İçeriğe Yönlendir

Motor numarası nerede yazar / focus 1 makyalı kasa

Mete Gürer

Recommended Posts

Mete Gürer

Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah araç muayenesini gerçekleştirdim. Muayeneyi yapan arkadaş motor blok numarasını bulamadı ve rapora "Motor No Görülemedi" diye hafif kusur verdi. Bende yerini bilmiyordum, oda bulamadı motor numarasını. Motor numarasını nasıl okuyabilirim ? Yerini bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi birde benim araçta ön yol tarafında kapının eşiğinin orda plastik bir kapak var ben muayneye gittiğimde adam motora baktı cama baktı sonra direk orayı açtı ordan sağlamasını yaptı.En önemliside burası falan dedi.Bilmeyenler bakabilir..

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Motor blok numarası, aracın ön tarafında,marş dinamosunun altında,şanzumanın motora birleştiği yerde...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sağ koltuğun oradaki şase no ile ruhsatı karşılaştırıyor, ruhsatta eksik yazılım varsa ağır kusur, istasyonun yanındaki gecekondularda trafik komsiyoncuları 15 Tlye EK1 doldurup veriyorlar, istasyoncu da bu EK1 e pul yapıştırıyor, Polisin verdiği 40 yıllık ruhsatı kaale almıyor.

Blok üstündekimotor no yu bulamazsa da hafif kusur, yani pratikte 2.0 bloklu 1.6 focus için engel kalmamış oluyor, güzel memleket manzaraları.

Yorum bağlantısı
Tolga Gören
Sağ koltuğun oradaki şase no ile ruhsatı karşılaştırıyor, ruhsatta eksik yazılım varsa ağır kusur, istasyonun yanındaki gecekondularda trafik komsiyoncuları 15 Tlye EK1 doldurup veriyorlar, istasyoncu da bu EK1 e pul yapıştırıyor, Polisin verdiği 40 yıllık ruhsatı kaale almıyor.

Blok üstündekimotor no yu bulamazsa da hafif kusur, yani pratikte 2.0 bloklu 1.6 focus için engel kalmamış oluyor, güzel memleket manzaraları.

Bir program daha mı yapsak acaba? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir program daha mı yapsak acaba? :)

Çağların soruları bitmez ki. :)

Çağlar, direksiyonum titriyor diyene 10 soru sorabilen bir teknik adamdır.. :p

Yorum bağlantısı
Mete Gürer

Teşekkürler arkadaşlar, motor blok numarasını bulamadı benim aracı muayene eden arkadaş. Raporda da "görülemedi" diyor. Elastik-plastik bir tabir yazdılar. Sizlere danıştım, çünkü olur bir çevirmede falan motor blok numarasına bakalım derler, bizde gider yatarız arabanı altına bakacağız buraya " Motor blok numarası, aracın ön tarafında,marş dinamosunun altında,şanzumanın motora birleştiği yerde..."

Tekrar teşekkürler arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...