İçeriğe Yönlendir

Hastalıklara Bitkisel Çözümler

Erkan Kıyak

Recommended Posts

Erkan Kıyak
(düzenlendi)

AĞIZ YARALARI

1- Sirkeyle gargara yapabileceğiniz gibi. her birinden 1'er çorba kaşığı atıp kaynatacağınız böğürtlen yaprağı. hünnap. mercimek. sinirli yaprağı ılıkken gargara yapın.

2- Kuru üzüm. anason ve balı aynı ölçüde karıştırıp ezin ağız yaralanın üzerine surun.

3- Kuru üzüm suyu. baldıran suyu. kitre suyu. gül suyu aynı oranda konur. bol gargara yapılır. Ağızda tutulur.

4- Bol kekik çiğneyin. Sirke ve susam yağı karışımıyla ağızda gargara yapın.

5- Çocuk çiviti de ağız yaralarına iyi gelir.

ARPACIK

Gözde arpacık çıktığında günde 4 kez. bir sarımsağın ucunu kesip üstüne sürün. 1-2 günde geçecektir.

BURUN TIKANIKLIĞI

1- Papatya kaynatılarak buharı buruna çekilir.

2- İçme suyuna 1 bardağa 1 tatlı kaşığı tuz konup kaynatılır. Soğuyunca buruna 3'er damla damlatılır.

DİŞ AĞRISI

Diş etrafına karanfil yağı sürülür.

GRİP

1- 1 limonu kıyarak bir tutam ıhlamurla karıştırın. 2 su bardağı suda kaynatın. Sık sık için.

2- Üç su bardağı hoşafı. tarçın. karanfil. karabiber ve limon kabukları atıp kaynatın ve için.

3- 1 portakalın suyunu sıkıp. 1 taşım kaynatın. İçine 1 çorba kaşığı bal ve l tablet aspirin atın. Sıcak için.

HALSİZLİK

Kaynatılmış et suyuna bal ve sirke ilave edilip aç karnına içilir.

KAN YAPICI YÖNTEMLER

1- Kuruüzüm karabiberle yenir.

2- Et suyu balla karıştırılıp içilir.

3- Üzüm pekmezini. inek sütü ve bademle karıştırıp için.

4- Bulgur pilavı hoşafla yenir.

5- Kara mercimek ve tahin yenir.

NEZLE

1- Portakalı sıkın. suyunu ısıtan içine 1 aspirin ve biraz bal katın. Sıcak için. Üst solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıklara da birebir gelecektir.

2- Burnunuza sık sık tuzlu su çekip. temizleyin.

ŞİŞMANLAMAK İÇİN

1- Tereyağı. tahin. pekmez. fındık karışımlı kurabiyeler yenir öğün aralarında. Üzerine ılık süt içilir.

2- Fındık ezmesi ve hindistan cevizi rendesi karıştırılarak yenir.

3- İncir ve anason beraber yenir. 40 gün devam edilirse şişmanlatır.

4- Ekmekle bal birlikte yenir.

5- Çitlenbik tohumları yutulur.

(Alıntıdır, doktor tavsiyesi olmadan kürlerin kullanılması insan sağlığı açısından sakıncalı olabilir, kullanım sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan site yönetimi ve üyeleri sorumlu değildir)

tarihinde Erkan Kıyak tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Neler neler var bu kadar bilgiyi toplamışsınız emeğinize sağlık...

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Neler neler var bu kadar bilgiyi toplamışsınız emeğinize sağlık...

Aslında bu bölüme yönelik daha çok bilgi var ama geçerliliği ve güvenilirliği konusunda fazla tereddüt ettiklerimi yazmıyorum, malum sağlık önemli, yanlış bilgi vermek istemem.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

bu bilgiler çok önemli ve bir o kadarda riskli.

bence yazınızın altına not düşün her insana her olumlu tepkiyi veremeyebilir diye.

mazallah sonra insanların sağlığı bozulmasın.

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Birçok defalar yazdım ama çok yararını gördüğümüz için tekrarlıyorum.

Şeker hastalarının kapanmayan yaralarına sarı kantaron diğer adıyla binbirdelik otu yağını sürün. Eğer yarada akıntı varsa kantaron yağından önce Rivanol sürün. Rivanolü sadece eczacılar yapıyor, sarı bir sıvı. Bunları sürmeden önce yaranın temiz olmasına dikkat edin.

Kemik ağrılarına da biberiye yağını ağrıyan yere masaj yaparak yedirin.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Hekim arkadaslar,

Yukarida yazilanlarin tibbi bir gecerliligi var midir ?

Esasında bu bölümde yazılanların hekim arkadaşlar tarafından kontrol edilip yayınlanması daha uygun olabilir, buraya yazmadan önce bilgileri mümkün olduğunca kontrol ediyorum ama bu konrollerin kaynağı da bu bilgiler gibi internet, malum insan sağlığı herşeyden önce gelir, hekim arkadaşlar kontrol edip sakıncalı olanları yazsalar veya bu bölüme bir de hekim moderatör tayin edilse daha sağlıklı paylaşımlar elde edilebilir. Bu bilgilerin hepsi alıntıdır ve herkeste aynı sonucu vermeyebilir veya yan etki yapabilir, bu yazılanların uygulanmadan önce bir hekime danışılmasını öneririm.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Tahir İlter

Keçiboynuzu;

Ufak ufak kırkılır suya konup 5 dakika su kaynadıktan sonra beklenir.Soğuyunca sabahları aç karna 1 bardak içilir.Kür 15 gün yapılır sonra 15 gün ara verilip tekrar yapılır.Sindirim sistemi sıkıntılarını gidermede faydalıdır.Ayrıca iktidarsızlık problemleri için etkili bitkisel bir çözümdür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

..

ŞİŞMANLAMAK İÇİN

1- Tereyağı. tahin. pekmez. fındık karışımlı kurabiyeler yenir öğün aralarında. Üzerine ılık süt içilir.

2- Fındık ezmesi ve hindistan cevizi rendesi karıştırılarak yenir.

3- İncir ve anason beraber yenir. 40 gün devam edilirse şişmanlatır.

4- Ekmekle bal birlikte yenir.

5- Çitlenbik tohumları yutulur.

..

O ne ya.. Sakın ha.. Şişmanlamak ne demektir? İnsanın zayıfı makbul.

Kansere yakalanma riskinizi azaltmak için lekesi çıkmayan gıdaları her gün tüketmeye çalışıın.

1- pancar

2- nar

3- ısırgan

4- koyu yeşil sebzeler

5- kırmızı sebzeler, kırmızı lahana

6- Brokoli

Ayrıca sabahları limon suyu içmenin de faydası olduğu söylenir.

Limon suyu demişken "kesinlikle limon sosu kullanmayın" "neden?" diyorsanız şişenin üzerini okuyun.

Yine kanser riskini azaltmak için şeker ve undan uzak durun. (artı patates).

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Kaynatılıp suyu içildiğinde hiçbir şeye iyi gelmeyen bir bitki keşfedildi.

Zaytung.

(Bu bitkilerin gerçekliği kadar, bu gerçeklikten faydalanmaya çalışanlar olduğu da bir gerçek.)

Değişik bir cümle oldu :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Soğuk algınlığı bel ağrısı ağız yarası gibi şeylere de ayrıca hastalık demeyin :) Bunlardan ölen yoktur. Keyif kaçırır o kadar. NAsıl olsa geçecektir, bunu iyi bilin.

Doktorum; arkadaşlar bilir, kolesterol ile ilgili tüm bu yazdıklarına hemen hemen azami ölçüde dikkat ediyorum, ha bi tek forum toplantıları hariç :mangal::fiuw: haftada 3-5 gün sabah ya da akşamları 5 er km'de yürüyüş yapıyorum, :koskos: akşam yemekten sonra 1 ad. solgar Omega 3 / 700mg. kullanıyorum. ama tüm bunlara rağmen sonuç gene hüsran, gene hüsran. :( ehtiyar hastalığı diye bildiğim, ama 30 lu yaşlarda tesadüfen tanışıp o gün bu gündür diyetime dikkat ettiğim halde metabolizma üretiyor da üretiyor maşallah. :angry: bir ara baya düşürmüştüm, ama bayramda biraz fazla mı kaçırdık nedir, 2 gün önce yaptırdığım tahlillerde değerler gene yükselmiş. :rtfm: doktorumla baktık bu iş tek başına diyetle olmuyor, bu gün ilaç başladık ne yazık ki. malum son zamanlarda kolesterol ilaçları için de şöyle böyle diyorlar, e şimdi nedceez biz? :unsure2:

*Kolesterol-229 ref: 0-200

*Trigliserid-245 ref: 0-200

*Ldl-164 ref: 0-100

Hdl-37 ref: 35-55

Akş-100 ref: 80-115

HBA1C-4,8 ref: 0-6,2

Alp-44,94 ref: 30-270

Alt- 28,39 ref:<41

Kreatinkaz (CK)- 57,84 ref:<170

Kreatinin- 0,92 ref: <1,2 bu uzun zamandır hep sınırda 1,2 idi. son tahlilde şükür düşmüş.

Sedimantasyon: 2 ref: 0-10

Hemogram ise çok şükür hepsi ref. aralıklarında. bu arada kilo: 74 boy: 1,77 alkol yok, :i-ih: bi tek kötü alışkanlık 1/2 paket cigara :keyifli: yaşta şunun şurasında 36 ya gireli 10 sene kadar olmuş :)

Stresi düşürürseniz 100 puan oynuyor. Ben tecrübe ettim. Su içmiyorsunuz sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bu konuda çok hassasım Mehmet bey. sabahları kalkınca aç karnına mutlaka 2 bardak su ile güne başlarım.akşama dek en az 2,5- 3 lt. su içerim. her akşam 1 bardak yeşil çay, 1 bardak kefir içerim. ilaçlarımı bol su ile alırm ve yatmadan önce de mutlaka 1 bardak su içerim. :)

stresi düşürdüğüm an problemler kendiliğinden ortadan kalkacak ama, aile çevrem geniş. ben stresten kaçtıkça o gelip beni buluyor. :angry:

Yaşlıları ziyaret edin. Özellikle çok hasta yatalak olanlar varsa onları ziyaret edin. Cenazelere katılın. Stresiniz düşüyor. karşınızdaki tüm insanları çocuklukları ile gözünüzün önne getirin ve onlara kızmamayı düşünün.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu arada zaralı olan şey "kolesterol" değil. Kolesterol bir göstergedir. Bir sonuç. Karaciğer fonksiyonlarınızda sıkıntı var. İlaçla kolesterolü düşürürsünüz ama altta yatan problemi gidermemiş olursunuz. Bence ilaçsız devam etmeli. Biraz araştırın interneti felan.

aman hocam ne yaptın, asıl onları görünce stresim daha çok artıyor :D çünkü bu bahsettiklerinizi çok sık yapıyorum. :yes:

Yok hocam yahu. Hayatın gelip geçiciliği, insanları bulmuşken sevmek hoş zaman geçirmek gerektiğini düşüneceksiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...