İçeriğe Yönlendir

Hoparl&#246r..

Beyhan Yılmaz

Recommended Posts

Beyhan Yılmaz

Arkadaşlar biliyorum bu konu çok tartışıldı çok konuşuldu ama inanın ben o okuduklarımdan hiçbirşey anlayamadım sizlere birkaç sorum olacak..

Öncelikle connectimin hiç bass ları olmayan çırtlak ses çıkaran hoparlörlerimi değiştirmek istiyorum..13 cm diye aklımda kalmışlar, 16 cm takılırmı takılırsa nasıl takılık kesme biçme olur mu?İstediğim höparlör güzel olmalı fakat en iyisini getiripte anfi bağla istemiyorum çıkarıp takıp biraz daha tok net bir ses istiyorum.Bunun vatı benim teybime göre max. ne kadar olmalıdır?Mesela __BU__nasıl birşeydir sizin tavsiye ettikleriniz varmıdır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

13 harici montaj için çekeceğiniz çileye değmez, linkteki gibi bir hoparlör en iyi ve basit çözüm.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Peki kaç vat olmalı vatın yüksek olması nasıl bir sonuç almama sebeb olur için orjinal teybi için kaç vat almalıyım sizce?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Abi gel Sana çankayadan 50-60liraya pioneer alalım 13cm. Ucuz ve kolay çözüm...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Ya Onur hoparlörlerimi Bulgaristandan alıcam sorun değil o yüzden şöyle modeller tavsiye etseniz tam süper olucak..

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Teyp çıkışı için söleyin alın...Pioneer alpine hertz bu markalara bakın modellerden çok fark etmez...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teybiniz orjinal kaldığı sürece 13 cm hoparlörde her türlü Watt seçenği uygundur.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Tamamdır çok teşekkür ettim arkadaşlar..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Beyhan Yılmaz

Hoparlör alıcam Sinan bu hafta sonuda hiç bir bilgim fikrim yok alırken neye bakmam biraz basslı olması için neye bakmam gerek aradığım bilgiyi içime sinecek şekilde alamadım...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Anlıyorum Hakan Bey`de şimdi benim hoparlörlerim sanırım çok dandik ben F1`e biniyorum aynı cd çalar süper ses var benimkinde hiç birşey yok yanı alırken ben arkasını okurken mesela max 200 watta kadar 4 ohm işte bilmem ne kadar bilmem ne falan bunları öğrenmek bilmek istiyorum aslında yani bilinçli alıcı :nazar:

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Tamam işte. O zaman dediğim gibi. Yani orta yollu kaliteli hoperlör alınacak. Bas o kadar kuvvetli olmayacak.

Yahu Hakan bende orta yollu hoparlörü seçmeyi bilmiyorum Türkiyeden almayacağım adama nasıl anlatacağım yani kendim birşeyler bilmeliyim kriterleri neler :nazar:

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
O zaman marka ile anlatmak lazım. Zira diğer türlü ohm'u şöyle, max. gücü böyle anlatmak daha zor olur. İşte JBL'in 5x7'lik hoperlörü gibi.

Hıh bu işte mesela orda karşıma kenwod ve paynır çıkıcak mesela DSN ile baslayan modellerden alabilirsin gibi 5*7 ne mesela :nazar:

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
O kadarını da Sinan söylesin, Tansel söylesin, CUB söylesin. O kadarını hakkaten bilmiyorum :nazar:

Ama sen anladın beni :D Dediğin çok doğru ama almışken kötünün iyisi olsunki değiştirdiğime deysin :) burda olsa adama anlatır alırım :) orda büyük mi mağazadan kimseye sormadan içinden seçip alıcam :)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Fiyatlar orada çok mu ucuz? Çünkü burada bahsettiğimiz hoperlörler çok da pahalı değil. Bir ara Mehmet abi 80 liraydı galiba 4 tane almıştı.

Tam yarı yarıya mesela ben burda 300 lira olan 13 cm lik bir hoparlörü orda 150 ye alıcam gibi düşüncem var o yüzden bu kadar sorularım var :nazar: neler önemlidir gibi..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sayın Hakan Gürsoy ; Kalbim kırıldı ama beni sölememişsiniz :)

Tam yarı yarıya mesela ben burda 300 lira olan 13 cm lik bir hoparlörü orda 150 ye alıcam gibi düşüncem var o yüzden bu kadar sorularım var :p neler önemlidir gibi..

Abi; 13cm, 300tl ye hoparlör nerde var merak ettim :)

Ayrıca teybin belli, Ses kaliten belli, wattın belli vutun belli napcan uçupta. En kral pioneer oval hoparlör 120tl.

ohmla falan uğraşma. Sesnin aracından ses çıkmamasının sebebi yalıtımla alakalı.

Connectlerin kabin ölçüleri focusla,fiestayla falan aynıysa, Emin ol zaten kabinlerde aynıdır.

Ha değilsede bana biri söylesin ne olduğunu ölçülerin bende ona göre tavsiyede bulunayım. gerekirse bulgaristanla aynı fiyata ayarlarım :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...