büyük ihtimal. Forumda bir kaç titanyumun başına benzer bir şey gelmişti.

Benim karışık ortalamam şu anda 5,2 l/100km. En son depoyu doldurduğumda 950 km yazmıştı. Ama o zaman ortalama 5,6'da idi. Bakalım gelecek sefere ne yazacak. Sanırım henüz 1500 km.deki bir araba için bunlar iyi bir değerler. Dizeller soğukken daha gürültülü çalışır. Gerçi ben yüksek ses vs. duymuyorum.

hoca pardon o zaman benım ya arabada bır sorun var yada cok hızlımı kullanıyorum acaba sen sanırım hıc gaza dogru durust basmıyorsun kusuruma bakma sormam lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araba bu.. basarsanız yakar...

Az yakmak için sağ ayağınızın altındaki yumurtayı kırmamanız gerekiyor...

(Yani gaz pedalı ile ayak tabanı arasında bir yumurta olduğunu düşünün)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yeni hatta külüstür araba bile almış olsak, bizim için değerlidir, buna katılırım ama, kapı kilidi veya koltuk kızağı gibi parçalardan gelen tıkırtı gibi sesler ki tüm bunların hepsi garantiden çözülür, bu kadar üzülmenize değecek hadiseler midir? Veya ben konu başlığını görünce, yolda kaldınız, ailecek perperişan oldunuz, tamir de edilmiyor olarak yoğun algılama içine girdiysem affola.

Bu arada motor sesi konusunda Passat diesele binerseniz , distribütör yanmış demektir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin

Ali bey foruma hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun forumda meslektaşımı görmek güzel :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar

ali bey önce hoş geldiniz. arabamın yakıtından son derece memnunum, hiç kısmadan rahat rahat biniyorum. 100 km yi geçmemeye çalışıyrum, ş.dışında bu şekilde yaklaşık 900 km gidiyor bir depoyla. benim size bir sorum olacak. benim araba 2006 siz yeni almışsınız. stabilize yollarda araç içerisine rahatsızlık verecek düzeyde uğultu şeklinde ses alıyor mu. ben bu konudan çok rahatsızım ve bunu forumda yazmıştım. :D

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
ali bey önce hoş geldiniz. arabamın yakıtından son derece memnunum, hiç kısmadan rahat rahat biniyorum. 100 km yi geçmemeye çalışıyrum, ş.dışında bu şekilde yaklaşık 900 km gidiyor bir depoyla. benim size bir sorum olacak. benim araba 2006 siz yeni almışsınız. stabilize yollarda araç içerisine rahatsızlık verecek düzeyde uğultu şeklinde ses alıyor mu. ben bu konudan çok rahatsızım ve bunu forumda yazmıştım. :D

YILMAZ Bey.. Focus larda zaten var olan, asfalt sesini içeri alma gibi kronik rahatsızlık,2005 sonrası Focus larda dahada arttı..Şikayetler üzerine geliştirelim derken,aks mesafesini uzatarak bu sorunu dahada belirgin hale getirdiler...Mühendisler ileride,inşallah bu durumu bir çözüme kavuşturacaklar..Sabırla bekliyoruz..Yürür aksamın geliştirilmesi gerek..Örnek.. Taunus larda ve daha eskilerinde böyle bir problem yoktu..Yol tutuş geliştikçe ses arttı..Eskilerde konfor iyi yol tutuş kötüydü,bu yüzden sessizlerdi..İkisini bir araya getirmek için çalışıldığını umud ediyorum... :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bencede ford araçlarda yalıtım sorunu var.Kıyaslanması yanlış ama geçen gün dodge nitro bir araç inceledim adamlar her bulduklara yere siyah strafor tarzı şeylerden döşemişler.Ses yalıtımı için yapıldığını sanıyorum..

Yorum bağlantısı
Ali bey güle güle kullanın, yakıt sarfyatınız 4500-5000km sonra yerine oturacak merak etmeyin, fakat merakımdan soruyorum size kim 1,6 tdci makinayı 5000d/d lere çıkartın dedi kısasürelide olsa ve daha rodajın r harfindeki bir arabayla gazlayın dedi? yani size bunu birisi mi önerdi yoksa tamamen kendi düşünceniz mi?

vallahı gecenlerde servıse gıttım adana otokoca onlarda bana ıstedıgın gıbı kullan dedıler sordum yanı bu kadar yukseltebılırmıyım dıye ıstedıgın kadar bas dedıler ama ben yınede korttum bılmıyorum bu arada ılk depomla 650 km fılan gıttım

ali bey önce hoş geldiniz. arabamın yakıtından son derece memnunum, hiç kısmadan rahat rahat biniyorum. 100 km yi geçmemeye çalışıyrum, ş.dışında bu şekilde yaklaşık 900 km gidiyor bir depoyla. benim size bir sorum olacak. benim araba 2006 siz yeni almışsınız. stabilize yollarda araç içerisine rahatsızlık verecek düzeyde uğultu şeklinde ses alıyor mu. ben bu konudan çok rahatsızım ve bunu forumda yazmıştım. :lol2:

evet evet bu sesler benıde rahatsız ettı bundan oncekı arabam opeld ı ve o bu kadar ses almıyor ıcerıye bıde taş seslerı carpmaları asırı gelıyor ıcerıye sanırım ses yalıtımı yaptırıcam bıraz gecınce

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

merhabalar tekrar. dün servısteydım ön sol kapımın kılıt sıstemını degıstıreceklerını soyledıler .cıft kılıtlemedekı sesten dolayı; pekı bıseyı merak edıyorum o zaman, arabanın orjınallıgı bırazda olsa degısıcek yanı kapı kanadı acılıcak fılan sonradan kapı kanadı ses yapmazmı sızce ?yada yaptırıken neler demelıyım ses yapmamasını saglamak ıcın servıse

tarihinde Ali Dura tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kapı döşemesini de bir işçi taktı sonuçta, plastik parçayı söküp takınca orjinallikle ilgili bir tasanız olmasın.

Yorum bağlantısı
Ali Dura
Gitti canım araba.. Satarken pert fiyatına satabilirseniz ne mutlu... :D

he he heeee

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)
ben konu başlığını görünce, yolda kaldınız, ailecek perperişan oldunuz, tamir de edilmiyor olarak yoğun algılama içine girdiysem affola.

+1

En nihayetinde kullandığımız araçlar alt orta sınıfa mensup bir araç.. Bu araçlardan bir BMW 3 yada Mercedes C kalitesi beklemek yanlış olur, ne kadar ekmek o kadar köfte durumu yani..

Bugün hangi markayı alırsanız alın ufak tefek sorunları illaki olur, Vw'de yada Opel'de yok mu sanıyorsunuz, onlardada var.. Focus'un sınıfına göre eksikleri olduğu gibi birçok artılarıda var, heryerinden tıkırtı çatırdı patırtı gelsede (ki bunlar beni aracımda hiç olmadı :rolleyes: ) sürüş dinamiğini, sürüş kalitesini ne Astra'ya değişirim nede Golf'e.. Tercih meselesidir, saygı duyarım, ama ben arabamdan çok menunum..

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...