İçeriğe Yönlendir

Türklerin meslek yorumları

Levent Temel

Recommended Posts

Fırat Tarman
Fırat bey okuldaşız ha :D

Hadi ya? Sene?

Yorum bağlantısı
Mehmet İleri

hakan, sen .... uzmanıyım deyince uzman çavuş musun diyen hiç olmadı mı?

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Eşek, iyi bir yol mühendisidir: Yokuşları en fazla yüzde yedi eğimle ve kısa mesafelerde virajlar alarak çıkarmış.

Hani bu konuda çoğumuzun bildiği meşhur bir Kayseri fıkrası vardır:

1950'li yıllarda Amerikalı mühendisler gelmiş türkiye'ye. Bir kısım imar çalışmalarına rehberlik ediyorlarmış. O zamanlarda yol güzerg

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
(düzenlendi)
Buradan bölüm belli oluyor.

Dönem olarak 98-2003.

Benim 82-87 olduğum düşünülürse, karşılaşmamışızdır :D Yaşlandık be ;)

tarihinde F?rat Tarman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Makina, Elektronik, Ziraat Mühendislerine Askerde Sooruyu Ben Soruyorum..

İleri Çıkmak İsteyen Varmı :spiteful:

içimde Erik Kurusu Kalmış Kıllık Değilmi

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Temel
(düzenlendi)
Makina, Elektronik, Ziraat Mühendislerine Askerde Sooruyu Ben Soruyorum..

İleri Çıkmak İsteyen Varmı :spiteful:

içimde Erik Kurusu Kalmış Kıllık Değilmi

çok kötüsün be ağa :spiteful:

tarihinde Levent Temel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

yenice kaymakam olmuş birisi köyüne gider, annesi sorar:

-oğlum noldun? o da cevap verir: -kaymakam oldum anacııım.

annesi biraz yüreği burkuk:

-A evladım biraz daha okusanda ormancı olsaydın ya! ! !

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir
(düzenlendi)

geçenlerde bir hatim duasına gittim. kur'anı okudum, duayı bitirdiğim sırada kadınlardan birisi:

"-hocam dün akşam bir rüya gördüm, anlatayım dinle bir bak! banada tabirini ediver.

-Ablacığım ben rüya tasvir etmem bana bu konuda bişey sorma! deyinde kızar gibi oldu.

-E oğlum sen hoca değil misin?

-hocayım abla!

-nasıl hocasın sen? ne iş yaparsın? bir rüyayı bile açıklayamıyorsun.

-bana ne abla rüya tabirlerinden, ben rüya tabir etmekle mükellef değilim ki, dinimizi tebliğle mükellefim."

- o nasıl oluyormuş evladım?

-ablacığım, elimden geldiği kadar herkese dinimizi anlatmaya; Allah neler buyurmuş? Hz. Peygamberin Kur'an uygulamaları nasıl olmuş? bunları elimden geldiği kadar anlatmaya çalışıyorum. gözümde cami işleri bile bazen bu meselenin yanında 2. sırada geldikten sonra rüya tabirini hiç yapmam." dediğimde de kıyamet koptu.

kendi aralarında hafif bir sesle:

"-bu daha tam hoca olamamış, bir rüyayı bile tabir edemiyor." deyip bana dönerek çok kızgın bir edayla:

"-yazıklar olsun sana! bizde seni hoca bilirdik, sen daha yarım hoca bile olamamışsın. olsa olsa senden anca çeyrek hoca olur."

tarihinde Abd tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Temel
geçenlerde bir hatim duasına gittim. kur'anı okudum, duayı bitirdiğim sırada kadınlardan birisi:

"-hocam dün akşam bir rüya gördüm, anlatayım dinle bir bak! banada tabirini ediver.

-Ablacığım ben rüya tasvir etmem bana bu konuda bişey sorma! deyinde kızar gibi oldu.

-hocayım abla!

-bana ne abla rüya tabirlerinden, ben rüya tabir etmekle mükellef değilim ki, dinimizi tebliğle mükellefim."

-ablacığım, elimden geldiği kadar herkese dinimizi anlatmaya; Allah neler buyurmuş? Hz. Peygamberin Kur'an uygulamaları nasıl olmuş? bunları elimden geldiği kadar anlatmaya çalışıyorum. gözümde cami işleri bile bazen bu meselenin yanında 2. sırada geldikten sonra rüya tabirini hiç yapmam." dediğimde de kıyamet koptu.

"-bu daha tam hoca olamamış, bir rüyayı bile tabir edemiyor." deyip bana dönerek çok kızgın bir edayla:

"-yazıklar olsun sana! bizde seni hoca bilirdik, sen daha yarım hoca bile olamamışsın. olsa olsa senden anca çeyrek hoca olur."

:)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

-hocayım abla!

O da ayrı bir durum zaten, dinle ilgisi olsun olmasın, herşeyin dini yönünü soranlar çoktur hocalara...:D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
E Cenk. Sen de hocasın. Sana da soralım. Klima kullanmak caiz midir?

Caizdir, tabi aşırı enerji harcamamak şartıyla...:D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

-Olm kazanmışın sonunda okulu,hayırlı olsun. Hangi okuldasın?

-Gazi dayıcım.

-Güzel,aferin bölüm neydi?

-İstatistik.

-Hmm,iktisat iyi bölüm,iyi bölüm,aferin böyle devam et.

:D

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Son günlerde sıkça duyduğum bir söz

- Krizde sizin işler açılıyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet İleri

kriz ortamlarında sorunlar adliyeye taşınmadan kaba kuvvetle çözülür ortaam..

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir
E Cenk. Sen de hocasın. Sana da soralım. Klima kullanmak caiz midir?

heyyyyytttttt noluyor burda!!!!!!!!!

burda fetva makamı benim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
heyyyyytttttt noluyor burda!!!!!!!!!

burda fetva makamı benim.

Ben yırttım ya.. en çok buna seviniyorum... :dil:

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

-hocayım abla!

Çeyrek ağa'yı duymuştum da çeyrek hoca'yı duymamıştım,şükür onuda duydum. :dil:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
Sen hiç yazları damda yattın mı?

Bizim ilçede yazın hep damlarda yatılır:) Süper olur ya yıldızların altında...:rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...