İçeriğe Yönlendir

Motor üflemesi

Tolga Canvar

Recommended Posts

Kadir Türkeli

bu bir test yöntemi değildir, zamane motorlarında hiçbir şey ifade etmez

Caglar bey, yag eksiltme , su eksiltme yok, yag cubugunu cektigimde sukur cikan dumanda yok.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Motor isininca yag cubugunu cektigimde duman uflemesi degilde, cok hafif buhar ciktigini gozlemledim , bu normal mi peki ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motor isininca yag cubugunu cektigimde duman uflemesi degilde, cok hafif buhar ciktigini gozlemledim , bu normal mi peki ?

Soğuk kış aylarında ağzınızla dışarıda bi üfleyin bakalım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Soğuk kış aylarında ağzınızla dışarıda bi üfleyin bakalım ;)

Olayi anladim sani bey :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Gezici

merhabalar.

arkadaşlar geçen arabamıza bir müşteri çıktı araca baktıralım dedi tuhafiyeci bir tanıdığını getirmiş yanında aracı inceledi

çalıştırdı yağ çubuğunu çekti yağ kapağını açtı bişey yoktu daha sonra aracı biraz kullandı hararet yarıya gelince yağ çubuğunu çekti yine bişey olmadı ama yağ kapağını açınca buhar gibi bişey geldi bu araba üfürüyor dedi ben bişey anlamadım sıkıntı nedir üfürme nedir

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Yağ buharıdır..  Fiyat düşürme politikası.. 

örnek benim eski araçtan video koyim şöyle bir buhar dumanı..  Bunu aşırı olması durumunda motor bitik oluyor diye biliyorum.. 

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

merhabalar.

arkadaşlar geçen arabamıza bir müşteri çıktı araca baktıralım dedi tuhafiyeci bir tanıdığını getirmiş yanında aracı inceledi

çalıştırdı yağ çubuğunu çekti yağ kapağını açtı bişey yoktu daha sonra aracı biraz kullandı hararet yarıya gelince yağ çubuğunu çekti yine bişey olmadı ama yağ kapağını açınca buhar gibi bişey geldi bu araba üfürüyor dedi ben bişey anlamadım sıkıntı nedir üfürme nedir

Konunuz birleştirilmiştir.

Tuhafiyeci bakarsa motora, böyle der tabi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

"Ekmeği , ekmekciye ver bir tanede fazladan ver" Diye bosuna dememiş atalar.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Araç alım satımında alan tarafın fiyatı düşürmek için aracı kontrol eden ustaların ilk söylediklerinden biridir bu üfleme. Bu motor üflüyor diyen ustanın kullandığı araca bak eminim o da üflüyordur.

Yorum bağlantısı

Kapagi acip kontrol edeni Seat'in yanina goturdugumuzde ne yapacak merak ettim dogrusu. 1.4 16v wv motorunda yag kapagini acinca calisirken stop ediyor bir de ariza isigi yakiyor:)

Boyle bir yontem var ama gunumuz araclarinda o kontrolu yapana kadar zaten tum emareleri vermis oluyor bitik motor. Daha calismasindan anlarlar. Bu kontrol tarzi simdi degil ama ilerde birsey olur mu diye tespit amacli oluyor ama herseyden anladigini sananlar yuzunden alinacak arac da motor yakar ilerde diye alinmiyor. Hele ki km biraz yuksekse.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...