İçeriğe Yönlendir

Rüzgar sesi

Erdinç Uslu

Recommended Posts

Erdinç Uslu

2004 model 1.6 fusionum var benim en büyük sıkıntım 100 ün üstüne çıktığım zamanlarda kapı fitillerinden gelen rüzgar sesi... uzun yolda müzik dinlemek eziyet halini alıyr

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

biraz araştırılsa çaresi bulunabilir sanırım.

çağlar bayur ,çağlar bayur sorunlar ve çözümler başlığı,fusion,rüzgar sesi bölümüne lütfen.

Yorum bağlantısı
Mustafa Korçak
(düzenlendi)

kapı contaları çok yumuşak.contaların içerisini serum lastiği veya yumuşak şeffaf hortum vb,birşey ile desteklerseniz hem rüzgar sesi hemde gıcırtı türü sesler kesiliyor.

tarihinde Mustafa Kor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Isık
kapı contaları çok yumuşak.contaların içerisini serum lastiği veya yumuşak şeffaf hortum vb,birşey ile desteklerseniz hem rüzgar sesi hemde gıcırtı türü sesler kesiliyor.

içine hava bassak olur mu

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)
içine hava bassak olur mu

olmaz çünkü arka kısımlarında delikler vardır.Birde alt ksımda birleşme yeri var

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Isık
olmaz çünkü arka kısımlarında delikler vardır.Birde alt ksımda birleşme yeri var

Delikleri tıkasak olur mu?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Delikleri tıkasak olur mu?

olacağını zannetmiyorum sızdırmazlığı sağlayamazsınız

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

O ses kapılardan gelmiyor...Dikkat edin, 120 km/h ve üzeri hızlarda(zaten çok da hızlı gitmenin anlamı yok) ön cam fitilinden geliyor. Daha dikkatli dinlerseniz anlayacaksınız. Bu arada kapı fittilerine silikon sprey sıkarak eski canlılığını kazanması sağlanabilir.

içine boydan boya şamrel sokup şişirsek olur mu

Fitilin içine serum hortumu sokanlar var, o şekilde daha tok olabiliyor.

Yorum bağlantısı
İlker Demir

Serum hortumu çok ince kalmaz mı? içinde sadece durur, bir işe yaramaz gibi geliyor. Kapı fitillerinin içi bayağı geniş çünkü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kapı kapanınca, sıkışıyor, o yüzden ince hortum takviyesi iş gören bir yöntemdir.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Şu plastik pencere izolasyon bantları var.. Boşluk yerlere onlardan uygulayınca da düzelir belki..Ben de deneyeceğim..

Yorum bağlantısı
Aytaç Uluata

Burdan takip ediyorum bu sorunu

serumu denedim, biraz kalıncana bi serum işe yaradı, tabi filtreyi kapı boşluğuna değil fitilin takıldığı yere takacaksınız

o boşluğa takmanız birşeye yaramaz.

Sıkıştırma biraz daha sağlam olduğu için araçda ses seda kalmıyor

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Serum hortumu yerine akvaryumcularda satılan akvaryum hava hortumları var onlarda kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Aslında serum hortumu değil de, serum hortumuna benzeyen plastik pnömatik hortumlar var. Biraz pahalıdır ama daha mukavimdir.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Bu serum lastiğini bugün deneyim dedim.Daha önce bağlantı yeri olduğu söylenmişti o boşluktan lastiği iteklerim demiştim ama birleşim yeri yok kapı lastiklerinin .Yekpare bir halde.serum lastiğini kapı contalarının içine sokmak için bir yerinden kesik atmak gerekiyor.

Şimdi denesem mi diye düşünüyorum!?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Burçin Kabasakal
Bu serum lastiğini bugün deneyim dedim.Daha önce bağlantı yeri olduğu söylenmişti o boşluktan lastiği iteklerim demiştim ama birleşim yeri yok kapı lastiklerinin .Yekpare bir halde.serum lastiğini kapı contalarının içine sokmak için bir yerinden kesik atmak gerekiyor.

Şimdi denesem mi diye düşünüyorum!?

Ben denedim. Eski tip, kauçuk serum lastiği buldum. Kapı fitillerine girmedi. Vazelin ile bagaj fitilinde denedim, vazelin yeterli kayganlığı sağlamadı. Sulandırılmış şampuan (sıvı sabun da olur) ile denedim, yaklaşık iki saatte oldu. Kapılar için şeffaf (yeni tip) lastik arıyorum. Bulunca kapılara geçeceğim.

Sonuç: Bagaj eski h

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest Erdo?an Alt?nta?

Arkadaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum. size rüzgar sesi için yaptığım uygulamayı anlatmak istiyorum. aracım 2004 fusion

internet üzerinden 30 metre akvaryum hortumu aldım (7,5 tl + 4,5 tl kargo). bagaj da dahil olmak üzere tüm kapı fitillerinin içerisine yaklaşık 2 saat içerisinde geçirdim. şimdi çok memnunum tüm kapılar daha tok kapanıyor ve rüzgar sesinde (biraz hız yapınca anlıyorsunuz) hissedilir derecede fark var. kapıların kapanmasında hiç bir sorun yok. ayrıca daha önce ön çamurlukların içerisine pütür sıktırdım (70 tl), döşemecide de tabana keçe (100 tl) döşettim. onların da baya bir faydası var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...