İçeriğe Yönlendir

Kayıs b&#246lgesinden gelen ses

Vahittin Teker

Recommended Posts

Vahittin Teker

Öncelikle iyi akşamlar.

kıştan bu tarafa ara ara triger kayışımdan ses gelmekte idi. yani ben öyle sanıyordum ama son 1 haftadır kesintisiz metal surtmesine benzeyen (zzzzzzzz) sesi gibi gaza bastıkca artan bi ses gelmeye başladı ( umarım anlatabilmişimdir motor bilgim hiç denecek kadar az) ve gösterdiğim bi kaç usta kayışın bağlı olduğu parcaların birinden olduğunu (marş sarj motoru gibi) ve kayışı sökerek anlaşılacağını söylediler açıkçası bende öyle diyen ve hiç mondeo ellememiş olan ustalara düzgün takamazlar endişesiyle kurcalatmak istemiyorum. yaz gibi Ankaraya gitme planlarım var triger değişimi ön takım vs. ler için, O zamana kadar bu şekilde kullanabilirmiyim. Uzun yola çıkamıyorum ses yapan parça kayışı zorlayıp koparmasın diye.

Rahatlatıcı cevaplarınız ümidiyle saygılar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Triger sesi tak-tak gibi vurma sesine benzer, üst plastik kapağa vurma sesi. Kayışı sökerek anlarız dedikleri de doğru bir metotdur. Bu şekilde kullanmanız halinde yolda kalabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

kayış çok sıkı o şekilde bir ses gelmiyor ses daha aşagıdan geliyor ve kayısa sıvı sıktıgımda da kesilmiyor belki bilgi verir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dinamo, hidrolik direksiyom pompası vs. de ses var ise sprey sıkılınca ses devam eder.

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

peki şayet sorun o parçalarda ise 2 yada 3 bin km idare edermi sesten bu tarafa en fazla bin km kullandım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu tarz hadiselerde zaman - km tahmin etmek çok zordur, sesi duyan için bile...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayış zaten ucuz, bir de ıslat test falan yapmışsınız.. Sökmüşken değişin..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Vahittin Teker

Merhabalar yeni başlık açmak istemedim dün v kayışım bilya sıkışması sonucu koptu kayısı aldık ama usta bir türlu takamadı ya uzun geliyor yada kısa dayco marka kayışlarda mondeo nun seri numarası bilen varmıdır. Ayrıyeten V kayısının takma seması biri çizebilirmi

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker
kayışın ölçüsü ne?

ilginize teşekkürler ustam parcacının kısa kayış vermesinden kaynaklanıyormuş sorunum halloldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...