İçeriğe Yönlendir

Lpg montajında lambdaya bağlanma

Özgür Karasüleymanoğlu

Recommended Posts

Özgür Karasüleymanoğlu

Aracımdaki düzensiz çalışma için lpg servisine gittim.Lpg ecusunden lambda sensörüne kablo bağlanmamış deyip bağladılar.Acaba bu bağlantının faydası zararını bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Yanlış bilmiyorsam araç rölantide çalışırken lpg nin ecusu lambda sensöründen gelen bilgileri kullanıyor hareket halinde ise kendi değerlerini

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Bende lpg ecusu lambda sensörünü her şey yolunda diye uyutup ayarın bozulmasını mı engelliyor diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Yetimoğlu

LPG servisiniz akıllıca bir şey gerçekleştirmiş

Lambda Sensörü aracın Elektronik Kontrol Ünitesi'ne yakıtın yanma durumu hakkında bilgi verir, En kısa anlatımla yakıtın verimli yakılabildiği veya az yandığı hakkında bilgi gönderir. Ecu, başka noktalardan(maf,map, ect vs.) da verileri değerlendirerek gerekli yakıtın ayarlama işlemini yapar.

Lambda'nın LPG'ye bağlanması mutlaka fayda sağlayacaktır. Daha düşük yakıt tüketimi, daha hassas ayarlamalar ve daha onlarca faydası olacaktır.

Aracımdaki düzensiz çalışma için lpg servisine gittim.Lpg ecusunden lambda sensörüne kablo bağlanmamış deyip bağladılar.Acaba bu bağlantının faydası zararını bilen var mı?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...