İçeriğe Yönlendir

Azmin zaferi....

Osman Dumanlı

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Ama siyah Hb Mondeo ya da acaip yakışmışsın, birbiriniz için yaratılmış gibisiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakışmışsın dedik, senden önce biri davranmaz demedik :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Taksiyle gelicem, bizim burda E220 cdi lar var :D

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
Taksiyle gelicem, bizim burda E220 cdi lar var :D

Hakan abi bunu boşverde st 220 alalım sana satılık vardı birtane sanırım nette. bu kesmez seni :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu fotoğrafta, arka yolcu bölümüne oturanların camdan dışarı sarkmadan araca sığamadıklarını mı anlıyoruz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani , vatandaş, araç içi iklimlerdirme sistemi yetersizliği sebebi ile, seyir riskine rağmen, camdan dışarı sarkmak sureti ile mi serinleniyor? Yoksa beyendi üzerine fazlaca pul biber mi serpiştirmişlerdi? Öndeki vatandaş tada hazım esnası mayışma sezinleniyor :seytan:

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Kendisine soralım, farklı bir beyan verebileceğini sanmam :blink:

Biz gayet mutluyduk.. :p

Birisi ankaralardan gelmiş misafir, diğeri yer yurt bilmez traktörlü çiftçi. Ne bekliyordunuz itirazmı etseydik, Masanın yanında garsonun biri nöbet tuttu.Korkudan naptımızı bilemedik.. :seytan:

Ali avatarın iyi hoş olmuşta,Resmini tekerin ordan çek.. :)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Ali avatarın iyi hoş olmuşta,Resmini tekerin ordan çek.. :blink:

Cavit Abi çok iyi noktadan yakalamışsın vallaha :seytan:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Buluşmalarda arkada traktör olursa tanıyamayacağız ama ekol gibi avatar olmuş.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Kasti oaraya koydum, ilk sen yakaldın bravo pür dikkat Cebit Eğe...

Beni bilen bilir, güneş balçıkla sıvanmaz, tekerin yerinde beni gördün diye şüphen olmasın benden.

Bilen bilir demişsin,bende biliyorum zaten.Bana dalaşan en dobra insansın, ismi lazım değil keşke onlarda senin gibi olabilseydi..

Ali hani bana resimlerimi göndericektin.? (Özelden gönder,ulu orta yayınlayıp maskara yapma bizi) :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eee masa örtüsü de giyse yakışıklı adamın hali başka oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sağolsun Osman ve Fatih ustalar arabayı tam ayar hale getirdiler. Bakım öncesi kompresyon ölçtürdük. Değerler 100 ila 120 arasında çıktı. Sonra bakım + carbon clean. Sonrasındaki ölçümlerde ise kompresyon değerleri 130 oldu. Arabayı dünden bu yana yaklaşık 100 km kullandım. Rampa, otoban vs. Araba tanınmayacak halde. Resmen uçuyor. Carbon Clean'ı herkese tavsiye ederim. Tabii Liderler servisi de.

Carbon clean sonrası, kompresyon değerlerinin bu denli yükselmesi, çok güzel bir bilgi. Ölçülebilir bir işlem olmasını severim, ayrıca özellikle!!! otomatik araçlarda ara hızlanmanın hissedilir biçimde artmasına sebebiyet veriyor. Bu arada bu kadar kompresyon kaçağı varı ise (100-120) motor yağına boşuna yakıt karışışımı karışıyor ve yağın özelliğini zamanından çok önce bozuyordu. Düşünülmeyen bir hadisedir ama yakıt yağı fena halde bozar ve, ana kol yatak vs. parçaların ömrünü kısaltır. Ayrıca yakıt tüketimin de azalacak, tabii ara hızlanma zevkine ara verebilirsen.

Genel not: Kompresyon cihazlarında bazen 100 bazen 10 bazen de 1 şeklinde yazılar olur. Çarpanları farklı, birimleri aynıdır. Devir saatindeki 1 yazısının 1000 d/d olması gibi. Yani normal kabul edilen komresyon değerleri 12-15 aralığı dediğimiz hadise.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fabrika çıkışı kompresyon verisi workshop ta yazar, ezberimde yok ama 14 gibi olması lazım. Osman bakarsa yazar hatta bu veriyi tüm Ford motorları için bir tablo halinde foruma koyalım güzel fikirdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...