İçeriğe Yönlendir

Arabayı üzerine alma

Lokman Özbek

Recommended Posts

Lokman Özbek
(düzenlendi)

Abiler. ayın 14 ünde bir araba almak kısmet oldu. noter satışını üzerine aldım.ruhsatı henüz almadım. bu arada trafik sigortasını da yaptırdım.şimdi;

1- araba karacabey e kayıtlı olduğu için plaka değişmesi gerekiyormuş. ben bursa merkezdeyim. bizim sigorta nasıl olacak?

2- bu arada arabaya lpg takdırdım. sızdırmazlık raporunu aldım. şimdi önce ruhsatı mı çıkarmam gerekiyor? trafik muayenesini yaptırmam mı? açıkcası yapacağım işler hakkında bir bilgim yok. Yapacağım işleri sırasıyla yazabilecek birisi var mı? şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Lokman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Bulum
(düzenlendi)
Abiler. ayın 14 ünde bir araba almak kısmet oldu. noter satışını üzerine aldım.ruhsatı henüz almadım. bu arada trafik sigortasını da yaptırdım.şimdi;

1- araba karacabey e kayıtlı olduğu için plaka değişmesi gerekiyormuş. ben bursa merkezdeyim. bizim sigorta nasıl olacak?

2- bu arada arabaya lpg takdırdım. sızdırmazlık raporunu aldım. şimdi önce ruhsatı mı çıkarmam gerekiyor? trafik muayenesini yaptırmam mı? açıkcası yapacağım işler hakkında bir bilgim yok. Yapacağım işleri sırasıyla yazabilecek birisi var mı? şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle noter satışının 1 ay suresi gecerse cezasi var.Gününü geçirme.

Aracini karacabeye kayit ettirirsen daha karli olur 30 plaka + 40 trafik belgesi parasi vermekten kurtulursun..(Lpg işlenirse trafik belgeside degisecek) Sigortayi kendi adina yaptirmadiysan sigorta yenilenecek.

Lpg icin lpg'yi taktirdigin yerden fatura vs. alip sigortacina gideceksin evrak dolacak muayenesi yapilacak daha sonra trafige gidip üzerine alacaksin

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

1. Noter satış senedinde adres olarak karacabey'den farklı bir yeri adresiniz olarak bildirdiyseniz yapacak birşey yok, plaka değişecek. Sigorta işi Emmi'nin kapsama alanına giriyor, ayrıntısını ona danışınız. Plaka değiştikten sonra zeyille yeni plakaya göre poliçe düzenlenebilir herhalde.

2. Önce bir ek:1 formu dolturtup muayene yaptırın. ek:1 formu muamelecilerde vardır, 5 liraya dolduruyorlar burada. sonra, noter satış senedi, lpg evrakları (fatura/proje vs.), ek:1 formu ve sigorta poliçesiyle birlikte trafik şubeye gidip ruhsatınızı çıkarın. Böylece iki kere ruhsat masrafı yapmamış olursunuz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Barın

Aracın satışını aldım,ruhsat değişeçek 100-tl. ver yaparız dediler,;)

versem mi,vermesem mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
Eğer karakolda en fazla yarım gün uğraşacak vaktin varsa kesinlikle verme. Ama işin çok yoğunsa ve izin alma şansın yoksa o zaman mecbur vereceksin muameleciye.

Söylediklerine göre iki yaprak ruhsat 70-tl.'miş ;)

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Yetgil

Ruhsat masrafı dahil ise süper bir rakam hiç upraşmayın verin. Ruhsat masrafı dahil değilse normal muameleci ücretidir. Verilebilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sabah erken saatte giderseniz karakola öğlen 1 gibi alabiliyorsunuz.

tecrübe ile sabit :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
sabah erken saatte giderseniz karakola öğlen 1 gibi alabiliyorsunuz.

tecrübe ile sabit :D

Denizli'de kalabalık bile olsa alınır,ama iki parça ruhsat 70+30 muameleciye=100 :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...