İçeriğe Yönlendir

Connect çalışmadı....

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Uğur Aksoy

marşa basılı iken eter spreyi ile hava filitresini söktükten sonra eter püskürt .aküde ve pompada sorun yoksa kesin çalışır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakıtın donmasını Euro ile ilgisi yoktur, ek bilgi:Dünyada donamaya karşı en dayanıklı petrol Suudilerde çıkmakta, hatta Rusya bile, kuzey bölgesine, Suudi Petrolü satın almaktadır.

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Euro dizel kolay kolay donmaz ,bi ihtimal kızdırma bujilerinin görev yapmaması ,kontrol ettirip gerekirse deyiştirin ,cok pahalı bir parca dehıl (20tl civarı)

bilindiği gibi yanma odası ısınmadığı sürece aracın calışması zorlaşıyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Depo altında mangal yakma dönemi Asfargolarla beraber bitmiştir, Mazot donarsa, ısıtıcı bujilerin de bir anlmaı kalmıyor, tek çare öğle vaktini beklemektir.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

-5 ve - 15 derecelerde kızdırma bujileri çalışmaz daha yüksek soğuklarda devreye girer sabahları çalıştırırken rezistans işığı geç sönen oldumu hiç?

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

3-5 gün için hiçbirşeye gerek yok. Ama mesela 1 ay kullanmayacaksanız kutup başı sökülmeli bence.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yaşar usta bu ısıtma bujileri seri lamba ya da avometre ile ölçülebilirmi? Soketleri tek galiba, her uç bir bujiye denk geliyor.Yazın ben hiç çalıştıklarını görmüyorum ama kışın sabahları 3-4 saniye kadar yanıyor göstergedeki ışığı...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

avometre ile ölçülür. sonuçta her parçanın bir direnci ve çektigi bir akım vardır.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
ustam sana bir soru soracağım konu ile alakasız olacak ama..bu bujilerin altındaki bloğun üstü vidalar da dahil olmak üzere böyle nokta nokta küf tutmaya başladı sanki. ne yapmam gerekiyor. bir sakıncası varmıdır?

resim

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

Yaşar usta burada bana söz düşmez ama ,belki hem fikir oluruz.

6 ayda bir motor bloğunun üstüne hortumlara ve kayışlara püskürtmemek kaydıyla wd 40 sıkılması ,korozyonu ve nemi alacağından tavsiye ediyorum herkese.

özellikle kış aylarında..

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

paslanan yerler sorun çıkarmaz,temizliğine bakılırsa sık yıkatıyorsunuz moturunuzu ,WD 40 ,3 M vs vs genel pas giderici ,krozyon önleyicileri metal yüzeylere sıkın

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

3 yıllık araç için inanılması zor temizlik ,kullanmıyorsunuz anlaşılan :)

ben her kış sonu çok detaylı olmasada motoru yıkarım,yıkadıktan sonra yaklaşık 1/2 saat otoyolda kullanırım,daha sonra metal parçalar üzerine wd 40 kullanırım,

elektrik soketlerine ,içinden geçen akım gücüne göre yağlı veya yağsız kontakt sprey kullanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...