İçeriğe Yönlendir

Airbag ikazı

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2

arkadaşlar daha öncede oluyordu soketlerle oynayınca çözülüyordu şmdi tekrar tekrarladı evet aracımın airbag ikazı 5 kere yanıyor bilgisayarda okumuyor çözemedim nedir bu anlayan varmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hakan bilir..

Benimki koltuk oynadıkça yanıyordu... Soketleri söktüm ve spreyledim.. Düzeldi..

Ama soketten olsa 4 yanıyor olması lazım..

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

dört e kadar soketlerle idare ediyordum ama 5 işi bozdu nedirki bu acaba 5 den sonra 6 7 8..... gibi gidecekmi :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

kod beş: sürücü koltugu yan hava yastıgının direnci toleranslar dışında, yada tesisat veya soketlerde temasızlık

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

yaşar ustam buna ne yapabiliriz soketler sağlamlaştırıldı. onun için yastığımı çıkaracağız?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

2.2 ohm direnç tak. sokete sönüyorsa hava yastıgı degişecek sönmüyorsa tesisat arızalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2.2 ohm direnç tak. sokete sönüyorsa hava yastıgı degişecek sönmüyorsa tesisat arızalı

Vaay, sanayiye gideli nelerde öğrenmişsin :)

Yorum bağlantısı
Emrah Gökgöl

benim arabadada 4 kez yanıp sönme başladı ford servisindeki ustalarımda koltuk soketidir dediler bayta ama ne kadarda temizlesek düzelmedi acaba tesisatta mı bi bozukluk kopukluk falan var nasıl kontrol edebiliriz hatanın yada kopugun nerde olduğunu nasıl tespit ederiz.

bu arada benim lamba ikazı ilk kontakta kontroller söndukten sonra onci bir kez yanıp sonuyor sonda devamli 4 kez yanıp sönmeye başlıyor ve 4 lu yanma sönme serileri halinde devam ediyor acaba başta bir kez yanıp sönmesinin ayrı bir anlamı da varmıdır yoksa bu her seferinde böyle mi başlar

ustam 4 keze kemer tokası arızası demişin ama koltuk altı soketi arızası değilmiydi şimdi döşemeden gelen kablonun ucu sarı onu sarı sokete takıyoruz sonra o kablo bir karış kadar zaten diger ucuda iki li yuvarlak bir soketle kemer tokasına giriyor ve üzeri bantlı tabi artık bende değil sonrada kemer tokası bütün elemanlar bu kadar bunun neresinde arıza vardır

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
emniyet kemeri tokası

Sağol Yaşar usta gerekli kontrolleri ve temizliği yuaparım.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
bende direk yanıyor yanıp sönme yok o ne demek ?

arıza tesbit cihazı ne diyorsa o bozuktur

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

abi sokete taktım fakat sönmedi ama diyer soketleri kurcalarken şimdilik söndü teşekkürler abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...