İçeriğe Yönlendir

Yeni fiesta 1.4 TDCI test sürüşü

Önder Başböyük

Recommended Posts

Önder Başböyük

arkadaşlar bugun yeni fiestayı test ettim.

1.4 TDCI 90 hp en dolu modeli test ettim

dış aksam çok çekici ama aynı şeyi iç kısım için söyleyemeyecegım

gogus çok önde ve arabanın içinde hareket etmek çok zor özellıkle arka koltukarın darlıgı yuzunden arkadasım oturamadı bıle

ben bır öncekı kasayı kullanıyorum kesınlıkle daha genıs.

motorun sesi içeriye çok az gelıyor, hızlanması ve torku yeterlı duzeyde, bırde frenleri çok begendım araba yere basıyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

genelde test aracı 1.4 tdci titanyum :rolleyes: yani kocaelinde nazerde de esotoda öyle

şirin araçlar az da yakıyor

bu arda bu gün showroomlar tıklım tıklımdı fait reno honda ford :D

punto 1.3 multijet 90 hplik emotion sadece cam tavan yok 28.4 bin tl yakın zamanda %5 lik bir zam gelcekmiş fiestaya rakip bir araç (esp gibi donanımları ile üstün)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
muhtemelen 1.6 tdci 90 ps olacaktı

Bencede 1.6. Önder arkadaşımız karıştırmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

1.4 benzinli 96 hp,1.6 tdci 90 hp. 1.4 tdci'ı yine aynı motor galiba.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Bencede 1.6. Önder arkadaşımız karıştırmış olabilir.

ankara tur otoya sordum 1.6 TDCI türkiyede yokmus su anda

muhtemelen

1.4 Duratec 96PS benzinli 'dir...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yeni kasa Fiesta'nın 1.6 TDCI'ı olmayabilir emin değilim ama eski kasada 1.6 TDCI 90 Ghia'lar var.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Yeni kasa Fiesta'nın 1.6 TDCI'ı olmayabilir emin değilim ama eski kasada 1.6 TDCI 90 Ghia'lar var.

fakat abimiz yeni fiesta diyor... arkası dar filan diyor...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

1.6 benzinli 120 lik de var fiestada ama yine yok tabi bizde. Belki ilerde S serisi kapsamında getirirler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet 1.4 tdci 68 1.6 tdici 90 arasında da 1.5 -2 milyar fark vardı galiba

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Şimdiki aklım olsa kesinlikle 1.6 TDCI alırdım. 1.4 TDCI kötümü? Hayır değil ama 1.6 TDCI daha keyifli. Yakıt, vergi olarak fark yok. Niye 1.6 TDCI olmasın ! Büyük motor herzaman iyidir.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Şimdiki aklım olsa kesinlikle 1.6 TDCI alırdım. 1.4 TDCI kötümü? Hayır değil ama 1.6 TDCI daha keyifli. Yakıt, vergi olarak fark yok. Niye 1.6 TDCI olmasın ! Büyük motor herzaman iyidir.

dizel 1,6 c max kullanıyorum bazen vites geçişlerinde araç altımdan kayıp gidecek zannediyorum, o kadar çabuk devir yükseliyorki

araçtan korkuyorum ama sürüş keyfi güzel güçlü motorda

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

1.6 90 ps bizde iki tane siyah vardı 1 milyar oynamıyordu 1.4 le arasında.satıldı ama bu ind le araba kalmadı ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

avatar resmindeki focus st ingilteredemi çekildin fotoyu

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Focus ve c-max larda kullanılan 1.6 109 Hplik motor çok hoşuma gidiyor.

1750 devirde yüksek bir tork başlıyor, bu tork 3500 devirlere kadar sürüyor ve ondan sonra tork azalmaya başlarken hp artmaya başlıyor ve tork azaldı derken 109 hp devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Focus ve c-max larda kullanılan 1.6 109 Hplik motor çok hoşuma gidiyor.

1750 devirde yüksek bir tork başlıyor, bu tork 3500 devirlere kadar sürüyor ve ondan sonra tork azalmaya başlarken hp artmaya başlıyor ve tork azaldı derken 109 hp devreye giriyor.

hele bilo gibi chip olayı olduktan sonrasını düşünemiyorum bile

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
avatar resmindeki focus st ingilteredemi çekildin fotoyu

Evet Fatih bey. Türkiye'de hic görmedim. İngiltere'de de 1 tane gördüm. Fiesta her köşe başında vardı. Normal focusta her köşe başında vardı.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Evet Fatih bey. Türkiye'de hic görmedim. İngiltere'de de 1 tane gördüm. Fiesta her köşe başında vardı. Normal focusta her köşe başında vardı.

istanbul beylikdüzünde adamın biri sahibinden com da satıyordu 80.000 tl civarıydı şimdi ilan yok,bende hiç rastlamadım ama illaki türkiyede vardır,e bay co.uk de deli gibi satılıyo ortalama 10.000 paund falan direksiyon ters olmasa alıp gelesi geliyor insanın

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Türkiye'de 2.0 altı araçların vergisi %60 küsür iken 2.0 üstü aracların vergileri %60 küsür olunca yollarda göremiyoruz.

100 000 TL'ye aldığımız araba 40 000 TL, 60 000 TL kasaya...

40 araba, 20de vergi al neyine yetmiyo... Zaten o araba çok yakıyor, sen gene onun yakıtından aldığın vergi ile doyarsın...

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben bu gün bir tane 4 kapı gri hb st gördüm pistte ama önce çakma dedim sonra sağına soluna iyi baktım (göstergeye bakmadım çok millet kıllanmasın diye dıştan veön koltuklar st gibi duruyordu jant tamponlar st yazıları çift egsoz

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bazı yabancı sitelerde de 4 kapı ST'ye rastlamıştım.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)
ben bu gün bir tane 4 kapı gri hb st gördüm pistte ama önce çakma dedim sonra sağına soluna iyi baktım (göstergeye bakmadım çok millet kıllanmasın diye dıştan veön koltuklar st gibi duruyordu jant tamponlar st yazıları çift egsoz

belki f2 hatcback alıp st ye dönüştürmüştür

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
belki f2 hatcback alıp st ye dönüştürmüştür

olabilir şık bir şeydi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...