İçeriğe Yönlendir

Ecu tamir takımı

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Yavuz Serhat Karanaz

merhaba ecu yani lpg beyni tamir takımı oluyormuş, değişimini tavsiye edermisiniz tamir takımı olarak bir sıkıntısı olurmu tamir takımı 120tl ecu sıfır 450tl.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
merhaba ecu yani lpg beyni tamir takımı oluyormuş, değişimini tavsiye edermisiniz tamir takımı olarak bir sıkıntısı olurmu tamir takımı 120tl ecu sıfır 450tl.

Herhalde ecu değil buharlaştırıcı regülatör tamir takımını kastediyorsunuz.50000 km de bir değişmesi tavsiye ediliyor diye biliyorum.Bence çok fark varsa sadece tamir takımını değiştirmek mantıklı.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

bence aracınız yakıt tüketiminde ve çekişinde problem yoksa ikisini de değiştirmeyin, ha ben ille değiştireyim içim rahat etsin diyorsanız, tamir takımını değiştirmek yeterli diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

özgür bey şu beyin olanı diyorum büyük bir fişe benzeyen bir aparata bağlanıyor.

bence aracınız yakıt tüketiminde ve çekişinde problem yoksa ikisini de değiştirmeyin, ha ben ille değiştireyim içim rahat etsin diyorsanız, tamir takımını değiştirmek yeterli diye düşünüyorum.

yakıtta biraz artış var erkan bey herşey normalin üstünde normal denemelik bir beyin taktılar 2 kez dene dediler denedim 10ytl gazla eski yakışından 10km farketti, usta daha bu sıfır değil dedi beyin için , sıfır olsa dahada az yakar dedi ama tamir takımını clubümüzdeki bu işten anlayanlara sormadan acele karar vermeyim dedim.

tarihinde Yavuz Emrem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
yakıtta biraz artış var erkan bey herşey normalin üstünde normal denemelik bir beyin taktılar 2 kez dene dediler denedim 10ytl gazla eski yakışından 10km farketti

eski tüketime göre 10 km farkettiyse bence kullanım ve hava şartlarının durumu gibi etkenleri de göz önünde bulundurursak, yeni bir beyin takmanın pek bi anlamı yok gibi, zaten fiyatı da pahalı değmez, bence bi de lpgcinizden yapabiliyorsa aracınızın lpgsinin eski beynini taktırıp denemelik yeni tamir takımı takmasını isteyin ve yakıt tüketimini bu şekilde bir daha hesaplayın, yakıt tüketiminizi aynı yol ve hava koşulları ile birlikte mümkün olduğunca aynı hızlarda aracınızı kullanarak hesaplamanız daha gerçek sonuçlar verecektir (90 km sabit hızla 100 km de kaç litre yakıyo gibi).

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
Bunu çok söyledim ama Yavuz illa 10 liralık gazla deniyor. Napalım kendi test tekniği buymuş.

hakan abi bitanesin sen çok yaşa canım abicim adamlar beyni 1saatliğne verdiler 10ytl gazla o kadar yol imkanım oldu 50tl alsam 1saatte nerelere gidiyim ankarada.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

bu sorunu tekrar gündeme taşıma durumundayım,aracım 245bin civarında yakıyor km de 5 kez doldurdum depoyu hemen hemen yakın rakamlar çıkıyor lpg ciyi aradım ecu için 450tl diyor tamir takımı olmaz diyor ecu için adamlara diyorum elinizde fazla ecu varsa az kullanılmış deneyim garantiyse alıyım oda yok bana bi yol gösterin ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
bu sorunu tekrar gündeme taşıma durumundayım,aracım 245bin civarında yakıyor km de 5 kez doldurdum depoyu hemen hemen yakın rakamlar çıkıyor lpg ciyi aradım ecu için 450tl diyor tamir takımı olmaz diyor ecu için adamlara diyorum elinizde fazla ecu varsa az kullanılmış deneyim garantiyse alıyım oda yok bana bi yol gösterin ne yapmalıyım.

Bu değerler şehiriçimi?Benzinde şehiriçi ve şehirdışı sarfiyat nedir?

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

şehir içi lpg tüketimi böyle ,benzinde hiç ölçme fırsatım olmadı açıkçası.hakan abi gerçekten çok yakıyor ecu beyni değişicek ama 400 450 tl de bence kısa dönem sürecinde fazla 400tl aşşağısa satarım benim işime gelir.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

abi vallahi bende o kadar çok merek ediyorum ki benzinde ne kadar yaktığını ama 200tl ye doluyor depo.ecu beyni alırım daha iyi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Benzinde şehiriçi ve dışındaki sarfiyat mutlaka biliinmeli.Belki motor ve sensörlerle ilgili bir sıkıntı olabilir.Bunlar bilindikten sonra Lpg konusuna odaklanılır.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

haftada 10 tl benzin doldurtuyorum hakan abi :yes:

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
(düzenlendi)

hakan abi günlük 30km garanti .o zaman şöyle soruyum hakan abi bu ecu dedikleri şey arıza vericek cinsten bir parçamı yada sıkmı arıza çıkarır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Ecu nun tamir kiti diye birşey duymadım.Buharlaştırıcı regülatörün tamir kiti var ama. Eğer gerçekten beyinde yani ecu da ise problem kiti tamamen değiştirmeden fayda sağlanabileceğini açıkçası düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Talip Eren

bende ilk defa duyuyorum ecu tamir takımını,buharlaştırıcı regülatörede beyin diyenler çok,karışmasın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...