İçeriğe Yönlendir

2000 explorer 5.0

Serkan Çok

Recommended Posts

Serkan Çok

arkadaşlar merhaba

6-7 aydır bir amerikan olan explorer sahibiyim

uzun yıllardır motor sesine olan düşkünlüğüm arkadaşlarım ve dostlarımca bilinmektedir.

sonunda bu zevkimi yaşayabilmek için 5.0 explorer aldım.

araç düşündüğümüz çok üzerinde beni mutlu etti(vergi zamanı ve servise uğramadığım zamanlarda. :p )

aracı aldığımdan beri antalya istanbul g.antep dolaştım 10.000 km yaptım ve aracım 110.000 km. oldu .

tek sıkıntım sanırım katalitik konvektörde bulmaya çalışıyorum tabii burada fiyat çok önem arz etmeye başladı.

aslına bakarsanız fiyatı biraz aşağıya çekile bilse ve istediğiniz zaman bulabilseniz(parça anlamında) her türk vatandaşının sahip olması gereken güzel araçlar.

elimde olan birkaç fotoğrafıda ekliyorum tavsiye öneri dikkat edilecek konular hakkında yanıtlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

teşekkür ederim.

syg.

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

Sizin için bir kaç tel konuşması yaptım ; daha önceden foruma koymuş olduğum tor otoyu aradım , onlar başka yere yönlendirdi , oradan Cengiz beyle konuştum ve sizi hatırladı. Ankara'dan da sorulduğunu söyledi , sanırım o da sizsiniz fiyat olarak 1200 TL verdiler elerinde olduğunu söylediler ama sanırım size de aynı bilgiler verilmiştir, açık söylemek gerekirse daha uygun bir fiyat bulmanız zor gibi geliyor ne kadar doğru olur bilemiyorum ama 1200 lira ona vermektense söküp atmayı tercih ederim ; ama dediğim gibi her hangi bir sıkıntı yaratmayacaksa.

Benim daha önce kullandığım Mercedes, Nissan, Citroen, Pegout , Volvo gibi araçlarda sökmüş ve o sakilde kullanmıştım. Yine parça çok yüksek fiyat olduğu için. Söküldüğünde motor çok daha rahat çalışıyor ve performansıda artıyor.

Bu arada benim aracım 145 bin oldu ama hala bir sıkıntı yok , o parçada bir darbe almadıktan sonra dediğiniz km de tıkanması çok zor.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

güzel araç,güle güle kullanın yakıt olayıda güzeldir tahminimce :D

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
sızın ıcın bır kac tel konusması yaptım dahaonceden forma koymus oldugum tor otoyu aradım onlar baska yere yonlendırdı oradan cengız beyle konustum ve sızı hatırladı ankaradanda soruldugunu soyledı sanırım oda sızsınız fıyat olarak 1200 tl verdıler elerınde oldugunu soyledıler ama sanırım sızede aynı bılgıler verılmıstır acık soylemek gerekırse daha uygun bır fıyat bulmanız zor gıbı gelıyor nekadar dogru olur bılemıyorum ama 1200 lıra ona vermektense sokup atmayı tercıh ederım ama dedıgım gıbı her hangı bır sıkıntı yaratmıyacaksa benım daha once kulandırım mercedes nıssan citroyen pegout volvo gıbı araclarda sokmus ve osekılde kulanmıstım yıne parca cok yuksek fıyat oldugu ıcın sokuldugunde motor cok daha rahat calısıyor ve performansıda artıyor bu arada benım aradım 145 bın oldu ama hala bır sıkıntı yok o parcada bır drbe almadıktan sonra dedıgınız km de tıkanması cok zor

birkaç kişiyle görüştüm

atsam bu araçlarda gaz sensörlerinin heryerde olduğu egzoz çıkış ve egzoz giriş sensörlerinin gazı test edip ona göre ayarlama yaptığı ve buna göre yakıtı ayarladığı bilgisini verdiler.

buda uyarıları ve yakıt sarfiyatını ve performansını etkilediğini söylediler.

araç oldukça teferruatlı heryerinde birşeyler var el kitabınıda bulamadım onun için şuan öğrenmekle geçiyor.

tahmin üzerine hareket ediyorum şuan arabam bence çok temiz her problemi anında çözülmüş şimdiye kadar aslında bu zevki uzun yıllar yaşamak istiyorum arabaya zarar vermekte istemiyorum.

arkadaşların telefonunuda verebilirsen çok sevinirim.

vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
güzel araç,güle güle kullanın yakıt olayıda güzeldir tahminimce :D

araç çok sıkıştırırsanız neredeyse 1lt/1 km

ancak güzel güzel kullanırsanız 4-5 km/1 lt

gaz sistemi var priz taktırdım inşallah iyi yapmışımdır ama yarı yarıya düştü.

haftasonu g. antepe gidip geldim

120-160 km/h arabayı kitlediğimde yolun durumuna göre 295-340 kr./km ödedim

aracın en güzel tarafı yumuşak kullandığında 1.5-2 d/dk da vites atması

ama sesi ........... :D

biraz daha güzelleştireyim dedim ama arkadaşlar bozma arabayı diye tavsiyede bulundular

bende bildikleri vardır diye dokunmuyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Gene arabamdan soğudum :D Süper makinaa...Güle güle kullanın...

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Gene arabamdan soğudum :D Süper makinaa...Güle güle kullanın...

çok teşekkür ederim

sırtımızdaki vergi ve yakıt yükünü biraz hafifletebilsek

hepimiz için ideal ve hakettiğimiz araçlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sızın ıcın bır kac tel konusması yaptım dahaonceden forma koymus oldugum tor otoyu aradım onlar baska yere yonlendırdı oradan cengız beyle konustum ve sızı hatırladı ankaradanda soruldugunu soyledı sanırım oda sızsınız fıyat olarak 1200 tl verdıler elerınde oldugunu soyledıler ama sanırım sızede aynı bılgıler verılmıstır acık soylemek gerekırse daha uygun bır fıyat bulmanız zor gıbı gelıyor nekadar dogru olur bılemıyorum ama 1200 lıra ona vermektense sokup atmayı tercıh ederım ama dedıgım gıbı her hangı bır sıkıntı yaratmıyacaksa benım daha once kulandırım mercedes nıssan citroyen pegout volvo gıbı araclarda sokmus ve osekılde kulanmıstım yıne parca cok yuksek fıyat oldugu ıcın sokuldugunde motor cok daha rahat calısıyor ve performansıda artıyor bu arada benım aradım 145 bın oldu ama hala bır sıkıntı yok o parcada bır drbe almadıktan sonra dedıgınız km de tıkanması cok zor

Üzerinde i harfi (yazıyla i) olamayan bu klavye hangi dile ait..

Bir kaç defa okudum ama anlayamadım yazıyı..

Ben mi anlama özürlüyüm bilemedim..

Bu durumu bana açıklayan biri olmazsa sileceğim bu mesajı...

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Sizin için bir kaç tel konuşması yaptım ; daha önceden foruma koymuş olduğum tor otoyu aradım , onlar başka yere yönlendirdi , oradan Cengiz beyle konuştum ve sizi hatırladı. Ankara'dan da sorulduğunu söyledi , sanırım o da sizsiniz fiyat olarak 1200 TL verdiler elerinde olduğunu söylediler ama sanırım size de aynı bilgiler verilmiştir, açık söylemek gerekirse daha uygun bir fiyat bulmanız zor gibi geliyor ne kadar doğru olur bilemiyorum ama 1200 lira ona vermektense söküp atmayı tercih ederim ; ama dediğim gibi her hangi bir sıkıntı yaratmayacaksa.

Benim daha önce kullandığım Mercedes, Nissan, Citroen, Pegout , Volvo gibi araçlarda sökmüş ve o sakilde kullanmıştım. Yine parça çok yüksek fiyat olduğu için. Söküldüğünde motor çok daha rahat çalışıyor ve performansıda artıyor.

Bu arada benim aracım 145 bin oldu ama hala bir sıkıntı yok , o parçada bir darbe almadıktan sonra dediğiniz km de tıkanması çok zor.

bu sanırım uygun olur

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

serkan bey bana verılen ılk numara 0212 253 02 17 cengiz bey kendisi orada degildi busefer iiiiiiiii lere dikat ediyorumki herkes okusun :) neyse oradanda 0212 328 35 71 numarayı verdıler ben uradan ulastımkendisine sanırım he ıkı yerde taksımde yıne soylene fiyat 1200 tl birde elkıtabını bulamadım demısınız bana bır mail adresi verşrenız user manuel i ben ınterneten buldum ama burda sizin istediginiz bilgiler yok sadece gosterge bılgılerı havali amartisorler le ılgılı bılgıler hangı dugme ne işi yarar gibi temel bilgiler var bıde bır sorum olacak sızın aracta da sofor tarafındakı guneslıkte seskayıt sistemi var mı ?

araç çok sıkıştırırsanız neredeyse 1lt/1 km

ancak güzel güzel kullanırsanız 4-5 km/1 lt

gaz sistemi var priz taktırdım inşallah iyi yapmışımdır ama yarı yarıya düştü.

haftasonu g. antepe gidip geldim

120-160 km/h arabayı kitlediğimde yolun durumuna göre 295-340 kr./km ödedim

aracın en güzel tarafı yumuşak kullandığında 1.5-2 d/dk da vites atması

ama sesi ........... :)

biraz daha güzelleştireyim dedim ama arkadaşlar bozma arabayı diye tavsiyede bulundular

bende bildikleri vardır diye dokunmuyorum.

bende sirali sistem var sehir icinde 400 lira yakiyor gas ı benzinde sanirim 1 1200 arasi cikar arac sehir icinde özellikle tarafikte içiyor resmen ama arac 130 170 arası ki 2500 3000 devirde goruyor bu hizi ozaman bir cok 2000 motor aractan az yakıyor ekranda gordugum verıler sehir içi otalama 20 22 lıtre sehır dısı 15 ıla 17 lıtre

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Sizin klavye de ı harfi de var, i harfi de var gördüğüme kadarıyla. Bunların yanında muhtemelen nokta(.), virgül(,) gibi işaretler de vardır.

Murat bey, amacımız sizi sıkmak değil yanlış anlamayın ama bizim en büyük farklarımızdan birisi de, dilimize ve yazım kurallarına sahip çıkmaktır. Bu sayede gün getikçe geri götürülmeye çalışılan dilimiz ve kültürümüzü korumak adına az da olsa katkı yapmayı hedefliyoruz. Hem de yazdığımız mesajlar herkes tarafından göz ve beyni yormadan rahatça okunabiliyor. Bu sebeplerden dolayı sizden ricam, mesajlarımızı yazarken biraz daha dikkat edelim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
serkan bey bana verılen ılk numara 0212 253 02 17 cengiz bey kendisi orada degildi busefer iiiiiiiii lere dikat ediyorumki herkes okusun :) neyse oradanda 0212 328 35 71 numarayı verdıler ben uradan ulastımkendisine sanırım he ıkı yerde taksımde yıne soylene fiyat 1200 tl birde elkıtabını bulamadım demısınız bana bır mail adresi verşrenız user manuel i ben ınterneten buldum ama burda sizin istediginiz bilgiler yok sadece gosterge bılgılerı havali amartisorler le ılgılı bılgıler hangı dugme ne işi yarar gibi temel bilgiler var bıde bır sorum olacak sızın aracta da sofor tarafındakı guneslıkte seskayıt sistemi var mı ?

Murat Bey, Cihan'da söylemiş, amacımız sizi sıkmak değil.. Ama okuyanların sıkılmamasını sağlamak yegane amacımız..

Bu tarz mesajların forumda yayınlanmasına izin veremeyiz..

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

bende sirali sistem var sehir icinde 400 lira yakiyor gas ı benzinde sanirim 1 1200 arasi cikar arac sehir icinde özellikle tarafikte içiyor resmen ama arac 130 170 arası ki 2500 3000 devirde goruyor bu hizi ozaman bir cok 2000 motor aractan az yakıyor ekranda gordugum verıler sehir içi otalama 20 22 lıtre sehır dısı 15 ıla 17 lıtre

Murat bey ilginize teşekkür ederim

mikrofonu ilkkez sizden duydum

bana serkan.cok@ingbank.com.tr

adresinden ulaşabilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

bu arada birşey sormak istiyorum

motoru yıkamayın problem yaşarsın deniyor.

bunun bir yolu varmı sonrasında başımızı ağrıtmayacak

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Çok

arkadaşlar iyi geceler foruma ilk katıldığımda arabamın fotoğraflarını sizlerle paylaşmıştım

ogünden bugüne son fotoğrafta lastiğin altındakinin ne olduğunu soran olmadı?

şimdi belki dikkatinizi çeker.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

O motor sesini duydum gerçekten etkileyici.. Gaza bile bastım :) Harika bir şey.. Ben farketmiştim ama hakikaten ne o Serkan abi?

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

valla süper tahmin

yurt dışından kardeşim getirtiyor gatec şimdide roda diye bi alman firmasının distiribütörlüğünüde aldık

ben hürriyet gazetesi için acımasız testlerden geçirdim onların fotoğrafı

onlarıda kleyeyim bir görün .

görüşlerinizide paylaşırsanız sevinirim

bunlar da acı görüntüler

.

.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Maşallah kazasız belasız...

Yalnız kat a o kadar para vermeye gerek yok...Ebay e bakmanızı tavsiye ederim , aftermarket ürünler bile çok uygun kalıyor sizin söylediğiniz fiyatın yanında :p

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

4000 dolar + kdv den başlıyor

ama bi modelinin bataryası 24 saat gidiyor sadece gece görüş gözlüğüyle çalışan modelleri var.

gavur yapmış gerçekden

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...