İçeriğe Yönlendir

Lpg ayarı hangi şartlarda bozulur

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

bu gün akünün sökülmesi gerekti malum lpg ecu suda oraya bağlı acaba ayarı bozmuş muyuzdur sanayiden eve gelene kadar bekledim ki aracın arıza lambası felan yansın anlayayım bi anormallik varsa ama yanmadı faikr yada zengin karışım için bekledim ama yok bi yerde okumuştum aracın lpg beyninde sorun varmış ve kutup başlarını söküp beklemizler resetlensin diye o alıma geldi bilgisi oaln var mı bu konuda

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

ben 5 defa söktüm kutup başını ,bozulabilir dendiği için gaz ayarına götürdüm usta bozulmamış dedi bende çıktım geldim.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

arkadaşlar bu konu bence önemli bilgi ve terübesi olanlar paylaşırsa sevinirim. mesala ayar durduk yere değişir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

brc de kutup başları sökülünce ayarlara bir şey olmuyormuş ustasından şimdi öğrendim

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

genelde bilinçli ustalar her standart bakımdan sonra ayar yapılması gerektigini söylüyorlar ama çogunlukta olan ustalar ise bisey olmaz abi bozulursa öyle getir ayar mayar istemez diyorlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
genelde bilinçli ustalar her standart bakımdan sonra ayar yapılması gerektigini söylüyorlar ama çogunlukta olan ustalar ise bisey olmaz abi bozulursa öyle getir ayar mayar istemez diyorlar

ayar zaten yeni yapıldı ustada alanında iyidir

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Benim kitim de akü,buji,hava filtresi gibi değişiklerden etkilenmez diyordu.

Ki çoğu marka(belkide hepsi) böyle olmalıdır.

Focuslarda akü kutuplarından biri -genelde eksi olanı- çıkarılıp geri takılırsa araç fabrika ayarlarına geri dönüyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fordlarda fabrika ayarı diye bir tabir yoktur. Sadece Akü - beyin sökülüp takılır ise 70 km gibi sıradışı çalışma davranışı oluşur ise normal karşılanmalı tabiri vardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Fordlarda fabrika ayarı diye bir tabir yoktur. Sadece Akü - beyin sökülüp takılır ise 70 km gibi sıradışı çalışma davranışı oluşur ise normal karşılanmalı tabiri vardır.

sıradısı derken ne gibi şeyler normal karşılanır :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Misafir
(düzenlendi)

Hazır konu açılmışken bir sorum olacak, geçen egzoz ucu taktırmak için sanayiye gittim, kaynak yaparken usta bir kablo ile akünün kutup başlarını birleştirdi. Bunun sebebi nedir? LPG ayarında bir soruna yol açar mı? (BRC kit)

Birde BRC nin kılavuzunda aküyü takviye filan yaparken kite ait bir sigortanın çıkarılması gerektiğini söylüyordu. Tüm bunları ezbere bilmek değil de mantığını kavramak istiyorum.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
(düzenlendi)

lpg ecu leri araç ecu lerinden farklıdır sıfırlama reset yoktur.sadece yazılımla her şeyi düzelir.

araç ecu leri + kutup başı sökülerek rest olur.- kutup başı etki etmez ve yaklaşık yarım saat civarı beklenmeli işin düzgün olması için tecrübe ile sabittir.

lpg ayarı bozulması bence şarta baglı degil en küçük nedenle bile ayar bozulabiliyor.bunun için umarım ilerde araç ecu lerinin mantıgını kullanırlar bu pahalı oldugu için yapılmıyor yada yapılamıyor. meşekkatli iş çünki orjinallik dışı işlemler odagını orjinal boyutta çalıştırmak her zaman zordur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
abi + kutup başını cıkarttım ve 15 dk bekledim geri taktım araç ecusu sıfırlandı. ama sen yarım saat diyorsun neden . ne gibi izlenimlerin oldu paylaşırsan sevinirim tşkler..

her hangi bir nedeni yok sadece emin olmak için yarım saat uygun diyorum.acele etmek gereksiz diyorum.10dk.da yeterli olabilir ama bu araçtan aracada farkeder diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...