İçeriğe Yönlendir

Far Sökme

Yetkin Akın

Recommended Posts

Yetkin Akın

Merhaba arkadaşlar aracımın far ları kararmış olduğu için söküp temizlemek istiyorum.Sadece üstte görülen iki vidayı sökmek yetiyormu tamponun iç kısmında vida,klips v.s varmı sökmek kolaymıdır?Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

cam kısmını bilmem ama farı sökmek için tamponun çıkması lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tampon sökülmez..

üstte 2 tamponun içinde bir vida vardır..

Tamponun altına yatınca vidayı görürsünüz.. 10 numara normal anahtarla sökülür...

Farı çıkarmak için farlar arasındaki ızgaranında sökülmesi gerekir...

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

Anlaşıldı Tampon sökülecek yada davlumbaz ikisinden biri o zaman havalar iyileşene kadar bu iş yatar.Bilgi için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

ne tamponun nede davlumbazın sökülmesine gerek yok.. tekeri altını yatın görüceksiniz..

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

ben geçen hafta ustayla uğraştım, tampon sökmek gerekti, ama tarifler üzerine tekrar bakacağım, doğruysa ustayı dövmeye giderim

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

ben farları değiştirirken hiç birşey sökmedim, sadece tamponun orda civata olduğunu bilmiyordum, onu çözmek zor olmuştu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben geçen hafta ustayla uğraştım, tampon sökmek gerekti, ama tarifler üzerine tekrar bakacağım, doğruysa ustayı dövmeye giderim

Döv o ustayı...

Far sökmek maksimum 5 dakka.. ızgaranın vidasıyla birlikte 5 vida.. üçü farda 2'si üstte..

Tamponun altına yatın görürsünüz...

Yorum bağlantısı
Misafir

abi harikasın ustaya acıdım şimdi :lol2: :lol2:

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

Usta 150 kg ama gözüme kestirdim :lol2:

az önce baktım, haklısınız, 1 saat tampon sökmeye gerek yokmuş

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Usta 150 kg ama gözüme kestirdim :lol2:

az önce baktım, haklısınız, 1 saat tampon sökmeye gerek yokmuş

Abi suç sende insan bi arar sorar farın sökülmesi lazım der. Ne işin vardı farla hayırdır. 150kg değilsem bile 98kiloyum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Az söktüysem 30 kez sökmüşümdür...

Hatta Yaşar duymasın ama sol farın vidası yalama olmuştu da bir diş kalın vida takmıştım.. :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...