İçeriğe Yönlendir

Çekişden düştü

Orçun Ural

Recommended Posts

Orçun Ural

98 mondeo aracımın çekişini beğenmiyorum yokuşlarda 4 hatta 3 üncü vitese düşmek zorunda kalıyorum servise götürecem acaba ilk neresine baktırayımmm.bujilşeri değiştirsem acaba sorun düzelir mi güya 2000 motor başka bir araba olsa bu araba bu kadar derim ama eski halini bildiğim iiçin durumda bir aksilik olduğunu tahmin eediyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk aklıma gelenler..

Bujiler, hava filtresi, egzoz, Subaplar, Sekmanlar..

Yakın zamanda buji değişmediyseniz, bujiyi değişin.. Hava filtresini değişin..

Silindir kompresyonlarını ölçün.

katalitik konvertor tıkalı olabilir.. Ona baktırın..

Araç kaç binde.. Bakım geçimişini biliyormusunuz.. ?

Yorum bağlantısı
Orçun Ural
İlk aklıma gelenler..

Bujiler, hava filtresi, egzoz, Subaplar, Sekmanlar..

Yakın zamanda buji değişmediyseniz, bujiyi değişin.. Hava filtresini değişin..

Silindir kompresyonlarını ölçün.

katalitik konvertor tıkalı olabilir.. Ona baktırın..

Araç kaç binde.. Bakım geçimişini biliyormusunuz.. ?

97000 de aldım su an 117000 de hiç buji değiştirmedim hava filtresini yazın değiştirmiştim.bide gaz kelebeği temizlettim baskada birşey yapmadım.egzoz derkan nasıl yani egzozmu tıkalı olabilir.diğer işlemler uzun sürermi tesekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gerçek 117 bin ise yani size satan kilometresini düşürmedi ise motorun tam deli zamanı olması lazım..

Yukarda yazdım.. herhangi bir sebep ile katalitik konvertör tıkanmış olabilir..

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

gerçek kilometresi yaşlı bir abimizden aldım araç ın hızında bir sorun yyook 220 kilometre hıza kadar çıkabiliyor ama ani çıkışlarda sorun var sanki

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

nasıl yapacam?su 4000 bin devirde 1 saat kesintisiz gitme olayımı

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bujilere baktırın. hava filitresini değiştirin,yakıt filitresini değiştirin ,carbon clean yaptırmazsanız benzin katkısı attırın.

Rolantide bir problem varmı?

Devir saatinde gözlediğiniz bir anormallik?

Düz yolda yüksek süratlere çıkabiliyormu?

Baskı balata da problem varmı ?(manuelse)

Yorum bağlantısı
Orçun Ural
Bujilere baktırın. hava filitresini değiştirin,yakıt filitresini değiştirin ,carbon clean yaptırmazsanız benzin katkısı attırın.

Rolantide bir problem varmı?

Devir saatinde gözlediğiniz bir anormallik?

Düz yolda yüksek süratlere çıkabiliyormu?

Baskı balata da problem varmı ?(manuelse)

rolantide bir problem yok devir saatinde de öyle evet düz yolda çok süratli sadece yokuşlarda bayılıyor vites küçültmek zorunda kalıyorum baskı balatada sorun olduğunu sanmıyorum carbon clean nasıl yapacam tesekkürler

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Aracınız bir cihaza bağlanıp by pas edilecek ve o halde 50 dakika kadar çalıştırılacak.

Yorum bağlantısı
Orçun Ural
Aracınız bir cihaza bağlanıp by pas edilecek ve o halde 50 dakika kadar çalıştırılacak.

teşekkür ederim hasan beyyyy

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siz Hasan Hoca'ya bakmayın... O kendi uyguladığı sistemi birde sizin araçta denemek istiyor.. :kutlama: Depoya katkı karıştırma işine ustalar pek sıcak bakmıyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
E benimkinde de aynısı yapıldı. Carbon Clean cihazını bağladılar. Benzin deposu iptal edildi. Carbon Clean cihazının kendi deposuna 1-2 litre benzin çekildi. O benzinle 40-50 dakika çalıştırıldı.

Bir de bu benzini arabadan çekmiyorlar mı... Zoruma gidiyor.. :kutlama:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
40 liraya yaptırmışsın, bırak benzini arabadan çeksinler. Ben 60+kdv'ye yaptırdım :kutlama:

E seninkini Osman yaptı... Çok memnundun... Fiyat normal Bence... :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Memnunum zaten. Ama memnun olmam laf sokmama engel değil :D

Bir daha gidecektin Osman'ın yanına... Ne oldu o iş... ?

Yorum bağlantısı
Gürkan Üşenmez

Aracınızın ateşleme organlarıyla yakıt yollarının bakımını yaptırın. Bunun dışında hava filtresi değişimi. Komple bir bakım yani. Ancak durum daha hala çözümlenmediyse debriyaj balatanız ömrünü tamamlamaya yaklaşıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Siz Hasan Hoca'ya bakmayın... O kendi uyguladığı sistemi birde sizin araçta denemek istiyor.. :training1: Depoya katkı karıştırma işine ustalar pek sıcak bakmıyor...

Ortak , o depoya atılan katkı ile 50 dakika boyunca dönen katkı aynı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...