İçeriğe Yönlendir

Akşama şenlik var...

Akif Tanık

Recommended Posts

Orhan Ünsal

akifcim güle güle kullan. ancak sadece teyp yetiyormu. anfi falan olmayacakmı.

şöyle güp güp baslar için.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Evet doğru type in çıkışı arızalı diyor arkadaş. Ama neden çıkışları bozma ihtmali olsun. Örneğin bizim kendi yaptığımız stk lı amfi. lerde çıkış katlarını birbirinden ayırmak için NPN transistörlü yapardık , her hangi bir ters polarma yada paraleleme durumunda devre kessin diye. Eski pioneer larda bu stk lı idiler kuvvetle muhtemel aklın yolu birdir mantığını yapmışlardır :D

Hop. ları seri bağlayın derken amfi. nin çıkış empedansının altına düşmeyin anlamında söledim ki tek kanalı bozukbir anfide mecburen böle bağlanır 2 adet 4 ohm luk hoparlörler kardeş.

Şimdiki cihazlarda transistörlerden biri bozulunca hepsini teker teker yakıyor,illa olacak diye birşey yok ihtimal var.

Empedans konusunda haklısın fakat tek çıkışa 2 hoparlörü(sağ-sol) bağlayınca nereden stereo ses verecek,sadece tek kanaldan bazı sesler gelecek bazıları kayıp olacak,tek kanaldan müzik dinlemek pek hoş olmaz.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ee hocam bazı şeyleri istemedende olsa yapmak gerekiyor klasik ss kuralı

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
Hayırlı olsun abi, güle güle kullan...

Teşekkürler gökhancığım :)

Hayırlı olsun.

Sinan bey teşekkür ederim... :)

Alpine satılıktı forumda ucuza hallederdiniz tüh :)

Oğuz kardeş valla ne yalan söyleyeyim pazar günü eski teyp çok canımı sıktı, bende galeyana gelip böyle bir kara aldım, foruma bakma aklıma gelmedi ama böylesi hayırlıymış... :)

Güle güle kullanın....

Teşekkür ederim Mehmet abi... :)

konuda bahsedilen harici bir ampli değil,çalışmayan ünitenin dahili amplisinin tek kanalı bozukmuş,tek kanalı bozuk olan bir cihazın ileriki zamanlarda diğer kanalınında arıza yapma ihtimali yüksektir ve hoparlörleri seri olarak tek kanala bağlarsanız mono ses almış olursunuz hiç hoş olmaz.

Tansel abi bi yanlış yapmayalım, adresini versende yanına gelebilsek...Hani teyp elimizde patlamasın... :)

akifim madem böyle birşey yapacaktın haberimiz olsaydı iyi olurdu yardımcı olurduk. neyse artık almışsın hayırlı uğurlu olsun. artık yoplantılarda görürüz marifetlerini.

Alaattin kardeşim pazar günü eski teyp canımı sıktı, bende bir hışımla gittim...aldım...taktım... ama sonuçta memnun oldum..Ama yalan yok tansel abi ve senin set aklıma geldi...Bende dedim teyp bi alalım nasıl olsa tesisatında başlarının çok ağrıtırım :kutlama:

akifcim güle güle kullan. ancak sadece teyp yetiyormu. anfi falan olmayacakmı.

şöyle güp güp baslar için.

Orhan abi önce parayla, sonra sırayla...İnşallah hepsini halledicem ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Akif hayırlı uğurlu olsun.İnşallah iyi bir performans alırsın.Alpine bencede güzel bir seçim olmuş.

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
Akif hayırlı uğurlu olsun.İnşallah iyi bir performans alırsın.Alpine bencede güzel bir seçim olmuş.

Teşekürler Ayhan abi :kutlama:

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Akif hayırlı olsun, güle güle kullan.

Şöyle biyerlerden para çıksa da fazlasında gözü yok bi cd çalarla dört hoparlör ben alsam :D

Yorum bağlantısı
Akif Tanık
Akif hayırlı olsun, güle güle kullan.

Şöyle biyerlerden para çıksa da fazlasında gözü yok bi cd çalarla dört hoparlör ben alsam ;)

Çağdaş abi valla benimde alacağımdan değil de eskisi çok canımı sıktı o yüzden değiştirdim...Ama senin ZuHaL'ede çok iyi gider vallahi şöyle güzel bi cd çalar :D

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Tansel abi bi yanlış yapmayalım, adresini versende yanına gelebilsek...Hani teyp elimizde patlamasın... :)

Güle güle kullan güzel ünitedir,merak etme bişiy olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağdaş İbiş

Akif şunun fotoğrafarını felan koyda bi görelim yahu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...