İçeriğe Yönlendir

2002 Corolla HB SOL

Utku Çay

Recommended Posts

Utku Çay
Performans olarak focus1 ile karşılaştırıldığında nasıl acaba, 0-100 yada ara hızlanmalarda ?

vallahi hiç focus 1 sürmedim..

çok fark olmaz arada herhalde, biri birini 2 sn geçse ne olur geçmese ne olur....

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
ıyı gunlerde kullanın,masallah..

tşk ederim Bayram bey

bu yaptığımız far camı parlatmanın sonuçları....

sol farın ilk hali

65876557.jpg

sol farın son hali

28053657.jpg

sağ farın ilk hali (bu farda pek bi solma yoktu)

24882361.jpg

sağ farın son hali

89547198.jpg

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Çay
Çok güzel Utku.. Güle güle kullan...

tşkler

bizim kaportacı ustalar saolsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne kullandılar Utku..

Sırasıyla lütfen..

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Ne kullandılar Utku..

Sırasıyla lütfen..

sıfır numara su zımparası ile far camının üzerinden sürekli su dökerek farı zımparalıyoruz. bu işlemi farın soluk olan tabakası gidene kadar yapıyoruz. bu işlem bittikten sonra fara pasta atıyoruz ve ardından özel cilasından uyguluyoruz.

özel cilası

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

bu kullanılan malzemeyi işyerine toptancıdan aldırdım, benimkine de uygulamayı işyerinden yaptırdım, dolasıyla ben para ödemedim :nazar: ve linki örnek olsun diye ekledim...

daha doğrusu şöyle yazsam daha iyi olur

* ön-arka tampon boyama (metalik gümüş rengi, komple macunlandı, zımparalandı, bir güzel fırında boyandı, verniklendi)

* arabaya komple pasta cila atıldı

* farlar parlatlatıldı

bu işlemleri işyerinde 100 tl ye hallettirdim

Güle güle kullanın...

Biz de dün katıldık Toyota ailesine :( 2003 Avensis Elegant Executive aldık. Bugün sürme fırsatım oldu çok hoşuma gitti.

kaça aldınız...

çok güzel arabadır ama benzinli ise lpg takılamıyor...

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
herkese teşekkür ederim

120-130 un üstüne çıkacağımı hiç sanmam, içer benzini vallahi, yıllarca lpgli araç kullandıktan sonra şimdi benzinli araç kullacağım :nazar:

maalesef cc takılamıyor...

en az arıza çıkaran araba demek daha doğru

(bu konuda zaman zaman müşterilerle sorun yaşıyoruz, müşteri aldığı yeni arabada ufak bir arıza çıksa "hani arıza yapmazdı" diyor)

hiç bir şey mükemmel değildir.. dediklerinize katılıyorum..ama dilde çok dolaşıyor arıza yapmaz özelliği toyatanın... kullananlar çok memnun ve satmak istemiyor arabalarını..japonlar herzaman yaptığının hakkını helalince vermiştir.. tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın herzaman

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
25250 Tl ye aldık.

Valla yarın bizim ustaya götüreceğiz takacak lpg. Neden takılamıyor?

elegant executive ise 2000 motor ve direk injeksiyonludur, bundan dolayı takılamıyordu. belki son zaman takılmaya başlanmıştır ama motorunun direk injeksiyonlu olduğunu bilin ve ustanıza söyleyin yoksa boşu boşuna delmesin manifol

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

Arabamın tamponlarının boyanması, komple pasta cila çekilmesi ve farlarının parlatılması işlemleri bitti. Araba o kadar çok değişti ki arabayla alakası olmayan çaycı ablamız bile bu değişime çok şaşırdı. Çünkü soluk farlar, vuruklarla dolu tampon ve soluk boyanın verdiği dökülmüşlük görüntüsünden eser kalmadı....

19156576.jpg

15151424.jpg

55880577.jpg

28190209.jpg

57459996.jpg

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
araçla ilgili ilk izlenimlerim:

- aracın ses yalıtımı gerçekten iyi, soğuk kış günlerinde bile mıcırlı asfaltta lastik sesi rahatsız edici düzeyde değil, üstelik üzerindeki bridgestone b390 lara rağmen...

- bozuk yollarda bile aracın içinde hiç tıkırtı yok...

- yol tutuşu tatminkar, hb olmasının avantajıda var...

- dijital klima kullanımı gerçekten büyük kolaylık, dereceyi ayarlayın gerisine kendisi karar versin...

- performası çok iyi, gaza basınca tepkileri net..

- frenajı iyi, fren mesafesi kısa

- kontrol düğmelerinin yerleri bir kaçı dışında kolay erişilebilir yerde, dikiz aynasının düğmesinin ışıksız olması kötü, teypin direksiyon üzerinde kumandalarının yeri çok altta (tıpkı focusdaki gibi)

- araçta birçok göz var, cep telefonu koyacak yer bol, hani astradaki gibi değil

- arka diz mesafesi yeterli, bagajı yeterli büyüklükte, koltukları kadife olması güzel, derin bir göz sahip kol dayama var

Yazdığınız her şeye katılıyorum yalnız bagaj hariç çünkü 280 lt bagaj kapasitesi ile sınıfında en küçük bagaj hacmine sahip bir araç corolla hb :D

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Cillop gibi olmuş araban Utku Abi, kazasız belasız kullan...

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

utku bey araba süper olmuş,işi bilenin eline geçtiği belli olmuş. güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Utku Çay

herkese tekrar teşekkür ederim

bugün aracı biraz daha kullandım

araç izlenimlerine bir noktayı daha eklemem gerek

aracın direksiyonun yükseklik ayarı var ama derinlik ayarının olmaması büyük sıkıntı oldu benim için. maalesef direksiyon bana uzak kalıyor. enaz 3-4 cm daha bana yakın olması lazım...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Makyajlı kasalarda hem yükseklik hem de derinlik ayarı mevcut abi. Demekki makyajdan sonra eklemişler...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Türkkan

Merhaba Utku bey farlarınız inanılmaz bir değişim geçirmiş şaşırdım kaldım. beni ford focus c-max var sizin ustaya yaptırmaya çalışsak diyorum nasıl irtibata geçeriz.

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

hayırlı olsun güle güle kunlanın çok saglam e güzel bir araç....

Yorum bağlantısı
Samet Karabulut

araç çok güzel ama bence rüzgarlık diye ağlıyor..tekrar hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Arkadaşlar araç satılalı çok oldu, Yerinede Pug 307 geldi :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...