İçeriğe Yönlendir

Oto Çakmağı Amper bilgisi

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Bizim araçlarda mk2 Mondeo çakmaktan en fazla kaç Amper güç alabiliriz. Tesisatı hakkında bilgisi olan varmıdır.?

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
13,8 amper diye hatırlıyorum ;)

Adam mondeo almadan, çakmağından kaç amper çıkıyor diye bile araştırmış :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sakın ha ıvır zıvır bağlamayın derim. Çakmaktan çalıştırmayı planladığınız nedir ?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Adam mondeo almadan, çakmağından kaç amper çıkıyor diye bile araştırmış ;)

yok be olumm :p genelde oto teyiplerinin amperi odur ondan yola çıkarak bu bilgiye ulaştım mondeo ile ilgisi yok yani :p

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Benim çakmak sigortası sağlam olmasına rağmen hiç bişi çalıştırmıyor ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Sakın ha ıvır zıvır bağlamayın derim. Çakmaktan çalıştırmayı planladığınız nedir ?

En fazla 4 A ortalama 2A çekecek olan kendi yapmış olduğum bir çeşit navigasyon cihazı. ( Navigasyon diyerek aşaladım ama : )

yok be olumm :p genelde oto teyiplerinin amperi odur ondan yola çıkarak bu bilgiye ulaştım mondeo ile ilgisi yok yani ;)

Bu demiş olduğun çalışma voltajı olmasın 13,8 Volt.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu arada 13.8 A olması çok zor, kitaptan sigorta değerine bakmalı. Bence 5 veya 7.5 A olabilir, ama asıl problem: çakmağa takılan parçanın, çakmak içini bozması.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Benim çakmak sigortası sağlam olmasına rağmen hiç bişi çalıştırmıyor ;)

Gibi hadislerin genel sorumlusu çan çin çon marka telefon adaptörleridir. Genelde daha geniş tasarlanırlar ve zamanla çakmak iç metalllerini dışa doğru basarlar, sonra orjinal uç da takılsa temas etmez ve çalışmaz.

En fazla 4 A ortalama 2A çekecek olan kendi yapmış olduğum bir çeşit navigasyon cihazı. ( Navigasyon diyerek aşaladım ama : )

Bence ayrı bir +12V çekip, güzel bir tasarım yapılabilinir.

Tabii bu yazdıklarım uzun dönemde çakmaklığı korumak için, yoksa 3-5 sefer kullanılmış fark etmez. Çok orjinalci gördüm kendimi :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Uzun vadeli olacağını tahmin ettiğimden farklı bir soket yapımı düşüncesi daha mantıklı gibi duruyor o zaman.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aküden direk kablo çekilir, torpido arkasında (yer bol) sigortalı vs. güzel bir bağlantı yapılırsa güzel olur diye düşünürüm.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kısmet olurda yarına yetiştirebilirsem bi bakalım beraber fikirleriniz önemli. El elden üstündür.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Gibi hadislerin genel sorumlusu çan çin çon marka telefon adaptörleridir. Genelde daha geniş tasarlanırlar ve zamanla çakmak iç metalllerini dışa doğru basarlar, sonra orjinal uç da takılsa temas etmez ve çalışmaz.

Çakmakta çalışmıyor :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çakmağın içine 10 Kr. at bakalım kıvılcım çıkıyor mu :) , sigortası atmıştır. Arabaları kurcalayıp durmayın bakiim yazık.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Çakmağın içine 10 Kr. at bakalım kıvılcım çıkıyor mu :) , sigortası atmıştır. Arabaları kurcalayıp durmayın bakiim yazık.

ama hoşumuza gidiyo Çağlar aabi. ;)

düzeltme nedeni: Çağla aabi yazmışımda. :) yakışmıştı aslında ya neyse. :p

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sigorta da sağlamsa, içerdeki metal uç bir şekilde geri gitmiştir, genişlemiştir.

ama hoşumuza gidiyo Çağlar aabi. :)

düzeltme nedeni: Çağla aabi yazmışımda. :) yakışmıştı aslında ya neyse. ;)

R (stepne)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...