İçeriğe Yönlendir

C-Max bakımı

Fikret Karaca

Recommended Posts

Fikret Karaca

Sevgili Arkadaşlar

2004 model C-max benzinli makinem daha 50500 KM de. trriger, devirdaim pompası, debriyaj baskı balata ve periyodik bakım( bujiler, hava filtresi, yağ, yağ filtresi, polen filtresi arka tekerlek fren balatası değişimi) yaptırmak istiyorum. zaten 53000 km de periyodik bakım km si geliyor. ama diğer ağır bakımları yaptırayımmı yoksa bir yıl daha ertelenekte fayda mı var.

sizlerin değerli görüşlerini almak istedim. yardımlarıız ve görüşleriniz için şimdiden tşekkür ediyorm.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Buji-fren balatalrı için kontrol sonrası değişime bakılır, km gelmese de yıl geçmiş, trgieri değişmekte fayda var tabii.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
(düzenlendi)

sevgili arkadaşlar

konuyu açalı 3.ncü günü oldu. sağolsun asdece çağlar bey den örei geldi. ama ben bu arada aracın bakım gününü belirledim. 28.02.2009 tarihinde bakımını yapacağım. bakım için gerekli malzemeleri aldım.

yapacağım işler:

1. bujiler

2.antifiriz

3.arka fren balatası

4.hava filtresi

5.yağ filtresi

6.polen filtresi,

7. triger set halinde

8. devirdaim,

9. v kayışı (vantilatör kayışı)

10. silecekler (banana 65/48) değişecek

debriyaj takımında sorun yok ama kontrol edilecek parça fiyatlatı toplam 450 tl tuttu. bakalım işçilik ne olacak. onuda bakımdan sonra yazarım.inşallah iyi olur. makinem daha 50500 km.de 2004 model c-max benzinli. darısı sizlere değerli arkadaşlar.

tarihinde Fikret Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
(düzenlendi)

Hayır

tanıdık bir usta

servis deneyimli özel bakılacak

servis çok astronomik rakam çıkardı. vazgeçtim

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
(düzenlendi)

bakalım artık. henüz konuşmadık ama tanıdık diye. neyse hakkı veririz helalinden.

100 tl ye halledecegiz gibi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Klima problemi varmıydı sizin arabada, bakılmışken oraya da bir el atıversinler araba ilk günkü gibi olur....Ustanın yeri nerede?

100 liraya hallederse usta epey ucuz olur bana göre, ben olsam 150 lira kesin alırdım... :angry:

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
(düzenlendi)

serkancım usta yetkili servis ustası. arabanın klima problemi yok ama daha önce foruma yazdım. çalışırken geriden geriye bir ses geliyorsu. fan hızı 1 de iken. hızlı devirler de onuda duymuyorum. ama klimasına da şazmaz da faruk usta var gaz eksikliği kontrolünü yaptıracağım. klimanın sesi için klima komresörünü değiştirmek istemiştim ama 1000 tl den 2300 tl ye kadar fiyat buldum. sıfırını. ama dediğim gibi kliması normal çalışıyor problem yok. o inceden inceye gelen sesi duymazsan. zaten binenler pek duymuyor. ben huysuzum herhalde.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

sorun yok yani. aracın bütün aksamı maşallah saat gibi çalışıyor. Allah nazardan korusun.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca
(düzenlendi)
fikret bey bahsettiginiz faruk usta elektrikçimi?

evet otokoç tan ayrılmış. elektrikçi. klimalara da bakıyor. iyi elektrikçi.

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

Nihayet aracımın bakımını bu gün yaptırdım.

yapılan işlemler;

1 periyodik bakım ( 5/30 yağ- yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, arka teker firen balataları değiştirildi)

2 triger seti değişti.

3 devirdaim pompasını usta değişmeye gerek görmedi.(ısrarlarıma rağmen)

4 antifiriz değişimi yapıldı,

parçalarını ***Reklama izin yok***.com.tr den sipariş verdim ertesi gün kargo elime ulaştı. parçaların toplamı 572 tl oldu. daha önce sehven 450 yazmışım doğrusu 572 tl dir. ustaya da makul fir el emeği verdim.Dost işi. bu ağır ve zahmetli bakım sayesinde otomobilim daha da yenilenmiş oldu. darısı sizlere

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...