İçeriğe Yönlendir

Fiesta'ya küçük bir ses sistemi

Alper Dereli

Recommended Posts

Alper Dereli

Merhaba arkadaşlar...

2004 Dizel Fiestamda biraz ses düzenlemesi yaptım.Sizinle de paylaşmak istedim.

Amfi ve kocaman bagajı kaplayan bas yerine böyle bir çözüm buldum. Bunun bir sebebi de bas sesinin dışarıya gitmesini istememem (Yolda geçtiğim yerlerdeki insanlar benim dinlediğim müziği sevmiyor olabilirler :p )

Ford'un bu cd çalarını buldum.Arkasındaki ses ve elektrik uçlarını soketsiz olarak birbirine lehimledim.

grnt004ss8.jpg

w320.png

Amfi çıkışı olmayan teypler için bir aparat alıp teybe taktırdım.

Bas olarak JBL Pro Bass aldım. Ampfiye gerek kalmadı kendi ampfisi var üzerinde. Ayrıca boyutları da küçük.Sedan arabalar için tavsiye edilmediğini duydum. Bas sesi arabanın içinde gerçekten çok güzel ama dışarıya çıkmıyor.

jblbassproiias3.jpg

w320.png

grnt009ho9.jpg

w320.png

grnt008xj9.jpg

w320.png

Pro Bass'ın kendi kablolu bas ayar aparatı var bunu da direksiyonun altında sol taraftaki göze yerleştirdim.

grnt005ws4.jpg

w320.png

4 kapıda da Ford'un orjinal hoparlörleri vardı ve tizler az geliyordu bu yüzden sadece önlerdekileri For-X X57 model componentlerle değiştirdim. Bu modeli eskileriyle aynı boyutta olduğu için aldım cuk oturdu yerine. Crossover ları takmadım.

forxnt9.jpg

w320.png

Tweeter'lara da orayı burayı delmeden böyle bir çözüm buldum.

grnt013tq1.jpg

w240.png

Cd çalara çerçeve yaptırmadım şimdilik çok kötü değil ileride değiştirmeyi düşünüyorum zaten. Focuslardaki mp3 çalan modelde gözüm var... :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bas olayına bir şey diyemeyeceğim yeterli diyorsanız ne güzel.Ama kapı içi yenileme yerinde olmuş bende JBL ler ile değiştirmiştim çok memnun oldum.

Hayırlı olsun .

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

hayırlı olsun güle güle kullanın.

ön kapılardaki compenant lara amfi koymadan o hoparlörlerin değerini anlayamazsınız,ileride sistemi büyütmek istemezseniz benim tavsiyem 2 kanal bir amfi ile compenantları beslemenizdir,o zaman kaliteli sesin farkına varacaksınız.....

Yorum bağlantısı
Alper Dereli
Sistem çok güzel olmuş. JBL Pro Bass'ı ne kadara aldınız acaba

Bir arkadaşımdan denk geldi kullanmıyordu 150 liraya almıştım.

hayırlı olsun güle güle kullanın.

ön kapılardaki compenant lara amfi koymadan o hoparlörlerin değerini anlayamazsınız,ileride sistemi büyütmek istemezseniz benim tavsiyem 2 kanal bir amfi ile compenantları beslemenizdir,o zaman kaliteli sesin farkına varacaksınız.....

Teşekkür ederim...

Evet haklısınız crossoverları bağlayamadım bu yüzden.Bence de mantıklı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, bende bişey sorayım, böyle bişey yapmak istiyorum fakat bağajı küçültmeden olmalı ve abartı bassa da gerek yok, arabanın doğal halinden biraz daha fazla olsun teybi fazla açmadanda bass ları duyabileyim, bu sebeble alpine swd-1600 alsam işimi görürmü, ön koltuğun altına koyarak kullansam? Ne dersiniz?

alpine

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Hayırlı olsun, bende bişey sorayım, böyle bişey yapmak istiyorum fakat bağajı küçültmeden olmalı ve abartı bassa da gerek yok, arabanın doğal halinden biraz daha fazla olsun teybi fazla açmadanda bass ları duyabileyim, bu sebeble alpine swd-1600 alsam işimi görürmü, ön koltuğun altına koyarak kullansam? Ne dersiniz?

alpine

bence sizin isteklerinizi karşılayacak bir sistem olacaktır.bulursam bende alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
( Şu aktif anfi olayına ben de girsem mi acaba? :) )

+1

Ben Çağlar'ınkini aşırrım sende bul bi yerden. :D

Yorum bağlantısı
Alper Dereli
(düzenlendi)

Teşekkürler...

JBL BTX 250 diye bir model var bu probass II den daha iyi ama Alpine gerçekten hiç yer kaplamaz koltuğun altına girerse gerçekten güzel olur. Basları nasıl acaba? İzmir'de birinde varsa dinlemek isterim...

tarihinde Alper Dereli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sina Güran

Basslar zaten aktifdir, ancak amfi veya teyp üzerinden frekans kesimi yapılır.

Crossoverları takmadan o componentleri nasıl bağladınız merak ettim... Componentler crossoversız bağlanması durumunda mutlaka teyp yada amfi ile bandpass kullanılması gerekmektedir, aksi taktirde kaldıramayacağı frekans bandını okumaya çalışıp cortlayabilir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...